Turizmde 250 milyon dolarlık yatırıma ulaştık

Geçen 10 yılda toplamda 250 milyon dolarlık beş turizm yatırımı hayata geçiren Ant Yapı olarak pandemi ve tüm olumsuz koşullara rağmen sektörde büyümeye devam ediyoruz. Altıncı yatırımımızı 2021 Nisan sonunda Bodrum’da, dünyanın en büyük otel zincirlerinden Radisson Hotel Group’un premium markası Radisson Collection’ı açarak tamamlamayı planlıyoruz. 

Ant Yapı olarak 2010 yılında turizm alanında hayata geçirdiğimiz ilk yatırımımızdan bu yana sektörde emin adımlarla büyümeye devam ediyoruz. Geçen 10 yılda toplam 250 milyon dolar değerinde turizm yatırımına imza atan grubumuz tüm olumsuz koşullara rağmen bu yıl Bodrum’da kapılarını açacak olan altıncı yatırımımızla sektörde büyümeye devam ediyor.

Geçtiğimiz 10 yılda turizm sektörünün liderleriyle başarılı işlere imza attık. İlk yatırımımız 2010 yılında uluslararası bir marka olan Singapur merkezli Frasers Hospitality ile yaptığımız iş birliği oldu. ‘Servisli rezidans daireleri’ konseptli Fraser Place Anthill Istanbul, 2014-2015 yıllarında Dünyanın En İyi Lüks Otelleri Ödülleri yarışmasında ‘Türkiye’nin En İyi Servisli Apartmanı’ kategorisinde ödüle layık görüldü. Aynı yıl Alaçatı’da şıklık ve konforu içinde barındıran, aynı zamanda kişiye özel hizmet anlayışıyla farklı bir tatil imkânı sunan Antmare Butik Otel’imizin açılışını yaptık.

Üçüncü turizm yatırımımızı ise yine uluslararası bir marka olan ve dünyanın en hızlı büyüyen otel zincirlerinden biri olan Radisson Hotel Group iş birliğiyle gerçekleştirdik. 2012’de açılan Radisson Blu Hotel İstanbul Asia otelimizde beş yıldızlı hizmet anlayışımızla ayrıcalıklı bir konaklama imkânı sunuyoruz. Dünyanın dev konaklama grubu Frasers Hospitality’le yaptığımız anlaşma kapsamında 2016’da ikinci lüks ‘residence’ konseptli projemiz Fraser Place Antasya Istanbul’u hayata geçirdik. Fraser Place Antasya İstanbul ile 7 yıldızlı otel konforunu Anadolu Yakası’na da getirmenin mutluluğunu yaşadık. Otelimiz, 2018 yılı misafir yorumlarına göre Türkiye’nin en iyi 25 lüks oteli arasında gösterildi ve 2019 Travellers’ Choice Ödülü’ne değer görüldü.

İlkleri hayata geçiriyoruz

İstanbul, Çamlıca’da hayata geçirdiğimiz Antwell ise grubumuzun yapımı tamamlanan ve hizmete açılan son projesi. Tasarımından sunduğu hizmetlere, sosyal yaşam alanlarından otelcilik hizmetlerine kadar bütünlüklü bir anlayışla ‘sağlıklı yaşamı’ temel alıyor. Kendi markamız olan Antwell dünyanın birçok ülkesinde benzerleri bulunan bir konseptin Türkiye’deki ilk örneği. Sağlık turizmine yönelik, yurtdışındaki uygulamaları aratmayacak kalite ve standartlardaki servisli ‘residence’ konseptli otelcilik hizmeti sunuyor. 2019 yılında Türkiye’nin en prestijli gayrimenkul ödülleri olarak kabul edilen Sign of The City Awards’ta kendi kategorisinin yıldızı seçilen Antwell’i bir marka haline getirip büyütmeyi planlıyoruz.

Altıncı yatırımımızı dünyanın en büyük otel zincirlerinden Radisson Hotel Group’un premium markası Radisson Collection’ı Nisan ayında Bodrum’da açarak tamamlamayı planlıyoruz. Radisson Collection Hotel Bodrum adıyla hizmet verecek otelimiz aynı zamanda Radisson Hotel Group’un Türkiye’deki ilk premium oteli olma özelliği taşıyor. Avrupa tasarım estetiğini özgün Akdeniz mimarisiyle sentezleyen tesiste üst segment konaklama, açık-kapalı yüzme havuzları, teras bar, fitness salonları, toplantı odaları, restoranlar, lounge alanları ve özel bir marina yer alacak; özel kumlu plaja doğrudan erişim imkânı sağlanacak.

Sektöre inancımız tam

Ant Yapı olarak turizm sektörüne olan inancımızı pandemiye rağmen süren yatırımlarımızı tamamlayarak gösterdiğimizi söyleyen Ant Yapı Otel Yatırımları İşveren Temsilcisi İlhan Akpınar, sektördeki yatırımlarımızın önümüzdeki dönemde de devam edeceğini açıkladı. Turizm sektörünün ekonomik krizlere, terör ve benzeri olumsuzluklara hatta günümüzde tanıklık ettiğimiz pandemiye rağmen, bir-iki yıl sorun yaşasa da uzun dönemde hep yükselen trendini koruyacağını söyleyen İlhan Akpınar, “Biz, Ant Yapı olarak turizme çok önem veriyoruz. Kendimize en yakın gördüğümüz sektör turizm. Ant Yapı’nın yurt içindeki turizm yatırım projelerinin toplam değeri 250 milyon dolar. Tüm yatırımlarımızın dönüşü ve aynı zamanda misafirlerimizin konaklama deneyimleri sonrasındaki pozitif yorumları memnuniyet verici. Sektörde daha fazla büyümek, pazarlama gücümüzü, marka bilinirliğini arttırmak ve yatırımlarımızdan daha verimli ve hızlı geri dönüşler elde etmek amacı ile koşullar oluştuğunda büyük markalarla iş birliği içinde yeni projeler hayata geçirebiliriz” diye konuştu.

Kapılarımızı sağlık çalışanlarına açtık

COVID-19 pandemisinin sektöre etkilerine de değinen Akpınar, Ant Yapı olarak salgınla birlikte aldıkları kararları da paylaştı: “Otelimizi sağlık çalışanlarımıza açarak, kendilerinin güvenli ve rahat bir şekilde konaklamalarına imkân verdik ve ülkemiz için üzerimize düşen görevi yerine getirmeye çalıştık. Normalleşme süreci ile tesislerimiz Güvenli Turizm Sertifikası sahibi oldu. İlk önceliğimizin insan sağlığını korumak, ikinci önceliğimizin ise konaklama işletmelerimizi ayakta tutabilmek ve yetişmiş insan kaynağını koruyabilmek olduğunu belirtmek isterim. Bunun için de turizm sektörüne sağlanan desteklerin devam etmesi ve yeni desteklerin sağlanması önemli olacaktır. Turizmde yeni normal ile artık bildiğimiz her şeyi gözden geçireceğiz. Oyunun kuralları tamamen değişti. Önemli olan bu fırtınalı denizde hasar almadan yolumuza devam etmek olacak.”

Evinizden Uzaktaki Eviniz: Frasier Place Antasya

İstanbul Anadolu Yakası’nın önemli iş merkezlerinden biri Ümraniye’de Ant Yapı’nın inşa ettiği 42 katlı Antasya Residence. Bu binanın son 7 katında yer alan Fraser Place Antasya İstanbul, misafirlerini ‘evinizden uzaktaki eviniz’ felsefesiyle ağırlıyor. 20 milyon dolar yatırımla hayata geçirilen projede, toplam 80 oda, 5 toplantı salonu, restoran, spor salonu ve kapalı yüzme havuzları bulunuyor. 2016 yılının şubat ayında kapılarını açan Fraser Place Antasya’nın Genel Müdürü Ufuk Serab, “Özellikle iş için seyahat edenler, aileleriyle seyahat edenler ve uzun dönem konaklayacak kişiler bizi tercih ediyor. Misafirlerimiz kendi odalarındaki tam donanımlı mutfaklarında yemek yapabildikleri gibi restoran ya da oda servisinden de faydalanabiliyor. Çamaşırlarını ister kendi odalarında yıkayıp ütülüyor ister otelin kuru temizleme hizmetini kullanıyorlar. Birkaç gecelik ya da birkaç senelik konaklamalara ev sahipliği yapıyoruz. Bölgenin bu konseptteki tek uluslararası tesisiyiz” diyor. Fraser Antasya’yı farklı kılan özelliğin konsept ve misafir memnuniyeti olduğuna vurgu yapan Serab, “Mutlu çalışan, mutlu misafir demek. Fraser Place Antasya Ailesi olarak bizler de işimizi yaparken mutlu olabilmeyi başarmış bir ekibiz” diye konuşuyor.

İstanbul’a farklı bir soluk getirdi

Türkiye’de ‘serviced apartments’ hizmetini hayata geçiren ilk otellerden Fraser Place Anthill… Ant Yapı’nın doğru zamanda doğru bir yatırımla hayat geçirdiği, İstanbul’a farklı bir soluk getiren, yenilikçi bir proje olarak dikkat çekiyor. Nisan 2011’den bu yana hizmet veren otelden önemli iş ve alışveriş merkezlerine erişmek yalnızca dakikalar alıyor. Fraser Place Anthill Genel Müdürü Hülya Temurci, “Bizim hizmet anlayışımızda her misafire dokunmak ve onların bizim için özel olduklarını ve burada bizlerin misafirleri olduklarını hissettirmek geliyor. Severek yapılan bir yemeğin lezzeti gibi severek yapılan servisin kalitesi de bir farklı oluyor. Bunun için de işini seven ve hizmet sektörünü seven kişileri ekibimize katıyoruz” diye konuşuyor. Her biri eşsiz İstanbul manzarasına sahip 1+1’den 4+1 penthouse odalara kadar çeşitli alternatifte olup 116 odadan oluşan yatırım şehrin merkezinden, hızından ve enerjisinden kopamayanlar için vazgeçilmez konumda bulunuyor. 2021 yılında da yine fark yaratmak için her sabah işe başlayacaklarını söyleyen Temurci, “Verdiğimiz hizmetler ve elde ettiğimiz sonuçlar ile hem ülkemizin hem de yatırımcı şirketlerimiz Antyapı ve Frasers Hospitality markalarımızın bayraklarını dalgalandıracağız” diyor.

Memnun değilseniz ödeme kabul etmiyoruz

Yükselen finans merkezi Ataşehir’de faaliyete başlayan Radisson Blu Hotel Istanbul Asia, 195 odasıyla 2012 yılı mart ayında beri faaliyette. Otelin Genel Müdürü Mustafa Gültekin, “Ağırladığımız her bir misafirin en iyi hizmeti alması, unutulmaz bir konaklama deneyimi yaşaması bizim için zorunluluk. Bunu sağlayamadığımız sürece, o hizmet bizim için verilmemiş sayılır ve maddi karşılığı da talep edilmez” diye konuşuyor. Pandemide en çok etkilenen sektörlerden birinin de turizm olduğunu söyleyen Gültekin, “Mart 2020 sonu itibariyle derhal normal konaklama hizmetine ara vereceğimizi, sadece sağlık çalışanlarına kapılarımızı ücretsiz olarak açacağımızı kararlaştırdık. Üç ay sağlık çalışanlarımızı ağırladık ve teşekkürlerle uğurladık. Kariyerim boyunca birçok gurur duyduğum an olmuştur ancak bu başka. Bunu sağlayan, bu kararı alan ve bizi bu süreçte her an ve bizzat destekleyen Ant Yapı Yönetimine saygı ve sevgilerimizi sunarım” diye devam ediyor. Bu yıl için turizmin tekrar canlanıp şahlanacağı ümidini koruduklarının belirten Gültekin, “Misafir memnuniyetindeki liderliğimizi sürdürmek, bize yakışan şekilde mükemmel hizmet kalitesi anlayışını devam ettirmek ve yatırımcısına çalışanına maksimum faydayı sağlamak değişmez hedefimiz” diyor.

Türkiye’nin ilk sağlık rezidansı

Sağlıklı yaşamayı odağa alan projemiz Antwell, 5 yıldızlı otelcilik hizmetlerini ev titizliğinde ve üst düzey hijyen koşullarında sunuyor. Genel Müdür Esen Türkmen, ülkemizin sağlık turizmi açısından her geçen gün daha çok tercih edildiğini belirterek “Dünyanın her yerinden misafirler geliyor. Bunda sağlık hizmetimizin pek çok ülkenin ilerisinde olması, doktorlarımızın iyi yetişmiş ve alanlarında uzman olması ve fiyat avantajımız etkili. Estetik cerrahi uygulamalarından kanser tedavisine, organ nakline kadar çok geniş yelpazede sağlık hizmeti almak için gelen misafirlerimiz var” diye konuşuyor. Antwell’in eşsiz bir hizmet sunduğunu anlatan Türkmen, engelsiz mimari, tüm dairelerde mutfağın olması, yürüyüş alanı, bahçe ve terasın bulunması, en önemlisi de sadece kalan misafirlerimize hizmet veren odalar ile bağlantılı bir sağlık ünitesi bulunması sebebiyle güvende ve sağlık içinde konaklamayı tercih eden kişiler için çok ayrıcalıklı bir seçenek oluşturduğunun altını çiziyor. İlk misafirlerini 2020 itibariyle almaya başlayan Antwell kısa ve uzun dönem konaklama seçenekleriyle hem ileri yaştaki kişiler için yeni bir yaşam alanı olmayı, hem de sağlık amaçlı İstanbul’a gelen yerli ve yabancı misafirlere de hizmet vermeyi hedefliyor.

Bir cevap yazın