RADISSON BLU HOTEL ASIA BU YIL DA YEŞİL ANAHTAR ALDI

Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı’nın çevreci girişimleri ödüllendirerek destekleyen Yeşil Anahtar Programı, iklim değişikliğinin önlenmesi ve sürdürülebilir turizme katkıda bulunmayı amaçlayan uluslararası bir ‘eko-etiket’. Yeşil Anahtar Programı’nda bu yıl da Radisson Blu Asia otelimizle yeşil anahtar almaya hak kazandık.

Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı’nın (Foundation For Environmental Education-FEE) beşinci programı olarak uygulanmaya başlayan Yeşil Anahtar Programı, ülkemizde de 2011’den bu yana Çevre Eğitim Vakfı tarafından yürütülüyor.

1994 yılında Danimarka’da uygulanmaya başlayan programa 1998’de Fransa da katılmış ve kamp alanlarını belgelemişti.

Yeşil Anahtar Ödülü, Yeşil Anahtar Ulusal Jürisi tarafından bir yıl için veriliyor ve başvurular her yıl yeniden değerlendiriliyor. Gerekli kriterlere sahip olan tesislere bayrak, plaket ve sertifikaları veriliyor. Hatta Yeşil anahtar sahibi tesisler yıl içerisinde denetlenmeye devam ediliyor ve kriterlere uygun olmayan durumlarda yıl sonu beklenmeden ödül geri alınıyor. Türkiye’nin 60 ülke arasında 10. sırada olmasından ve 2022 yılı itibariyle ülkemizde Yeşil Anahtar sahibi 109 tesis içinde olmaktan gurur duyuyoruz.

Bir cevap yazın