Apex House’un güvenliği Altın Ödüle layık görüldü

Londra’da hayata geçirdiğimiz Apex House’ta ileri düzey güvenlik çalışmaları kapsamında suç önleme tekniklerini binaların çevre düzenlemesine ve fiziksel güvenliğine dahil etmemiz neticesinde Secured by Design (SBD) Altın (Gold) Ödüle layık görüldük.

Secured by Design (SBD), yaşamak, çalışmak, alışveriş yapmak ve günlük yaşantımızdaki hareket alanımız için güvenli yerleri sağlamak adına, binaların ve yakın çevrelerin güvenliğini arttırmak amaçlı çalışan resmi polis güvenlik girişimi. Bu girişimin ışığında Metropolitan Polis Teşkilatı’ndan görevli Designing Out Crime Officer (DOCO) tarafından belirlenen SBD kriterleri, suç ve anti- sosyal davranış fırsatlarını azaltmak ve güvenlik özelliklerine yardımcı olmak için Ant Yapı UK ile çalıştı.

Toplum düzeni ve çevre düzenlemesine göre kanıtlanmış suç önleme teknikleri üzerinde gelişen çalışmaya dahil edilen önlemler arasında; savunabilir alan yaratmak, evlerin dışındaki alanların uygun aydınlatmaya sahip olmasını sağlamak gibi kanıtlanmış suç önleme tedbirleri yer aldı. Bu gelişmelerin sonucunda Secured by Design tarafından altın ödüle layık görüldük.

Ödül hakkında Met Police Designing Out Crime Officer Lee Warwick şu ifadelerde bulundu: “Bu gelişmenin altın bir ödül almasından çok memnunum. Kanıtlanmış suç önleme teknikleri, Ant Yapı UK tarafından uygulandı ve sadece akredite kapı ve pencereler kullanmakla kalmadılar, aynı zamanda tasarım ve yerleşim için tavsiyemizi de aldılar. Altın ödüller nadirdir ve suç önleme konusundaki yüksek standartlarımıza ulaşmak için Ant Yapı UK sıkı bir çalışma gerçekleştirmiştir.”

Bir cevap yazın