Bodrum Müzik Festivali
OTİZMLİ ÇOCUKLARA UMUT

Bodrum Müzik Festivali 15. yılında klasik müziğin dünyaca ünlü yıldızlarını ağırlıyor. Destekçileri arasında Ant Yapı’nın da bulunduğu festivalin bilet gelirleri, bu yıl da otizmli çocukların eğitimine harcanacak.

22-25 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek olan Bodrum Müzik Festivali, Türkiye ve dünyadan konuk sanatçılar, müzikseverlere keyifli anlar yaşatacak. Doğuş Grubu’nun kuruculuğuyla 2005’ten bu yana düzenlenen ve bu yıl Ant Yapı’nın ana sponsorlarından olduğu festivalin açılış konserinde, Fazıl Say’a, şef Nil Venditti yönetimindeki Bilkent Senfoni Orkestrası eşlik ediyor.

Bodrum Müzik Festivali dört gün boyunca, Fazıl Say, Pablo Ferrández, Ksenija Sidorova, Karsu, Elvin Hoxha Ganiyev, Vassilis Varvaresos, Sara Ferrández, Umut Sağlam, Faruk Kalaycı, Francesco Tristano, Koray Futacı, Jess Gillam, Zeynep Özsuca ve Mert Fırat gibi sanatçıları ağırlarken, aynı zamanda Bilkent Senfoni Orkestrası, Olten Filarmoni Orkestrası ve Finlandiya’nın olağanüstü tango yorumlarıyla ünlü armonika grubu Sväng gibi topluluklara da ev sahipliği yapacak.

Festival, bu yıl da genç yeteneklere destek olmak amacıyla Sabah Konserleri düzenliyor. Gün Batımı Konserleri’nde akordeon virtüözü Ksenija Sidorova ve oyuncu Mert Fırat, disiplinler arası bir projede buluşacak. Fazıl Say’ın Umut Senfonisi Türkiye’de ilk kez seslendirilecek. Finlandiya’nın ünlü armonika topluluğu Sväng, Ksenija Sidorova ve Olten Filarmoni ile sahne alacak. Cazın dünyaca ünlü isimlerinden Karsu da festivalin sürprizlerinden. Gece Konserleri’nde de Francesco Tristano, saksafon sanatçısı Korhan Futacı eşliğinde Mert Fırat ve son olarak saksafoncu Jess Gillam ve piyanist Zeynep Özsuca sahne alıyor.
Öte yandan Saffet Emre Tonguç ile Bir Bodrum Hikâyesi etkinlikleri bu yıl da devam ederken, festivalin Onur Ödülü Fazıl Say’a takdim edilecek.