Her damağa uygun bir çikolatası var

Acı biberli, fesleğenli, şampanyalı, limoncellolu, tuzlu karamelli, viskili… Nişantaşı’ndaki Makbush Chocolatier’in kaliteli Belçika çikolatasını yaratıcılıkla birleştirerek hazırladığı özel ürünleri gurme çikolata tutkunları tarafından büyük ilgi görüyor.

Makbush Chocolatier, Nişantaşı’ndaki butik bir çikolata atölyesi ve mağazası… Dekorasyonu ve konseptiyle Paris’ten bir çikolata esintisi sunan işletmenin Nişantaşı’ndaki mağazasında hem satış hem de üretim yapılıyor. Yazar Makbule Cengiz’in lezzetli tutkusunu işe dönüştürme kararıyla ortaya çıkan marka, farklı konsepti ve tüm detayları düşünülmüş hediye kutularıyla dikkat çekiyor. Markanın kurucusu Makbule Cengiz “Sadece çikolata değil insanları mutlu edecek hayallerimi paylaşıyorum” diyor.

Ürünlerini tamamen el yapımı, en kaliteli Belçika çikolatasıyla hazırlayan Makbush Chocolatier, özel reçeteleriyle de gurme çikolata tutkunlarının ilgi odağı. Acı biberli, fesleğenli, şampanyalı, limoncellolu, tuzlu karamelli, viskili gibi niş tatları çikolata severlerle buluşturan markanın Gurme, Sommelier, Tanışma ve şekersiz çikolatadan oluşan Fit ve Au Paradis adı verilen konsept kutuları da müşterilerinden yoğun ilgi görüyor. Birbirinden lezzetli çikolataların çiçek, mum, macaron gibi özel detaylarla buluşturulduğu Fransızca ‘cennette’ anlamına gelen Au Paradis kutusu, bir hediyede olması gerekenleri birleştiren her şeyin düşünüldüğü bir tasarıma sahip.

Markaya özel üretilen mum, kolonya gibi ürünlerle ürün yelpazesini genişleten marka Nişantaşı’ndaki butik mağazasında çikolatalı mus, fondü, browni, sıcak çikolata gibi ürünlerini kahve ve şampanya ile müşterilerine sunuyor. Ayrıca vegan ve kosher sertifikalı tablet, kırma çikolataları da bulunuyor.

Çikolata içeriklerini katkısız gerçek meyve özleri ve kaliteli kuruyemişle hazırlayan Makbush, organizasyonlara özel tasarımlar ve kurumsal iş birlikleri için konsept paketler de hazırlıyor; kişiselleştirilmiş hediyeler tasarlıyor. İstanbul içinde özel kuryeyle hizmet verirken Türkiye’nin her yerine de gönderim yapıyor.

Bir cevap yazın