Bodrum’daki Klasik Otomobil Şampiyonası’na ev sahipliği yaptık

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu himayesinde 2021 Demir Berberoğlu Sezonu kapsamında düzenlenen Klasik Otomobil Şampiyonası’nın Bahar Rallisi ve Batı Anadolu Rallisi, Ant Yapı ve Anthaven ev sahipliğinde bir yıl aradan sonra büyük bir coşkuyla düzenlendi.

Klasik Otomobil Şampiyonası’nın Bahar Rallisi ve Batı Anadolu Rallisi Bodrum’da düzenlendi. Yarışlara en eskisi 1958 model Mercedes 190SL, en yenisi ise 1991 model Mazda MX5 olan 87 otomobil katıldı. Turing olarak adlandırılan gezi kategorisinde de yarışçılar Bodrum yarımadasının tarihi ve doğa güzellikleriyle büyüleyen rotasında keyifli bir hafta sonu geçirdiler.

Pandemi şartları nedeniyle bir yıl aranın ardından ilk kez bir araya gelen ekiplerin, her iki yarışta da trafiğe açık yollarda belirlenen kontrol noktaları arasındaki mesafeleri belirli bir hızda geçme esasına dayalı ‘Sabit Hız Testleri’nden oluşan parkuru hatasız bir şekilde tamamlamaları gerekti.

19 Haziran Cumartesi sabahı Yalı Mahallesi’nde start alan Bahar Rallisi, Gökova Körfezi’ne hareket etti. Milas’ın Ören Mahallesi’nde ara verdikten sonra tekrar Bodrum’un Yalıçiftlik Mahallesi’ne dönen yarışçılar ilk parkuru tamamladı. Batı Anadolu Rallisi için Kızılağaç bölgesindeki etapların ardından Bodrum merkezden geçerek Akyarlar Mahallesi’ndeki Anthaven’da bitiş noktasına ulaşıldı.

İki gün süren kıyasıya mücadelenin ardından Anthaven’a varan yarışçıların klasik araçları otelin önünde ziyaretçilere sergilendi. 20 Haziran Pazar Anthaven’da organize edilen ödül töreninin ardından etkinlik sona erdi.

Mavi ve yeşilin buluştuğu Bodrum’un en güzel koylarından geçen yarışlarda klasik otomobil sürücüleri Bodrum’un doğasına, yolda klasik otomobilleri gören vatandaşlar da otomobillere hayran kaldı. Yarışçılar uzun bir aradan sonra böyle bir yarışta buluşmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Kendisi de klasik otomobil tutkunu olan Ant Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Okay “Bir klasik otomobilim var onunla arada yarışlara katılıyoruz. Bu organizasyonda yarışlara katılamasam da ev sahipliği yaparak organizasyonun bir parçası olmaktan gurur duyduk. İki günlük kıyasıya yarışın ardından arkadaşlarımızın klasik otomobillerini Anthaven’da sergiledik ve ödül törenimizi yaptık. Ayrıca Haziran ayında açılışını gerçekleştirdiğimiz Radisson Collection Hotel Bodrum’un tüm ekibi bugün burada güzel bir kokteyl etkinliğine de imza attı. Çok başarılı bir organizasyon oldu. Biz de bu organizasyona ev sahipliği yapmaktan dolayı onur duyduk ve çok mutlu olduk” dedi.

Klasik Otomobil Kulübü Başkanı Durgut Berberoğlu Ant Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Okay’a teşekkür plaketi ve kupa takdim etti. Rallinin özel etaplarından biri olan ‘Radisson Anthaven Etabını’ kazanan kişilere Radisson Collection Hotel Bodrum’da iki kişilik konaklama hediye edildi.

Bir cevap yazın