HER ŞEY SİZİN RAHATINIZ İÇİN

Herkes gitmeyi sever…
Bazen tatil için, bazen spor aktiviteleri yapmak için, bazen de sadece kafa dinlemek için…

Bizim hikayemizde ise herkesin istediği ‘gitme’ fikri gidilecek lokasyonlara odaklı.
Dört ülkedeki faaliyetlerimizin fizibilitesini yaparken sevdiğin evde oturmak, sevdiğin iş yerinde çalışmak, sevdiğin yerde bulunmayı her zaman göz önüne aldık. Sevdiğin yerde, kusursuz bir tatil yapma fikri ise otel yatırımlarımıza yön verdi. Ülkemizi ziyaret edenler ya da ülkemizden yurtdışına çıkacaklar için güzel destinasyonlarda, eşsiz işler yapmak için yola çıktık.

İlk butik otelimiz Port Alaçatı’da yer alan Antmare Otel’den sonra İstanbul’da 200 odalı Radisson Blu otelimizi, İstanbul’da Singapurlu kökenli firma Fraser Hospitality ile işbirliği yaptığımız ve Türkiye’de ilk servis apartment konseptinde 120 konutluk Fraser Anthill ile 80 konutluk Fraser Antasya’yı hayata geçirdik.
Geçtiğimiz yıl ise 150 konutluk bir servis apartment olarak Antwell projemizi gerçekleştirdik ki, bu projenin en önemli özelliği içinde sağlık personeli barındıran bir merkezi olması ve sağlık rezidansı olarak konumlanması…

Bu ay ise farklı bir turizm yatırımını, çok farklı bir lokasyonda faaliyete geçirdik. Bodrum’un Aspat koyunda kanallı evler, tekne bağlama yerleri, çarşı, otel ve plajı olan Anthaven kompleksinin içerisinde Türkiye’de bir ilke imza atarak Radisson Collection Hotel Bodrum’un kapılarını açtık.
Otelimiz Radisson Collection’ın bu marka ile Türkiye’deki ilk oteli olma özelliğini taşırken, bu açılışı Ant Yapı Dostları, Ant Yapı Ekibi, yurtdışından misafirlerimiz ve basın mensuplarıyla kutladık. Dergimizin ilerleyen sayfalarında otel açılışımızı görebilirsiniz.

Türkiye açısından bakacak olursak pandemi öncesi 50 milyonu aşan turist sayısı ile dünyada en çok turist ağırlayan 6’ncı turizm destinasyonu oldu. Her ne kadar pandemi, bacasız endüstri turizmin hızını kesse de alınan tedbirler ve aşılama sayısının artması ile kontrol edilebilir hale geldi ve bu yıl zor olsa da önümüzdeki yıl aynı performansın yakalanması muhtemel görünüyor. Turizm yatırımlarımız her zaman farklı ve niş işler olarak hayat buldu, bu yatırımlarımızı gözbebeklerimiz olarak niteledik.

Bir gözbebeğimiz daha var ki, onu da ilerleyen sayfalarda bulacaksınız. Ant Yapı İngiltere Ofisi…
İngiltere ofisimiz de bizim Türkiye’den farklı yerlere yatırım yapmak fikrimizin, en iyi coğrafyalarda olma hayalimizin bir sonucu.

Umarım bu ay da keyifli bir dergi okurken bizim başarılarımıza da şahit olup, mutluluğumuzu bizimle paylaşırsınız. Bu vesileyle Kurban Bayramınızı en içten dileklerimizle kutlar, sağlık ve esenlikler dileriz.

MEHMET OKAY
Yönetim Kurulu Üyesi

Bir cevap yazın