Antwell’de final heyecanı: “SONUÇ HER ŞEYE DEĞDİ”

Türkiye’nin ilk sağlık konseptli yaşam evleri olan Antwell’in Proje Müdürü Hamit Karabulut, Ant Yapı çatısı altındaki 27. yılında onlarca parlak projeye Antwell’i de katmanın gururunu yaşıyor ve “Bizim için önemli olan burada yaşayacak insanların mutluluğu” diyor.

Fotoğraflar: Mert Kibar 

Hamit Karabulut, stajını yaptığı MESA’da karşılaşmış, yıllar sonra Ant Yapı’da birlikte pek çok projeye imza atacağı kurmay heyetiyle.  “Daha sonra Ant Yapı’nın Toprak Koleji projesine dahil oldum. Sonra Vakıf GYO, 7000A, 3000A projesi, Zekeriyaköy Doğa Evleri projesi geldi peş peşe. Mavisu, Antrium, Bilfen Koleji, Anthill, Radison Blu Istanbul Asia, Antorman, Antasya, Manzara Adalar projesi ve son olarak da Antwell’e geldik. 27 yıllık bir beraberliğimiz var.”

Hamit Bey, Manzara Adalar projesini yürütürken Antwell’in hafriyat çalışmaları başlamış. “30 Ocak 2018’de başladı. Sonra ben dahil oldum. Manzara Adalar’la Antwell arasında gidip geldim. 17 Temmuz 2018’de temeli döktük. Betonarme süreci Mart 2019’da tamamlandı. Tabii arkasından da ince imalatlar başladı ve sonunda bugünlere geldik.”

Hamit Karabulut ve ekibinin, yaklaşık iki yıldır süren 20.000 metrekarelik inşaat alanındaki her detayda emekleri var.
Hamit Karabulut ve ekibinin, yaklaşık iki yıldır süren 20.000 metrekarelik inşaat alanındaki her detayda emekleri var.

Antwell için günde yaklaşık 200 işçilik bir iş gücü harcandığını öğreniyoruz Hamit Bey’den. “Bu ekip ihtiyaca göre şekilleniyor. Çekirdek ekipte de proje müdürü olarak ben varım, şantiye şefi ve birim şefleri var. Muhasebe, satın alma, lojistik olmak üzere 19 kişilik teknik kadromuz var.”

Hamit Karabulut ve ekibi, projenin uygulamasından sorumlu. Hâl böyle olunca da koordinasyon önem kazanıyor. “Planlamayı ve iş programını biz yaptığımız için malzeme tedariki önemli. İşin bir bitiş süresi ve bir bütçem var. Ben bütçemi proje müellifi ve mimar ofisle paylaşıyorum. Koordineli çalışıyoruz.”

Proje hayata geçirilirken ekibi en çok fiyat artışları zorlamış. “Kullandığınız birtakım ithal malzemeler hep dövize endeksli. Siz de bütçenizin içinde kalmak istiyorsunuz. Ama şükür, aştık ve sonuna geldik.”

Zorlukların üstesinden ekibiyle beraber geldiklerini vurguluyor Hamit Bey. “Çalışma arkadaşlarım da en az benim kadar gayretle çalıştı. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Hep beraber çalışıp hedefi tamamladığınızda mutlu oluyorsunuz tabii.”

Hamit Bey, “Bundan sonra, burada yaşayacak insanların mutluluğu önemli olan. Her şey bunun içindi,” diyor. Antwell’de final heyecanı yaşayan Hamit Bey ve ekibini şimdiden yeni projelerin heyecanı sarmış görünüyor. Bizler de Hamit Bey ve ekibine, bu çok özel projeyi Türkiye’ye kazandırdıkları için teşekkür ediyor ve yeni projelerinde şimdiden başarılar diliyoruz.