Bodrum’dan
BİR FESTİVAL GEÇTİ

Ana sponsorları arasında Ant Yapı’nın da yer aldığı 15. Bodrum Müzik Festivali, müzikseverlere unutulmaz bir müzik şöleni sundu.

15. Bodrum Müzik Festivali, 22 Ağustos’ta genç şef Nil Venditti yönetimindeki Bilkent Senfoni Orkestrası’nın Fazıl Say’a Beethoven’ın 3. Piyano Konçertosu’nda eşlik ettiği ve 4 bini aşkın kişinin izlediği açılış konseriyle başladı. Sanatçıya bu yıl festivalin Onur Ödülü verildi.

‘Doğuş’tan İyi Bir Gelecek Doğuş ile Gelecek’ sosyal sorumluluk çatısı altında yer alan festivalin ikinci gününde ‘Umut Senfonisi’ izleyicileri büyüledi.

Festivalin üçüncü gününde, “akordeonun prensesi” Letonyalı Ksenija Sidorova; Olten Filarmoni ve Finlandiyalı topluluk Sväng Armonika Dörtlüsü ile Latin Amerika, Fin ve Türk tangolarından oluşan bir programla izleyenleri büyüledi.

Festivalin son akşam konserinde caz festivallerinin vazgeçilmez isimlerinden Karsu, Olten Filarmoni ile bir araya geldi. 

Festival dört gün boyunca farklı etkinliklere de sahne oldu. Sabah Konserleri, Günbatımı Konserleri, Gece Konserleri ile festival daha renkli hale gelirken Bodrum Mozole Anıt Müzesi kazı alanında ödüllü seyahat yazarı Saffet Emre Tonguç’un anlatımıyla gerçekleşen ‘Bir Bodrum Hikâyesi’ katılımcılardan yoğun ilgi gördü.

İlk gününden bugüne festivalde ağırlanan müziksever sayısı 215.000’e yaklaştı. Festivalde 400 kişi görev aldı. Konserler 100 kişi tarafından 7 günde kurulan 5 farklı sahnede gerçekleşti. 204 müzisyen, toplam 16 saat boyunca dinleyicilere unutulmaz bir müzik şöleni yaşattı.