En ‘baba’ HEDİYELER

Babası bir Amerikan iç savaş gazisi olan Sonora Smart Dodd, babasına olan minnetini tüm dünyaya sunmak için babaların da bir günü olması gerektiğini düşündü. Annelerinin yokluğunda 6 çocuğunu tek başına büyüten babası için onun doğum gününde (5 Haziran) özel bir hediye vermeyi çok istiyordu. Ancak çalışmaları o tarihe yetişmeyince kutlamalar haziran ayının üçüncü pazar gününe ertelendi. Ve ilk babalar günü 19 Haziran 1910 tarihinde Washington’da kutlandı. 1966 yılından itibaren ise bu kutlamalar haziran ayının üçüncü haftası olarak resmileşti. Bu yıl 20 Haziran’da kutlanacak Babalar Günü için sizlere farklı ilgi alanlarına yönelik hediyeler sıraladık. 

REKABET SEVENLERE: PİNBALL MAKİNESİ   

Bu makineye karşı koyabilen bir çocuk yoktur herhalde. Jetonlar azalmaya başladıkça yükselen o tatlı heyecanı babanıza hatırlatarak, hatta birlikte yarışarak birlikte birlikte eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

www.makinaturkiye.com – 0850 511 16 66 

 KLASİKLERDEN VAZGEÇMEYENLERE: KOL SAATİ

Saat günlük yaşantımızın vazgeçilmez bir parçası. Ancak saat teknolojisi de oldukça gelişti ve babalarımız bu teknolojik tasarımlı saatleri hayatlarına sokmakta zorlanıyor olabilir. Klasik görünümden vazgeçemeyenler için sporla klasiği bir araya getiren bir saat hediye etmeyi düşünüyorsanız Garmin’e göz atabilirsiniz, farklı ilgi alanlarına uygun saatler bulabilirsiniz.

www.elcobilmarket.com 444 35 26

 SANATA DÜŞKÜNLERE: NADİDE ESERLER

Hediye seçerken özel olmasını ve genelde göz önünde veya sürekli kullanılabilir bir şey olmasını tercih ediyoruz. Kullandıkça, gördükçe bizi hatırlatması hoşumuza gidiyor. Fotoğraftan yağlı boyaya, heykelsi tasarımlardan kara kaleme kadar binlerce çeşit eser arasından babanız için bir hediye bulacaksınız. İster evinde ister ofisinde olsun, bu nadide sanat eseri bulunduğu ortamın havasını değiştirecek.

www.saatchiart.com

OYUN MERAKLILARINA: SANAL GERÇEKLİK OYUNU

Nintendo’suna gözü gibi bakan, Mario oyununu defalarca bitirmiş bir babanız varsa bu hediye onun için harika bir seçenek olabilir. Sanal gerçeklik oyunu iki kişilik bir paket olarak tasarlanmış. Bu da eğlenceyi ikiye katlayacağınız anlamına geliyor. Son dönemde hepimizin aşina olduğu ‘kaliteli zaman’ geçirmek için iyi bir fırsat olabilir.

www.bodo.com/tr – 0850 241 91 38

 KARIŞTIRMAYI SEVENLERE: BARMEN KİTİ

Günlük yaşamın stresi ve iş hayatı arasında mekik dokuyan babalarımızın eve geldiklerinde kendilerine bir içecek hazırlanırken eğlenmeleri için hazırlanmış bu minik bir barmen setiyle babanızın gönlünü fethedebilirsiniz. Birçok çeşidi olan bu saatlerde amatörler için ihtiyaç duyulabilecek tüm gereçler mevcut. İsterseniz online bir miksoloji dersiyle hediyenizi tamamlayabilirsiniz.

www.monofe.com 0216 346 56 63

MÜZİKSEVERLERE: HOPARLÖR

Müzik ruhun gıdasıdır diyen bir babanız varsa bluetooth hoparlörle gittiği her yere rahatlıkla müziğini de taşıyabilir. Hatta suya dayanıklı olmasa da neme dayanıklı olan bluetooth hoparlörler banyoda dahi kullanılabiliyor. Kompakt tasarımıyla kolayca yanında taşıyabileceği, müziği tek tuşla kontrol edebileceği pratik modelleri tercih etmenizi öneriririz. Hoparlör seçerken mağazada ses kalitesini deneyimlemeniz ise oldukça önemli. Satın aldığınız elektronik ürünleri birçok farklı koruma paketiyle olası kullanıcı kazalarına karşı da garanti altına alabilirsiniz.

www.mediamarkt.com.tr – 0850 252 40 00

NOSTALJİK RUHLARA: MODERN PİKAP

Klasik görünümden daha spor tasarımlara kadar bir sürü tarz ve renk seçeneği olan pikaplar hala müzik severlerin favorisi. Babanız dijital seslerden ziyade plak sesinden hoşlanıyorsa pikap çeşitlerine göz atmalısınız. Eski kolilerden çıkan plakları birlikte dinleyebilirsiniz. Bu esnada babanızın henüz bilmediğiniz anılarını dinlemeye hazır olun, çünkü müzik hatıralarını da canlandıracaktır. Hediyenizin keyifle ve uzun yıllar kullanabilmesi için daha önce mağazada ses kalitesini deneyimlemenizi, parça ve servis koşullarını iyi araştırmanız iyi olur. Ion, Sony, Pioneer gibi bilindik markaların modelleri arasından babanızın zevkine uygun bir pikap bulabilirsiniz.

www.teknosa.com – 0850 222 55 99

ADRENALİN TUTKUNLARINA: AKSİYON KAMERASI

Günümüzde artık birçok anıyı bir tuşla hızlıca ölümsüzleştirip dilediğimiz gibi saklayabiliyoruz. Ancak özellikle aksiyon sporlarında bu durum oldukça zorlaşıyor. Teknolojik ürünlere meraklı, anı biriktirmeyi seven bir babanız varsa GOPRO Hero 8 ile güzel ve unutulmaz zamanların tadını çıkarabilir. Hero8 sesle kontrol edilebiliyor, gelişmiş rüzgarı sesi azaltma filtresine sahip. 10 metreye kadar da su geçirmiyor. Bu da onu aksiyon severler için vazgeçilmez kılıyor.

www.hepsiburada.com. 0850 252 40 00

 

Bir cevap yazın