İşini de evini de sevenlere: HOMEOFİSLER

Pandemi gölgesinde geçen bir yılın ardından yaşadığımız en köklü değişikliklerden biri kurumsal şirketlerin kalıcı olarak uzaktan çalışma sistemine geçmeleri oldu. Modüler ve esnek ofis birimlerinden oluşan Antplato, ev-ofis seçenekleri ve ihtiyaca göre şekillenen ofis alanlarıyla imdada yetişiyor. 

COVID -19’u bir kenara koyarsak evden çalışma sistemine geçiş 2020’nin en büyük değişikliği oldu. Teknoloji firmaları, reklam sektörü, öğretmenler, bankacılar, gazeteciler, finans uzmanları, psikologlar ve daha pek çok meslek grubundakiler geçen yıl martın ortasında evden çalışmaya başladı. Pandeminin gölgesinde geçen bir yılın sonundaysa kurumsal sektörün öncü şirketleri kalıcı olarak uzaktan çalışma sistemine geçtiklerini duyurmaya başladı.

Türkiye İş Hayatı ve Çalışma Alanları Yeni Dönem Raporu’na göre evden çalışanların yüzde 52’si bu duruma hızlı adapte olduğunu söylese de evden çalışmanın iş hayatını olumsuz etkilediğini düşünüyor. Özetle çalışanlar şirket kültürünün bir parçası olmak, sosyalleşmek ve kendine yeni şeyler katmak için belirli günlerde ofise gitmek istiyor.

180 modüler birim

Peki eski ofislere dönmek mümkün mü? Aynı rapora göre, bir yıldır evden çalışanlar artık yarı zamanlı olmakla birlikte geniş, sade, gün ışığı alan ferah ofisler talep ediyor ve özel hayatlarındaki unsurları çalışma ortamına dahil ederek aidiyet hissini arttırmak istiyor. Örneğin, her yerde yeşil bitkilerin, akvaryumların olması, evcil hayvan beslemek gibi… İşte burada devreye ev-ofisler ve değişen çalışan sayısına uyum sağlamak için modüler ofislerden oluşan Antplato giriyor.

Ant Yapı’nın modern ofis projesi Antplato Basın Ekspres yolu üzerinde, toplam 35 bin metrekare inşaat alanında konumlanıyor. 10 bin metrekare modern giydirme cam cephesiyle kesintisiz manzaraya ve aydınlık iç mekanlara sahip olan Antplato ofis binasının teknolojik alt yapısını rezidans konforuyla buluşturuyor. Proje 25 kattan ve 180 modüler birimden oluşuyor. Bu birimler, kişisel tercihlere göre ister ofis ister ‘home-office’ olarak modüler ve esnek kat planlaması sayesinde 1.032 metrekareye kadar genişletilebiliyor. Proje çalışanlara elektrikli ve hibrit araçların şarj edilebileceği özel alanlar da sunuyor. Ant Yapı’nın profesyonel ekipleri, istendiği takdirde ofis dekorasyonları ve yatırımcılar için kiralama hizmetleri desteği sunuyor.

Ant Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Okay, “Bugünün ofis tasarımında artık işlevsellik tek başına yeterli değil. Çalışma hayatının dolayısıyla günlük yaşamlarımızın büyük bölümünün geçtiği bu mekanlarda, birtakım kriterler olmalı. Çevreyle dost, tasarımı ferah ofislerle çalışanların mutluluğu, dolayısıyla verimi düşünülmeli” diyor.

ANTPLATO’DA NELER VAR?

  • Antplato’nun giriş katında, teraslar ve iç merdivenle ulaşılan alt kat mekanları dahil toplam 4 adet mağaza bölümü bulunuyor.
  • 25 katlı Antplato, 23 ofis katında, 180 adet ofis biriminden oluşuyor. Bu birimleri, kişisel tercihlerinize göre ister ofis ister home-office olarak, modüler ve esnek kat planlaması sayesinde büyütebilirsiniz.
  • Görüntü kirliliği ve dağınıklığı ortadan kaldırıp yükünüzü hafifletmeyi amaçlayan projede geniş arşiv alanları bulunuyor. Esnek ve modüler yapısıyla her ihtiyaca karşılık verecek arşiv mekanları ve arşivleme sistemleri ile dilerseniz bir dolap, dilerseniz tüm bir arşiv odasını kullanabilirsiniz.
  • Biriminizi home-office olarak değerlendirerek, ev konforu ve sıcaklığını çalışma ortamınıza taşıyabilir, çalışmalarınızı daha verimli bir hale getirebilirsiniz.
  • Shell & Core teslim aldığınız ofisinizde kendi kurumsal tarzınızı taşıyan iç mekan düzenlemelerini kendiniz yapabilirsiniz ya da dilerseniz, ofisinizin tasarım ve dekorasyonu için Antplato’dan yardım alabilirsiniz.
  • Proje, kalabalık şehir hayatı içinde aracınız için park yeri arayarak kaybettiğiniz zamanın önüne size özel ayrılmış otopark hizmetiyle geçiyor. Ayrıca, hibrit ve elektrikli araç kullanan ofis sahiplerimiz için araçlarını şarj edebilecekleri özel alanlar da bulunuyor.
  • Ortak toplantı salonları, resepsiyon hizmeti, en ince detayına kadar düşünülmüş ofis altyapısı hizmetinize sunuluyor. Kurye ve şoför gibi personellerinize ayrılmış özel ortak alanlarla da tüm çalışanlarınızın rahatını sağlamak amaçlanıyor.
  • Antplato’da seçiminizi ofis yatırımcısı olmaktan yana da kullanabilirsiniz. Proje sizi hukuki ve resmi işlerin takip ve yönetimini rahatlıkla bırakabileceğiniz güvenilir, profesyonel ve doğru aracıyla buluşturuyor. Böylece ofisiniz için aradığınız kiracının bulunması, bu süreçte mali işlerin takibi ve kiracı ilişkilerinin izlenmesi, satış ve kiralama gibi işlemlerin tek elden ve güvenilir bir şekilde yönetilmesini sağlıyor.
  • Ayrıca Antplato, Amerika Yeşil Binalar Konseyi (USGBC) tarafından yürütülen, Enerji ve Çevresel Tasarımda Liderlik (LEED) programı çerçevesinde LEED Gold adayı oldu.

Bir cevap yazın