Konfor, lüks, sağlık aynı çatı altında

Ödüllü mimarisi, Türkiye’de bir ilk olan ‘sağlık rezidansı’ konseptiyle dikkat çeken Antwell pandemide sektörde yeni olmasına rağmen sağladığı güven ortamıyla büyümeyi başaran nadir konaklama tesislerinden biri haline geldi. Antwell Genel Müdürü Esen Türkmen’e Antwell’ın başarısının arkasındaki nedenleri sorduk…

Türkiye’nın ilk sağlık rezidansı Antwell, ister 3 gün ister 3 ay için kalın size İstanbul’da ev konforunu otel kalitesinde sunuyor. 7/24 sağlık hizmeti, acil durum butonları, güler yüzlü ve işinin ehli sağlık personeliyle özellikle sağlık turizmi için ülkemizi ziyaret edenlerin ilk tercihi olan Antwell, çok yeni bir otel olmasına rağmen ‘tekrar eden müşteri’ sayısında yakaladığı yüksek oranlarla da dikkat çekiyor.

Pandemide büyüyen ender konaklama tesislerinden biri olduklarını söyleyen Antwell Genel Müdürü Esen Türkmen “Pandemi önlemlerini ilk andan itibaren hep en üst düzeyde tuttuk. Daha mevzuatlar hazır değilken bile kendi iç protokollerimizi, iç denetim mekanizmalarımızı oluşturduk. Ayrıca ‘Safe Turizm’ sertifikasına sahip bir otel olarak düzenli dış denetime de tabiyiz. Bu da misafirlerimizde güven oluşturuyor” diyor. Antwell Genel Müdürü Esen Türkmen’le pandemi sürecini değerlendirdik ve 2022 için hedeflerini konuştuk…

Türkiye’de bir ilk olan Antwell’i nasıl tanımlayabiliriz?

Antwell, konaklama alanında yeni bir anlayış getirmek üzere konforlu yaşamla sağlıklı yaşamı bir arada bulmayı isteyen kişilerin güven ve iç huzuru içinde yaşayacağı bir ‘sağlık rezidansı’ olarak tasarlandı ve 2019’un son aylarında hayata geçti.

COVID-19 salgını Antwell’in hizmet anlayışını nasıl etkiledi?

Pandemiyle birlikte yeni bir konsept oturtmaya çalışan her start-up gibi biz de oldukça etkilendik. Bir süre durduk ve değişen pazar dinamiklerini anlamaya, yeniden değerlendirmeye çalıştık. Geldiğimiz noktada Antwell merkezi konumu ve bir ev donanımına sahip geniş, ferah oda-mutfaklı süitleriyle kısa ve uzun dönem konaklayan, bu süre zarfında da kendini evinde hissederken otel lüksünü de yaşamak isteyen herkes için çok cazip bir alternatif oldu. Sağlık turizmi için ülkemizde bulunan, farklı kurumlarda tedavi alan kişiler ağırlıklı misafir gurubumuzu oluşturuyor. Ama bunun yanında İstanbul’da belirli süre konaklayan iş insanlarından, İstanbul’u gezmeye gelen turistlerden, Antwell’i sürekli yaşam alanı yapmak isteyen misafirlerimizden de büyük ilgi görüyoruz.

Pandemi kurallarını açısından, misafirlerinizin sağlığını korumak adına ne tür önlemler aldınız?

Biz pandemide büyüyen ender konaklama tesislerinden biriyiz. Kontrollü, yavaş ama düzenli bir çizgide ilerledik ve şu an önemli doluluklara ulaştık. Çünkü pandemi önlemlerini ilk andan itibaren hep en üst düzeyde tuttuk. Daha mevzuatlar hazır değilken bile kendi iç protokollerimizi, iç denetim mekanizmalarımızı oluşturduk. Ayrıca ‘Safe Turizm’ sertifikasına sahip bir otel olarak düzenli dış denetime de tabiyiz. Bu da misafirlerimizde güven oluşturuyor.

Antwell artık bir otel olarak hizmet veriyor ve misafirlerine sadece uzun dönemli değil, kısa dönem konaklama imkânı da sağlıyor. Bununla birlikte içinde sağlık personeli de 7/24 hizmet veriyor. Müşterilerinizin bu konsepte ilgisi nasıl?

Evet, doğru. İster 3 gün, ister 3 ay, isterse 3 yıl için Antwell’i ‘eviniz’ yapmaya karar verebilirsiniz. Antwell artık her türlü konaklama şekli için hizmetinizde. Aslında İstanbul’da farklı öncelik, ihtiyaç ve zevklere hitap eden pek çok alternatif varken, otel konforuna ilaveten ev konforunu da sunabilen, bunu da ayrıca merkezi lokasyonu ve servis kalitesiyle birleştirebilen tesislerin sayısı yok derecek kadar az. Bu özelliklere ilaveten konaklama süresince sağlık açısından da kendini güvende hissetmenizi sağlayan 7/24 sağlık personeli ve revir hizmetimizin olması da bize özel bir hizmet olarak öne çıkıyor. Revirimiz, tüm odalarda bulunan acil durum butonlarımız, güler yüzlü ve işinin ehli sağlık personelimiz sağlık turizmi için öncelikli tercih edilmemizde de çok etkili oluyor elbette.

Antwell’in müşterilerine sunduğu hizmetlerden, özelliklerinden bahseder misiniz?

Antwell biliyorsunuz ödüllü bir bina… 2019’da Sign Of The City Awards’da engelsiz mimarisi ve benzersiz ortak alanlarıyla En İyi Rezidans Ödülü aldı. Antwell yönetimi olarak bize emanet edilen bu ayrıcalıklı binaya hizmet kalitemizi de ekleyerek fark yaratmak hedefiyle ilerliyoruz. Gerçekten de Antwell, geniş ve bol ışık alan odaları, ferah ve modern mobilyaları, mutfaklı süitleri ve belki de en önemlisi profesyonel ama sıcak ve esnek hizmet anlayışıyla çok kısa sürede pek çok kişinin ‘İstanbul’daki evi’ olmayı başardı. Her ne kadar pandemi yasakları nedeniyle çalışma durumu değişkenlik gösterebilse de wellness alanımız, havuzumuz, masaj odalarımız, saunamız, buhar odamız, fitness salonumuz da günün yorgunluğunu atmak isteyen misafirlerimiz için hizmette. Ayrıca içinde çocuk parkı ve yürüyüş parkuru olan bahçemiz, lezzetli ve sağlıklı yemekleriyle öne çıkan Eatwell restoranımız, Teras Cafe’miz de misafirlerimizin keyifle vakit geçirdiği alanlar.

Misafirleriniz en çok hangi hizmetlerden faydalanıyor, hangi nedenle burayı tercih ediyorlar?

Odalarımızın ev konforunu sunması herkesin ortak tercihi olarak en öne çıkan nokta diyebilirim. İster uzun ister ise kısa dönem konaklasın evinin konforunu, geniş ve ferah bir yaşam alanını arayan misafirlerimiz Antwell’i özellikle tercih ediyor. Revirimiz, sadece sağlık turizmi için konaklama yapan misafirlerimizin değil, tüm misafirlerimizin en çok kullandığı alanların başında geliyor. Günlük soruları, tansiyon ölçmek gibi basit ihtiyaçları için tüm misafirlerimiz revirden destek alıyorlar. Lokasyonumuzun çok merkezi olması, iki köprüye de ulaşımının çok rahat olması, Emaar, Buyaka gibi alışveriş merkezlerine çok yakın olmamız da tercih edilmemizi sağlayan nedenler arasında…

Misafirlerinizden aldığınız geribildirimler nasıl?

Çok yeni bir otel olmamıza rağmen ‘tekrar eden müşteri’ sayımızın fazlalığı bizi çok mutlu ediyor. Antwell alanında çok yetkin ve profesyonel; bununla birlikte amatör ruhla, samimiyetle, müşteri memnuniyeti odaklı, esnek çalışan bir yönetim anlayışı ve ekibe sahip. Özellikle belirli bir süre konaklayan misafirlerimizle neredeyse aile gibi oluyoruz. Geçenlerde bir grup olarak gelen misafirlerimiz çıkış yaparken ekibimizle o kadar uzun süre vedalaştı ki transfer aracının şoförü uçağı kaçırmalarını önlemek için iki kez uyarmak zorunda kaldı.

Türkiye, sağlık turizmi konusunda yabancıların çok rağbet ettiği bir ülke. En çok hangi ülkelerden ziyaretçileriniz oluyor? En çok hangi uygulamalar için geliyorlar?

Türkiye hem çeşitli estetik müdahaleler hem de hayati önem taşıyan çeşitli tedaviler açısından tercih ediliyor. Saç ekiminden obeziteye, diş tedavisinden tüp bebeğe, organ naklinden kanser tedavisine kadar geniş bir spektrumda hastalar ülkemizde tedavi alıyorlar. Misafirlerin geldiği ülkeler açısından bakacak olursak da ciddi bir çeşitlilik var. Afrika Fildişi sahillerinden Balkan ülkelerine, Rusya’dan Gürcistan’a, İngiltere’den Almanya’ya, Körfez ülkelerine pek çok yerden misafirlerimiz oluyor.

Türkiye’nin sağlık turizmi açısından potansiyelini nasıl değerlendiriyorsunuz? Bu alanda Ant Yapı’nın yeni yatırımları söz konusu olacak mı?

Türkiye sağlık turizminde rüştünü ispatladı. Gerek özel sektör gerek meslek kuruluşları gerekse devlet tarafından izlenecek doğru politikalarla uluslararası pastadan aldığımız payı artıracağımız konusunda hiç şüphem yok. Ant Yapı da bu gelişimi yakından takip ederek, stratejik planlaması içine dahil edecek elbette…

Antwell için 2022 hedefleriniz ve uzun dönemli planlarınız neler?

2021 hepimiz için bilinmezliklerle dolu, yarını bile öngöremediğiniz, anlık aksiyonlarla geçirdiğimiz bir yıl oldu. 2021’den 2022’ye geçerken hizmet kalitemizi ve misafir memnuniyetini artırarak ilerlemek, bu arada Antwell markasını büyütmek hedefindeyiz.

 

Bir cevap yazın