Özlediklerimiz Pek Yakında…

Soğuk havalarda, battaniye altına girip, elinizde çayınızla ‘sonraki bölüm’ diye diye dizileri bir günde bitirenlerden misiniz? O zaman şimdiden 2021 dizi listenizi yapmaya başlamış olmalısınız. 2020’de pek çok dizi çekimi askıya alınınca yaşadığınız hayal kırıklığını bir kenara bırakın; hasretle andığımız bazı diziler 2021’de ekranlara geri dönüyor.

Dexter yine iş başında

Her ne kadar tüylerimizi ürpertse de ‘Dexter’ı izlemekten kendimizi alamadık. 2006-2013 yılları arasında yayımlanan ödüllü dizide Miami Polis Departmanı’nda kan lekesi örneği analizinde uzmanlaşmış bir adli tıp teknisyeni olan Dexter Morgan, paralel hayatında da, cezasını bulamamış suçluların peşine düşen ve kendisi cezalandıran bir seri katildi. Bir yandan adalet, suç ve ceza kavramlarını sorgularken bir yandan da heyecandan nefesimizi tutarak izlediğimiz Dexter’ı Michael C. Hall canlandırıyordu. Albümü, çizgi romanı ve oyunu çıkan Dexter, öyle bir hayran kitlesine ulaştı ki, tekrar ekranlara taşınıyor. 10 bölümlük mini seri şeklinde çekilen dizide ‘Dexter’, 2013’te bıraktığımız yerden devam edecek. 2021 sonbaharında izleyiciyle buluşması beklenen dizide yine başrolde Michael C. Hall ve yazar olarak da Clyde Phillips yer alacak…

Teksas’ın koruyucusu: Walker

Ekranlara tekrar dönecek bir dizi de ABD’de 1993’te yayımlanmaya başlayan ve 100’ün üzerinde ülkede gösterilen ‘Texas Ranger: Walker’. Türkiye’de ‘Teksas Polisi’ ismiyle bilinen dizinin başrolünde Çavuş Cordell Walker’ı canlandıran Chuck Norris yer alıyordu. Walker ve ortağı Jimmy Trivette Teksas’ta suçla savaşırken, milyonlar da ekran başına kitleniyordu. 2001’de ekranlara veda eden diziden uyarlanan televizyon filmi de 2005 yılında sevenleriyle buluştu. Yeniden çekimlerine başlanacak dizide Cordell Walker karakterini bu kez ‘Supernatural’dan tanıdığımız Jared Padalecki’nin canlandıracağı ve dizinin ismininse ‘Walker’ olacağı konuşuluyor. İki çocuk babası ve eşini kaybetmiş Walker iki yıl gizli görevde kaldıktan sonra memleketi olan Austin’e geri dönüp çocuklarıyla bağ kurmaya ve suçla savaşmaya çalışacak. Bu arada Jared Padalecki’nin merhum eşi Emily Walker’ı da gerçek hayattaki eşi Genevieve Paladecki canlandıracak.

Yine, yeniden ‘çekirge’

TRT’de yayımlandığında gençyaşlı herkesi ekran başına toplayan efsane dizi ‘Kung-Fu’, 50 sene sonra tekrar motor diyecek. Genç neslin Kill Bill serisinden tanıdığı merhum David Carradine’in başrolünde yer aldığı dizi yayımlandığı 1972- 1975 yılları arasında dünyanın pek çok yerinde izlenme rekorları kırdı. Eski Batı’yı gezen ve kardeşini arayan Shaolin keşişinin maceralarını izlediğimiz dizi, dövüş sahneleri kadar baş karakter Kwai Chang Caine’in kör hocasıyla arasındaki usta-çekirge ilişkisiyle de ilgi çekiyordu. Dizinin bitmesi pek çok hayranını üzünce devamında 1986’da ‘Kung Fu’ filmi ve 1987’de ‘Kung Fu: Yeni Nesil’ filmleri çekildi. 1993-1997 yılları arasında ‘Kung Fu: Efsane Devam Ediyor’ adıyla tekrar çekilen dizide bu sefer Caine’in kendiyle aynı adı taşıyan torununun maceralarını izlemiştik. 2021’de ekranlarda tekrar yer alması beklenen ‘Kung Fu’da bu sefer ana karakter olarak bir kadın göreceğiz. Okulu bırakıp babasından miras kalan kung fu salonunu işleten Çin asıllı Amerikalı genç kadın (Olivia Liang), Chinatown’daki suç ve yolsuzluklarla dövüş sanatlarındaki yeteneğini kullanarak savaşacak.

Dedikoducu kızın entrikaları

2007-2012 yılları arasında yayımlanan gençlik dizisi ‘Gossip Girl’ hayatımıza pek çok yeni oyuncuyu soktu. Başrollerdeki Blake Lively, Leighton Meester, Penn Badgley ve Chace Crawford bir anda tüm dünyada hayran kitlesine sahip oldu. Entrikalarıyla şaşırtan, her bölümü merakla beklenen dizi ayrıca karakterlerin tarzları, kıyafetleri, aksesuarları ve saç stilleriyle tam bir trendsetter (akım belirleyici) haline gelmişti. Orijinal serinin sona ermesinden sekiz yıl sonra tüm gizemi ve heyecanıyla ‘Gossip Girl’ ekranlara dönecek. Manhattan’daki özel okulda yepyeni öğrencilerle yoluna devam edecek dizi, önceki dizideki karakterlerin de var olduğu bir dünyada geçecek ve zaman zaman onlara gönderme yapacak. Önceki hikâyenin devamı niteliğinde olsa da bu serinin pek çok açıdan daha çeşitli karakterlere sahip olacağı söyleniyor. Dizinin hayranları, bize diziyi sevdiren karakterlerin arada bir hikâyelerde yer almasını bekliyor.

Bir cevap yazın