Ant Yapı’nın yurt dışı kilometre taşları

30 yıldır dünyanın pek çok büyük şehrinde modern mimarisiyle dikkat çeken güvenilir konutlar, AVM’ler, oteller, tasarımıyla fark yaratan ofisler ve iş kulesi inşa ediyoruz. Disiplinli çalışma anlayışımız, kaliteli ve zamanında iş teslim etme düsturumuz, sorun değil çözüm üretme yaklaşımımızla 4 ülkede 10 milyon metrekarenin üzerinde projeye imza attık. 30 yıllık yolculuğumuzda gücümüzü güç katan çalışanlarımız, her daim yanımızda olan Ant Yapı dostlarına teşekkür ederiz.

1991 Ant Yapı kuruldu

1994 Rusya pazarına girdik.

2002 Moskova’da çalışmaya başladık. Moskova’da Kore Büyükelçiliği binasını inşa ettik.

2008 İlk gökdelen inşaatıyla, bu alandaki başarımızı ispat ettik. Rusya’da 240 metre yüksekliğinde ve 165 bin metrekarelik Federation Tower’ı tamamladık. Türkiye’deki ilk ikiz kule inşaatımıza başladık. Anthill’i 2010 yılında teslim ettik.

2012 Türkmenistan pazarına girdik.

2013 Rusya’da AntTeq şirketini kurduk ve bu ülkedeki varlığımızı güçlendirdik.

2014 İlk havalimanı projemizi aldık. Rusya’da Domodedovo Havalimanı’nın Terminal 2 binasının inşaatını üstlendik.

2015 Ant Yapı UK ile İngiltere pazarına girdik; üstyapı taahhüt ve proje geliştirme işlerini yürütmeye başladık. Avrupa’nın en yüksek binası olan, 264 bin metrekare büyüklüğünde, 352 metre yüksekliğindeki OKO Towers’ı inşa ettik.

2016 Rusya ve İngiltere’de ilk yatırımlarımızı yaptık. Moskova’da Fili Park, Londra’da Belgravia Gate konut projelerini hayata geçirdik.

2017 Ant Yapı USA ile Miami ve New York ofislerinde üstyapı taahhüt faaliyetlerini başlattık. ABD’de Stellar şirketimizle endüstriyel kapsamda faaliyet alanımızı genişlettik. Rusya’da da ağır endüstri alanında varlığımızı gösterdik.

2018 ABD’de ilk projemize başladık. Tarihi The Crown Building binasının renovasyonunu emanet aldık.

2019 Rusya’da Ant Development şirketimizi kurduk ve proje geliştirme işlerini yürütmeye başladık. Moskova’daki Soho+Noho projemiz, uluslararası emlak sektörünün en saygın ödüllerinden biri olan Urban Awards’ın ‘Business Class Dairelerinin En İyi Kompleksi’ ödülüne layık görüldü. Rusya’daki şirketimiz AntTeq, European Propert Awards 2020 (Uluslararası İnşaat Ödülleri) ödülünü kazandı. Türkiye’de Antwell İyi Yaşam Evleri ile gayrımenkul sektörünün Oscar’ı kabul edilen ‘Sign of The City Awards 2019’da ‘En İyi Rezidans’ ödülü aldık.

2020 Rusya’da pek çok yeni projeye başladık. Rusya’nın Yakutistan Bölgesi’nin Mirny şehrinde yeni bir havalimanı inşaatına başladık. Bu ülkedeki devlet sözleşmeli ilk projemiz olan Mirny Havalimanı’nın kontratını imzaladık. Novosibirsk’te bulunan ve çok önemli bir aktarma bölgesi olan Tolmaçevo Havalimanı’nın yapımına başladık.

2021 Rusya’da şu an 48 proje, ABD pazarında Miami ve New York’ta 5 proje, İngiltere’de Londra’da 6 projenin inşaatını yürütüyoruz.

RAKAMLARLA ANT YAPI

30 Yıllık deneyim

4 Ülkede operasyon

18.000 Çalışan

Dünyanın en büyük 100 inşaat şirketi arasındaki sıralamamız: 80

 

Bir cevap yazın