Londra’daki 6. projemize başlıyoruz

2020 yılını 100 milyon sterlin bedelli Park Modern projesinin sözleşmesini imzalayarak kapatmanın heyecanını yaşıyoruz. İngiltere’de hayata geçireceğimiz altıncı proje olan Park Modern, geçen yıl Londra’da imzalanan en büyük tek aşamalı inşaat anlaşması olarak da dikkat çekiyor.

Uluslararası alanda en çok iş yapan 100 müteahhitten biri olmanın sorumluluğuyla yurt dışındaki faaliyetlerimize hız kesmeden devam ediyoruz. Geçtiğimiz aylarda Rusya’nın en kalabalık üçüncü büyük şehri olan Novosibirsk’te bulunan uluslararası Tolmaçevo Havaalanı’nın inşaatına başlamıştık; 2020’nin son günlerinde de Londra’daki lüks konut projesi Park Modern’in inşası için 100 milyon sterlin kontrat bedelli bir anlaşma imzaladık. Bugüne kadar İngiltere’de hayata geçirdiğimiz en büyük bedelli proje olan Park Modern, ayrıca 2020’de Londra’nın West End Bölgesinde verilen lüks konut-ticari sınıfındaki en büyük tek aşamalı inşaat anlaşması olma özelliğini de taşıyor.

Londra’da Kensington Palace Garden’a bakan ve 17 bin 650 metrekare alana sahip Park Modern, 55 apartman dairesi ve 2 adet townhouse olmak üzere toplam 57 ultra lüks konuttan oluşuyor. Proje sakinlerinin tüm ihtiyaçları göz önüne alınarak düzenlenen yapının içinde, özel araç parkı, yarı olimpik havuz, spor salonu, SPA, sinema salonu ve güzellik-bakım merkezinin yanı sıra restoran, kafe, sağlık merkezi, ağız ve diş sağlığı merkezi gibi üst düzey ticari alanlar da yer alıyor.

 

Şimdiden büyük ilgi gördü

İngiltere’de altıncı projenin hayata geçirilmesinin büyük bir gurur olduğunu dile getiren Yönetim Kurulu Başkanımız Mehmet Okay, “2020’nin son günlerinde kontratını imzaladığımız bu proje bizim için ayrı bir öneme sahip. 100 milyon sterlin kontrat bedelli Park Modern İngiltere’deki en büyük projemiz olma özelliğini taşıyor. Satışların ilk aşamasında dahi metrekaresi 49.500 sterline varan değerlerde alıcı bulan Park Modern’in, Hyde Park’ın kuzeyinde kalan evler arasında en yüksek bedelle rekor kırdığını söyleyebiliriz. İngiltere’nin merkezi Londra’da bu denli büyük bir projenin anlaşmasını sağlamak bizim için son derece gurur verici” dedi.

Yurt dışında iş yapma koşullarının, yasal gerekliliklerin ve rekabetin ülkemizden çok farklı olduğuna dikkat çeken Mehmet Okay, “2020 tüm dünyada ezberlerin bozulduğu, zor bir yıl oldu. Biz Ant Yapı olarak, çalışanlarımızın sağlığını ve güvenliğini ön planda tutmak şartıyla yurt içi ve yurt dışı projelerimize hız kesmeden devam ettik. Bugün Rusya, Amerika ve İngiltere’de pek çok projede Ant Yapı imzasını görmek mümkün… Yüksek kaliteli işçiliğimiz, inşaat, malzeme kalitemiz ve yurt dışında iş yapmanın bütün gerekliliklerine hızla uyum sağlama becerimizle, buralarda var olmayı ve sürdürülebilir bir büyüme yakalamayı başardık. 2021 yılında da ilk olarak çalışanlarımızın sağlığına yönelik gerekli tüm tedbirleri alıp, yurt içi ve yurt dışındaki projelerimizi taahhüt ettiğimiz sürede teslim etmek için var gücümüzle çalışacağız. Hayata geçirmeyi planladığımız yeni projelerle de büyümemizi sürdüreceğiz” dedi.

PROJENİN KÜNYESİ

 • Adı: Park Modern
 • Yer: Londra, İngiltere
 • İçeriği: Lüks konut projesi
 • Büyüklüğü: 17.650 m2
 • Kapasitesi: 55 apartman dairesi ve 2 adet townhouse olmak üzere toplam 57 ultra lüks konut
 • Kontrat bedeli: 100 milyon sterlin
 • Önemi: Park Modern, bu yıl Londra’nın West End bölgesinde verilen lüks konut-ticari sınıfındaki en büyük tek aşamalı inşaat anlaşması olma özelliğini taşıyor. Kensington Palace Garden’a bakıyor.

İNGİLTERE’DEKİ DİĞER PROJELERİMİZ

 • Apex House, Londra Konut Kompleksi, 17.000 m2
 • Harcourt House, Londra Konut Kompleksi Renovasyonu, 10.300 m2
 • BelgravIa Gate, Londra 12 Super-Prime Konut, 10.000 m2
 • 20-22 Eaton Place, Londra Lüks Rezidans Renovasyonu, 1.200 m2
 • 13 Eaton Place, Londra Lüks Rezidans Renovasyonu, 1.000 m2

Bir cevap yazın