Yaraları sarma dönemi

Şiron Yıldızı geriliyor, 5 aylık bir retro süreci başlıyor. Öte yandan bu retro, hayatımız boyunca içimizde yara açmış, aşamadığımız tecrübeleri irdelemek, anlamak ve sindirmek için oldukça verimli bir süreç olacak. Duygusal olarak arınacağımız, taşları yerine oturtacağımız bir retro bizi bekliyor.

Şiron yıldızını hiç duymadıysanız, yalnız değilsiniz… Birçok astrolog, yorumlamalarında ve tahminlerinde onunla çalışmamayı tercih ettiği için aşina olduğumuz bir yıldız değil. Ancak bir kısım astrolog, özellikle duygusal yaralar ve travmayla mücadele ederken Şiron’dan faydalanmayı tercih ediyor.

Satürn ile Uranüs arasında yer alan Şiron adlı kuyruklu yıldız, 1977 yılında keşfedildi ve adını Yunan mitolojisinde şifacı ve kendini iyileştiremeyen bir öğretmen olan Centaur’dan aldı. Kuyruklu yıldızın doğum veya doğum haritanızdaki yerleşimi, yaşamınız boyunca içinizde taşıdığınız, iyileştirme fırsatı bulduğunuz bir yarayı bilgeliğe dönüştürerek, başkalarına yol gösterici olma kabiliyetinizi ortaya koyar. Örneğin, güzellik bilincine sahip Venüs ve yedinci ortaklık evinin yöneticisi tarafından yönetilen ana hava burcu Terazi’de Şiron’a sahipseniz, kendinizi çekici olarak görebilir veya ilişkilerde denge kurmaya çalışabilir ve sorunları çözmek için mücadele edebilirsiniz. Yani Şiron etkiniz, kendi imajınız etrafındadır ve girdiğiniz ortaklıkların, siz ve karşınızdakinin orta noktada buluştuğu eşit bir oyun alanında var olmasını gerektirir. Tabii ki doğum haritanızda Şiron’un bulunduğu ev de önemli. İkizler’de kariyerin onuncu evinde Şiron’un olduğunu varsayalım. Ne kadar çalışırsanız çalışın, kendinizi İkizler benzeri bir şekilde iletişim, teknoloji yoluyla kanıtlama çabalarınızın sonuçsuz kalacağını hissedebilirsiniz. Ancak bu savaşlarda ustalaştığınız zaman, profesyonel alanınızda başkalarına harika bir akıl hocası olabilirsiniz.

Peki, ne yapmalıyız? En derin güvensizliklerinizi ve acı veren duygularınızı irdelemek gibi göz korkutucu bir görevle görevlendirilmek, kulağa hiç de iyi bir fikir gibi gelmiyor olabilir. Ama bu, insan olmanın bir parçası. Tıpkı gezegenlerin geri giderken yaptıkları gibi, Şiron’un geriye dönüşü de bizi zihinsel ve duygusal olarak kendimizle ilgilenmek için günlük işlerden sıyrılıp bir mola vermeye çağırıyor. Cesur tarafınıza odaklanarak ve iyileşme sürecinde ilerleyerek, toksik bağları kesmeye, alışkanlıkları bitirmeye ve dayatılan kalıpları yıkmaya daha hazırlıklı olduğunuzu görebilirsiniz.

Bununla birlikte, mazeret üretmeyi bırakmak ve artık size hizmet etmeyen şeyleri ortadan kaldırmak bu süreçte çok daha mantıklı gelecek. Buna karşılık, bu süreci verimli değerlendirirseniz daha akıllıca, daha güçlü ve muhtemelen başkalarına da aynı yolda rehberlik etmeye hazır olacaksınız.

Şiron retrosu, bir terapistle rüyalarınızı irdelemek, günlük tutmak veya geçmiş travmaları ele almak için değerli bir an olabilir. Ancak bu Retro Mars tarafından yönetilen sabırsız, rekabetçi ateş burcu Koç’ta gerçekleştiği için, kötü anılarınız ve güvensizliklerinizle mücadele etmek için bir telaş duygusu içinde olabilirsiniz. Ne yazık ki, hızlı olma çabası Şiron’un amacına ters düşüyor. Bu nedenle yavaşlamak için elinizden gelenin en iyisini yaparken adım adım iyileşmek için bu şansı kullanmaktır.

Bir cevap yazın