ESKİ İSTANBUL’U ÖZLEYENLER ANTTERAS’TA KEYİFLE YAŞIYOR

İstanbul’un nadide semtlerinden biri olan Beylerbeyi’ne komşu Kirazlıtepe-Küplüce’de hayata geçirdiğimiz Antteras evlerini, sakinlerimizin ihtiyaç duyabileceği her detayı incelikle düşünüp tasarladık. Sosyal tesislere geniş alanlar ayırdığımız, ayrıca Türkiye’nin ilk ÇEDBİK sertifikasını aldığımız Antteras’ta odak noktamız yine ‘insan’.

Ant Yapı olarak Beylerbeyi semtinin tarihi dokusunu göz önüne alarak projelendirdiğimiz Antteras, muhteşem Boğaz manzarasına en güzel bakışı sunan noktalardan birinde; Beylerbeyi sırtlarında, Kirazlıtepe-Küplüce sınırları içerisinde yer alıyor. Osmanlı mimarisinin hakim olduğu, ‘eski İstanbul’ dendiğinde akla gelen ahşap evlerden oluşan bir semti andırıyor burası…

28 bin metrekare arsa alanı ve 33 bin metrekare inşaat alanı bulunan Antteras’ın birince etabı dört farklı tip bloktan oluşuyor ve 88 konut barındırıyor. Konut tipleri 2+1, 4+1 ve 5+1 dubleksler ile 3+1 daireler şeklinde sıralanıyor. 2+1, 4+1 ve 5+1 dubleks daireler 187 metrekareyle 435 metrekare; 3+1 daireler ise 189 metrekareyle 263 metrekare arasında değişiyor. Ayrıca birleştirme imkanı sunulan dubleks konutlar isteğe göre ikiz konutlara dönüştürülebiliyor.

Sakinlerimizin mutluluğundan aldığımız güçle Antteras’ın ikinci etap evlerinin inşaatına da başladık. Yaşayanların tüm ihtiyaçlara cevap veren geniş yerleşim planlarına sahip projemizin ikinci etabı 54 adet konuttan oluşuyor. 12 adet bahçe dubleksi, 12 adet çatı dubleksi, 24 adet 4+1 daire ve 6 adet 3+1 daireden oluşan Antteras 2. etap da büyük özenle tasarlandı.

8.500 metrekare sosyal alan ayrılan Antteras’ta panoramik manzaralı kafeterya, restoran, lounge, açık yüzme havuzu ve çocuk havuzu, kapalı yüzme havuzu, SPA ve spor merkezi, tenis kortu, basketbol sahası ve oyun ünitelerinin bulunduğu bir çocuk parkı yer alıyor. Doğal yeşil alanların peyzaj tasarımında önemli bir yeri olan Antteras’ta ayrıca süs havuzu, gezinti alanları, çiçek bahçeleri ve dinlenme alanları da var.

Yani, dünyanın en güzel şehri olan İstanbul’a iki koldan sarılan bir Boğaz’ın yanı başındaki benzersiz bir mahalle konsepti olarak tasarladık, Antteras’ı… 18. yüzyıl mimarisinin izini süren konutları, rengi, dokusu ve özel tasarımıyla Beylerbeyi’ne yakışır eski İstanbul evlerinin asil bir temsilcisi olan Antteras, şehrin tam içinde ama bir o kadar da karmaşadan uzak bir konumda adeta huzurlu bir liman gibi…

Ant Yapı olarak ürettiğimiz tüm projelerimizin odak noktası ‘insan’. Amacımız ise müşterilerimizin ihtiyaçlarını doğru tespit etmek ve bu ihtiyaçlara doğru çözümler sunmak. Bu nedenle, mimarlık sanatının en ince detaylarıyla işlenen Antteras projesi, bir ailenin tüm ihtiyaçlarına doğru çözümler üreten bir yaşam alanı olma özelliğini koruyor. Projemizde kullanılan tüm malzemeler ve yapılacak imalatlar Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın teknik şartnamelerine uygun ve TSE normlarında…

TÜRKİYE’NİN İLK ÇEVRE SERTİFİKALI PROJESİ ANTTERAS

Binalar, büyük bir enerji tüketicisi olmaları nedeniyle dünya çapında enerji verimliliği iyileştirmeleri için önemli bir alan. Binalarda yaşam konforu sağlayan unsurlar, yani aydınlatma, ısıtma, soğutma ve havalandırma sistemlerinin hepsi enerji tüketiyor. Öte yandan binaların yenilenmesi ve hatta yıkılması süreçlerinde bile enerji verimliliği söz konusu olabiliyor. Bir evin nasıl yalıtıldığı, bir binada sıcaklık elde etmek ve bunu korumak için daha az ısıtma ve soğutma enerjisinin kullanılması gibi konular önem kazandı. Hedef artık enerji verimliliği! Bir başka deyişle inşaat sektörünün büyük oyuncuları olarak, ürün ve hizmetlerin sağlanması için gereken enerji miktarını azaltma hedefiyle çalışıyoruz. Bu hedef doğrultusunda daha verimli teknolojileri veya üretim süreçlerini benimsiyor, enerji kayıplarını azaltmak için yaygın olarak kabul edilen yöntemleri uyguluyoruz.

Antteras projemiz ile Türkiye’de ilk defa verilen Yeşil Bina sertifikası ÇEDBİK-Konut’a sahibiz. Bildiğiniz gibi, Türkiye’de ve dünyada inşa ettiğimiz ve etmekte olduğumuz birçok Ant Yapı binası, yeşil sertifikalıdır. Pilot proje olarak Antteras ile ÇEDBİK (Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği) Konut Sertifikası’nı alarak bu zincire çok önemli bir halka daha ekledik. Ant Yapı olarak yeşil binalar ve sürdürülebilirlik konusundaki hassasiyetimizi sertifikalarla geleceğe taşıdığımızı bir kez daha gösterdik.

Bir cevap yazın