MİLLİYET EXECUTIVE’E KONUK OLDUK

Ant Yapı Yönetim Kurulu Üyemiz Mehmet Okay Milliyet Gazetesi’nin aylık yayımlanan ekonomi dergisi Milliyet Executive’e ve A Para kanalındaki Emlak Avcısı’na katıldı. ‘Dünyayı inşa etmeye ant!’ başlıklı haberde Ant Yapı’nın yurtiçi ve yurtdışı operasyonlarını anlatan Okay, tabelalarımız “Türk insanının göğsünü kabartıyor” dedi.

Milliyet Gazetesi’nin aylık yayımlanan ekonomi Dergisi Milliyet Executive bu ay sayfalarında Yönetim Kurulu üyemiz Mehmet Okay’ı ağırladı. ‘Dünyayı inşa etmeye ant!’ başlıklı haberde “Ant Yapı, Amerika’nın en ünlü caddelerinde projeler geliştiriyor. Londra’da Buckingham Sarayı’na komşu projeleri var. Rusya’da 50 şantiyeyi aynı anda yürütüyor” dendi. Yönetim Kurulu Başkanımız Mehmet Okay da Milliyet Ekonomi Servisi’nden gazeteci Duygu Erdoğan’a “Tabelalarımız Türk insanının göğsünü kabartıyor” şeklinde yorumda bulundu.

Haberde New York’ta hayata geçirdiğimiz Crown Building projesinden bahsedildi:

“Amerikan dizi ve filmlerinin gece sahnelerinin anlık cadde geçişlerinde ışıltılı haliyle Manhattan’daki The Crown Building her zaman dikkat çeker. New York’un bu sembol projesi, renovasyon çalışmalarıyla otel ve rezidansa dönüştürülerek yeni çehresiyle geçmişten bugüne köprü kuruyor. İşte bu çalışmanın arkasında ise Ant Yapı var. Şirketin Amerika’daki ilk projesi The Crown Building ile beraber ABD’de 5 projesi bulunuyor. İngiltere’de 5 proje biterken, yeni 2 projeye başlandı. 30 yıldır şirketin yer aldığı Rusya’da ise 50 şantiye birden yürüyor. Hem taahhüt hem de geliştiricilik faaliyetlerinde bulunan Ant Yapı’nın Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Okay, “Tabelalarımız Türk insanının göğsünü kabartıyor” diyor. ‘En Büyük 250 Uluslararası ‘Müteahhit Listesi’nde Türkiye’nin önemli temsilcilerinden olan Ant Yapı’nın yeni dönem planlarını ve gelişmeleri Mehmet Okay ile konuştuk.”

Ant Yapı’nın dünya müteahhitlik sektöründe yerini kuvvetlendirdiğinden bahsedilen röportajda Mehmet Okay “Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi 2021 listesinde uluslararası alanda 57’nci sırada Türkiye’de ise 3’üncü sırada yerimizi aldık. Liste her yıl ağustos ayında açıklanıyor bu yıl da üst sıralarda olacağımızı düşünüyoruz. 2020 listesinde uluslararası alanda 80’inci sırada Türkiye listesinde ilk 5 içinde yer alıyorduk” şeklinde konuştu.

Okay Türkiye’de sürdürdüğümüz turizm yatırımlarımızı da anlattı:

“Fraser Place Anthill Istanbul, Fraser Place Antasya Istanbul, Antmare Butik Otel, Radisson Blu Hotel, İstanbul Asia ve Antwell’den sonra 6’ncı turizm yatırımımızı 2021’in Mayıs ayında dünyanın en büyük otel zincirlerinden Radisson Hotel Group ile el sıkışarak Bodrum’da hayata geçirdik. Şu an tüm otellerimizde toplam 1500 yatak kapasitesine ulaştık. Radisson Collection Hotel Bodrum, grubun Premium markası Türkiye’de bu isimle açılan ilk otel olma özelliğini taşıyor. Ayrıca burası geçen yıl Time Dergisi tarafından Dünyanın En Muhteşem 100 yeri listesinde bulunan Bodrum ile ilgili bölümde övgüye değer gösterilen otel oldu. Bunun yanında yine Türkiye’de ilkler arasında yer alan Antwell sağlık otelimiz, çeşitli nedenlerle Türkiye’de tedavi için bulunan misafirlerimize konaklama hizmeti sunuyor. Antwell 7/24 revir hizmeti ve engelsiz tasarımıyla sağlık turizmi için önemli bir otel haline geldi. Bugün yüzde 95’lik doluluk oranıyla hizmet veriyor.”

11 Nisan 2022’de A Para kanalında yayımlanan Emlak Avcısı programına konuk olan Mehmet Okay, Seda Tabak’a yeni projelerimizi, yurtdışındaki yatırımlarımızı ve uzun vadeli planlarımızı anlattı: “İnşaat katma değer sağlayan çok önemli bir sektör ve yürümesi, ilerlemesi lazım. Yabancıların ilgisi devam ediyor. Ortadoğu’dan, Türki Cumhuriyetler’den Rusya’dan, Ukrayna’dan da ciddi talep alıyoruz ve satışlarımız oluyor.”

Bir cevap yazın