30 yılda 10 milyon metrekareyi karınca gibi işlemek

Avrupa’nın en yüksek binasını, İstanbul’un en yüksek kulelerini inşa etmek… Dünyanın en büyük 100 inşaat firması arasına girmek… Türkiye’nin en yenilikçi projelerini geliştirmek… Her projeyle standartları yükseltmek… Ant Yapı pek çok büyük başarıyı sadece 30 yıla sığdırdı. Önümüzdeki dönemde de genç ve dinamik yapısını tecrübesi ve kalite anlayışıyla birleştirerek çok daha büyük işler yapmaya, geleceği inşa etmeye hazırlanıyor. Birlikte kutlayacağımız nice 30 yıllara, altına imza atacağımız nice başarılara…

1991 yılında dört genç arkadaş kurumsal hayattan ayrılıp kendi vizyonları doğrultusunda yepyeni bir şirket kurmaya karar verdiklerinde kendilerine bir söz verdiler… Çok çalışacaklar, çok iyi işler üretecekler, çok başarılı olacaklardı… Andımızın ‘Türküm, Doğruyum, Çalışkanım’ sözlerinden esinlenerek, çok çalışmanın simgesi karıncanın İngilizce karşılığı da olan ‘ant’ kelimesini şirketlerinin ismi olarak seçtiler… Nitekim Ant Yapı, 30 yıllık hikâyesinde hep karınca gibi çalışmanın yanında andına da sadık kaldı… Bugün 7 farklı ülkede 10 milyon metrekare inşaata imza atan Ant Yapı, dünyanın en büyük müteahhitlik firmalarından birinin temellerini bu fikir etrafında atmış oldu.

Yurt dışında ilk durak Rusya

Kurulduğu yıllardan bu yana uluslararası projeler hayata geçiren Ant Yapı, ilk olarak 1991’de Rusya pazarına girdi. Ülkenin en prestijli projelerini hayata geçiren şirketimiz, Avrupa’nın en yüksek binası unvanını alan Moskova’daki OKO Towers’ı, Soçi’de Olimpiyat Köyü, Domodedovo Havaalanı Terminal 2 ve Alışveriş Merkezi, IQ – Quarter Moscow City Merkez Terminali, Zaha Hadid’in mimari projesini çizdiği Capital Hill Residence’ın yanı sıra birçok konut ve ofise de imza attı. Rusya’da inşası devam eden 18 projemiz arasında Bvlgari Hotels & Resorts Luxury Hotel kompleksi, Capital Towers, Action 44 otel-ofis projesi, Uluslararası Tolmaçevo Havaalanı gibi önemli projeler yer alıyor. 2022’de teslimi planlanan Poklonnaya 9 ise Ant Yapı’nın, şimdiden Uluslararası Mükemmellik Ödülü’yle onurlandırılan en yeni lüks konut projesi. 32 katlı konut alanı yüksek tasarım ve konfor standartlarıyla şehirdeki diğer rakiplerinin önüne geçiyor.

Gayrimenkul başkentlerindeyiz

En önem verdiğimiz pazarlardan bir diğeri de İngiltere… Gayrimenkul pazarının en önemli başkentlerinden biri olan ve dünyanın dört bir yanından yatırımcıların ilgisini çeken Londra’da hem müteahhit hem geliştirici olarak yerimizi almak için iki yıl önce kendi ofisimizi açtık. İngiltere’nin titiz koruma yasalarına uymak, çalışanlarımızın yeni bir ülkeye uyumunu sağlamak zor olsa da bu ülkedeki çalışmalarımızı başarıyla gerçekleştirdik. Geçen yıllarda 20-22 Eaton Place konut projesi, Belgravia Gate, Kral Edward dönemine ait Harcourt House projesini tamamladık. Apex House projesinin yapımı ise devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Londra’daki altıncı projemiz olan Park Modern’in sözleşmesini imzaladık. 100 milyon sterlin bedelli Park Modern, geçen yıl Londra’da imzalanan en büyük tek aşamalı inşaat anlaşması olarak da dikkat çekti.

Kısa süre önce adım attığımız ABD pazarındaysa hızlı ve emin adımlarla yürüyoruz. Batı’ya yöneliş stratejimiz kapsamında Miami ve New York şehirlerinde yeni projeler için de harekete geçtik. New York’un sembollerinden biri olan, ‘Manhattan’ın tacı’ olarak nitelenen The Crown Building’in restorasyonunun ana yükleniciliğini üstlendik, binayı otel ve rezidansa dönüştürüyoruz. İnşaat yatırım bedeli 300 milyon dolar civarında olan The Crown Building sözleşme kapsamında 29 ay içinde tamamlanarak teslim edilecek. Florida’da Missoni Baia projesinin çalışmaları sürerken, New York’ta ve Miami’de yeni konut projeleri için görüşmeler sürüyor.

Hız, güven ve kalite

Ant Yapı’nın artık Türkiye’nin yanı sıra Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere ve Rusya’da yüksek kaliteli işlere imza atan bir marka haline geldiğini ve yeni projelerle adını dünya pazarında daha fazla duyuracağını söyleyen Yönetim Kurulu Başkanımız Mehmet Okay, uluslararası arenada elde edilen başarının nedenlerini şöyle açıklıyor:

“Sektörde rekabet günden güne artıyor. Yurt dışında iyi iş yapabilmek için üç büyük faktörün çok önemli olduğunu söyleyebiliriz: İnşaat firmasının hızlı karar verebilme yeteneği, güven verebilmesi ve kalitesi. Bunlar kadar yurt dışında başlayacağınız projenin yeri, içeriği, yerel halka kattıkları da önem taşıyor. Bu özellikleri tamamlayan firmalar yurt dışında başarılı oluyor ve daha uzun yıllar var oldukları pazarlarda iyi işler yapıyorlar. Ant Yapı olarak hız, güven, kalite, çok çalışmak ve paydaşlarımızın mutluluğu bizim olmazsa olmazlarımız. Bu sebepledir ki pandemiyle hayatımıza giren ‘yeni normal’ sürecinde inşaat sektöründe tüm ezberler bozulsa da biz yurt dışındaki faaliyetlerimize hız kesmeden devam ettik. Rekabetçi fiyat yapımız, kalitemiz, taahhüt ettiğimiz sürede gerçekleştirdiğimiz projeler bizim küresel bir oyuncu olmamızı sağladı. Şu an Rusya, İngiltere ve ABD’de devam eden işlerimizle birlikte yurt dışında toplam tutarı 1 milyar dolar yıllık ciro ile milyon doları aşan 30 projede imzamız bulunuyor.”

Kurucu ortaklarımızdan Cengiz Karaduman’ın yıllar önce dergimizin ilk sayısında da belirttiği gibi: “Ant Yapı yaptığı işlerde asla rehavete kapılmaz. İnsanlara verdiğimiz sürenin sözünü her zaman tutarız. Bu da gece gündüz demeden çalışmamız anlamına gelir. Başta Rusya ve Türk Cumhuriyetleri, yakın zamanda da İngiltere ve ABD olmak üzere birçok ülkede konut, otel, ofis, AVM, kültür veya spor merkezi, havalimanı gibi çeşitli yapılar ürettik. Amacımız bundan sonra da tarzımızı koruyarak, kaliteden ödün vermeden, yolumuza devam etmek.”

Türkiye’nin öncü projeleri

Yurt dışında heyecan verici projeleri başarıyla hayata geçiren Ant Yapı, Türkiye’de de öncü çalışmalarla adından söz ettiriyor. Antasya Residence, Anthill Residence, Antplato, Antteras, Antwell, Anthaven… Sağlıklı yaşamı temel alan Antwell Life Care Residence Türkiye için bir ilk. Bodrum’un en güzel koylarından Aspat’ta konumlanan Anthaven, konforlu ve huzurlu konutları, Radisson Grubu iş birliğiyle hayata geçirilecek premium oteli, kasaba meydanındaki kafe, butik, spa, market ve restoranlarıyla özel bir yaşam alanı… Tabii ki bu özel yapılar Ant Yapı dostlarıyla güzelleşiyor, kulaktan kulağa yayılıyor… Satışı yapılan her projenin en önemli özelliği ise satın alan kişiyle yönetimin bizzat tanışıyor olması. Kimseye eli sıkılmadan, bir çift söz söylenmeden anahtarı teslim edilmiyor. 30 yıldır her Ant Yapı dostu anahtarını arada temsilci olmadan bizzat Mehmet Okay’ın elinden alıyor.

Her yıl yüzde 10 büyümeyi sürdüreceğiz

Mehmet Okay Ant Yapı’nın 2021 hedeflerini “Yurt dışında hedeflerimizi her yıl yüzde 10 artırarak devam ediyoruz. Bodrum’da 200, İstanbul’da 300 olmak üzere toplam 500 konutu hayata geçirmeyi planlıyoruz” sözleriyle açıklıyor. Ant Yapı’nın her zaman iddiasını koruyacağını söyleyen başkanımız “Biz EQ’su yüksek binalar inşa ediyoruz. Ama daha da önemlisi ‘ev alma, komşu al’ felsefemiz. Çünkü biz dostlukların nesilden nesle aktarıldığı bir dünya hayal ediyoruz. Gelecek için sürdürülebilirlik en önemli konu. Bunu başarmak için çalışıyoruz.” diyor.

Başarının sırrı

Hayata geçirdiği inşaatların toplamı 10 milyon metrekareye ulaşan Ant Yapı, Türkiye’nin ve dünyanın en büyük 100 inşaat firması arasında… Bu başarının altında kusursuz bir takım çalışması, saygı ve dostluk yatıyor. Çok ortaklı bir yapı olmasına rağmen 30 yıldır uyum içinde çalışan kurumun sırrını ortaklarımızdan Kadir Tokman yine dergimizin ilk sayılarında söylediği ve bugün güncelliğini koruyan şu sözlerle açıklıyor: “Ortaklar arası uyumumuz birbirimizi tanımamızdan kaynaklanıyor. Saygımızı asla elden bırakmayız.” Ortaklarımızdan Hasan Yılmaz da “Dostluk olmazsa beraberlik de olmaz diye düşünüyorum. Yönetim kurulunun farklı görüşleri olması, yaptığımız işte en iyi seviyeyi, en yüksek kaliteyi yakalamamızı sağlıyor. Ama en temelde biz kendi oturduğumuz evde ne olmasını istiyorsak onu yapıyoruz ve bu anlayışta hemfikiriz. Bu samimiyetimiz de paydaşlarımızın bize güven duymasını sağlıyor” diyor. Bugün Ant Yapı’nın elde ettiği tüm başarıların temelinde çalışanların emeği, gücü ve enerjisinin yattığını söyleyen Kadir Tokman da “Bizim üzerimizden istihdam edilen ne kadar çok işçi varsa beni o kadar mutlu ediyor. Yani önceliğimiz her zaman çalışan memnuniyeti ve taahhüt ettiğimiz zamanda işi teslim etmek yani müşteri memnuniyeti. Bunları sağlayarak uzun yıllar çok daha başarılı işlere imza atacağız” diye konuşuyor.

Amatör ruhla profesyonel işler

Ali Atay, Mali ve İdari İşler Müdürü

Bugün dünyanın en büyük 250 uluslararası müteahhit firması içinde yer alan Ant Yapı, 30 yılda global bir firma, Türkiye’de ve Rusya’da adı kaliteyle birlikte anılır bir marka haline geldi. Ben de kuruluşundan bu yana Ant Yapı ile birlikteydim. Daha önce başka bir firmada çalışıyordum, o firma Adapazarı’na taşınacaktı. Ant Yapı’dan teklif geldiğinde düşünmeden kabul ettim. İyi ki burada işe başlamışım, bu geçen sürede acılarıyla sevinçleriyle dolu dolu bir çalışma hayatım oldu. Kendimle birlikte Ant Yapı’da da değişimi çok hızlı bir şekilde yaşadık. Zamanın nasıl geçtiğinin farkında bile değilim.

O dönemlerde yaptığımız işlerin finansal yapısıyla şu anda üstlendiğimiz işlerin arasında inanılmaz bir gelişim yaşandı. Eskiden sadece Rusya ve Türkiye’de iş yaparken artık ABD, İngiltere, Türkmenistan gibi dünyanın çeşitli ülkelerinde faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Öte yandan kuruluş amacımızdaki kalite, müşteriye karşı sorumluluk ve müşteri memnuniyeti anlayışını da gün geçtikçe arttırıyoruz. İyi bir yönetim anlayışı ve ekibin özverili çalışmalarıyla sağlam, güvenlikli, teknolojik yapıları kaliteden ödün vermeden inşa ediyoruz. Amatör ruhumuzu kaybetmeden profesyonel bir yaklaşımla çalışıyoruz. Elbette tüm ekip üyelerinin bu ailenin bir parçası olarak hissetmesi de bu başarının arkasındaki önemli etkenlerden biri.

Yükselişimizin sırrı topluluğun sinerjisi

 Ayhan Sırtıoğlu, Yurtiçi Projeler Koordinatörü

Kuruluşundan bu yana Ant Yapı’da çalışıyorum. Geçen süreçte daha bilinçli, programlı hamleler hayata geçirdik. İşçi Sağlığı ve Güvenliği konusunda yatırım ve hamleler yaptık. Proje ve teklif çalışma süreçlerini, imalatların en iyi şekilde yapılabilmesi için takip ve kontrol mekanizmalarını, malzeme ve uygulamacı seçimini geliştirdik. Teslim sonrası destek birimini olgunlaştırdık. Gelişen iş hacmiyle çalışan sayımız da arttı. Çalışanların sürekliliğinin sağlanabilmesi için maksimum gayret sarf ettik. Bunların yapılmasında şirket ortaklarının vizyoner bakışlarının katkısı yadsınamaz.

Ant Yapı ailesi çalışanı, tedarikçisi, taşeronu, işvereni, müşterisiyle bir bütündür. Yeni gelenler dahi hemen kendini ailenin bir parçası olarak hisseder. İşe yeni başlayanla 10 yıllık çalışan arasında eski yeni ayrımı hiçbir kademede yoktur, burada liyakat esastır. Bu da ailemizin her bir üyesinin, Ant Yapı’nın ilerlemesinde olumlu ve yapıcı bir katkı sağlamasına neden olur. Bu nedenle dürüst, çalışkan, kaliteli, rekabetçi ve paylaşımcı kimliğiyle Ant Yapı paydaşlarıyla el ele ilerlemesini sürdürecektir. Çetin bir sektör olan inşaat alanında kesintisiz yükselişimizin sırrı işte bu topluluğun sinerjisidir.

Bizim beceremeyeceğimiz hiçbir iş yok

Gürhan Cihan, Satınalma Müdürü

Kuruluşundan bu yana Ant Yapı ailesinin üyesiyim. O yıllar daha dün gibi hatırımda… Hayata yeni atılacak idealist bir genç olarak ‘Aidiyet duygusunun üst düzeyde olduğu bir şirketle beraber büyümek ne güzel olurdu’ diye düşünüyordum. Gerçekten de bu bana nasip oldu ve bu günlere geldik. Geçen 28 senede hep emek, hep çok çalışmak var. Geriye dönüp baktığımda kendimi hep çok şanslı hissederim. İş hayatındaki en büyük şansım 1993 senesinde doğru yerde doğru insanlarla yola çıkmış olmaktır. Ant Yapı’da ve bizlerde ilk günkü heyecan hiç azalmadı. İşini doğru yapmak, doğrudan ayrılmamak hep önceliğimiz oldu.

Geçen süre zarfında konjonktür defalarca değişmiş olmasına rağmen ne pahasına olursa olsun çalışmak, üretmek, güvenilir olmak Ant Yapı ailesinin gurur duyduğum en belirgin özelliği olmuştur. Beraber yaşanmış bunca sene ve bunca tecrübe insana haliyle gurur veriyor. Geçen süreçte hep hedeflerimiz oldu ve ne mutlu ki hedeflere birer birer ulaştık. Mesleki anlamda dünyanın herhangi bir yerinde yapamayacağımız, beceremeyeceğimiz hiçbir iş yok. Bu bilgi, birikim ve hırs bugünden sonra da Ant Yapı’nın rakiplerine karşı avantajı olacak.

Büyüsek de aile ortamını kaybetmedik

Cemal Durak, Yurtdışı Personel Şefi

Kuruluşundan bu yana Ant Yapı’da çalışıyorum. Tüm yönetim kurulu üyelerimizle daha önce çalışmıştım. Daha önce mesai yaptığım kişilerle çalıştığım için, burada işe başlamaktan çok mutlu olmuştum. Az ve öz kişiyle, sıcak bir aile ortamında bu yola çıktık. Yıllar geçtikçe ailemiz büyüdü ama aynı sıcaklıkla yola devam ediyoruz. Burası işini iyi yapan, sektörde yerini belli etmiş bir kurum. Kendini ispatlamış bir şirkette çalışmanın mutluluğu tarif edilemez. Ant Yapı uzman yönetim kadrosu öncülüğünde, çalışanlarıyla diyalog kurarak büyümüş bir şirkettir. Ruhumuzda iyi iş yapmak var. Şirketimizin hiç ödün vermeden bu kadar yıl varlığını korumuş olmasından büyük mutluluk duyuyorum.

Birbirimize yürekten bağlıyız

İsmet Birinci, Yönetici Ortak

Başladığımız dönemde Ant Yapı küçük ama enerjik bir firmaydı. O zamanlar Rusya pazarının sunduğu bir potansiyel vardı. Biz tüm ekip kenetlenip, Kadir Bey’in öncülüğünde oluşturduğumuz bir çalışma düzeniyle ve geleceğe bakış vizyonuyla bugünlere geldik. Biz o zamanlar çok gençtik. Ancak Kadir Bey’in ileri görüşlülüğü, Rusya pazarını çok iyi analiz etmesi, hep ekibinin yanında olması sayesinde hep beraber şirketin büyümesine katkı sağladık. Şu anda dünyanın en büyük 80 inşaat firması arasında yer alıyoruz. Bu başarıya bir katkınızın olması çok mutluluk verici bir durum.

Ant Yapı’nın ruhunda samimiyet vardır. Tüm ekiple samimi bir ilişki kurulması, her kademede herkesin işinin başında olması ve en iyisini ortaya koymaya çalışması bizi farklı kılıyor. İşine sadık, samimi, sorunlara hızla çözüm getiren biriyseniz burada işverenler size güvenir ve sizi bırakmazlar. Bu nedenle patron, proje müdürü, koordinatör, ofis görevlisi fark etmeksizin hepimiz birbirimize yürekten bağlıyız ve samimiyiz.

Ant Yapı’nın 30 yılı benim hem iş hayatım hem de kişisel hayatım için çok şey ifade ediyor. Çünkü Ant Yapı’yla beraber biz de büyüdük. Hep birlikte çok çalıştık, emek verdik ve bugünlere geldik. Pandemide herkes pek çok şey kaybetti ama biz ayakta durduk. Çok daha güçlendiğimizi bile söyleyebilirim. Artık Moskova’da yap-sat da yapmaya başladık, bu da bizim şirketimize ayrı bir güç, ayrı bir perspektif kattı. Önümüzdeki yıllarda da işleri boş bırakmadan, sağlam adımlarla büyüyeceğiz.

Samimiyet ve profesyonellik fark yaratıyor

Hakan Saraç, Mimari Ofis Şefi, Yüksek Mimar

23 yıl önce Ant Yapı ile çalışmaya Moskova’da başladım. Öncesinde 5 yıllık proje ofisi deneyimim vardı. Hem farklı bir alan olması hem de ilk defa yurt dışına çıkıyor olmaktan dolayı heyecanlıydım. Ant Yapı’nın enerjisini ve karşılıklı birbirimize katabileceklerimizi görmemle birlikte heyecanım motivasyona dönüştü ilk günden. Bir inşaat firmasının ruhu olur mu? Oluyormuş. Bence samimiyet ve sinerji bu ruhu tanımlayan en önemli unsurlar.

Dile kolay 30 yıl; bir inşaat firması için çizgisini bozmadan devam etmesi adına büyük başarı. Bu sürenin büyük bir kısmında yer almış olmaktan mutluyum. Yola birlikte çıktığımız ve hala birlikte devam ettiğimiz çalışma arkadaşlarımız, yeni katılanlar, ayrılıklar, doğumlar, ölümler, acı tatlı anılar; gerçekten bir aile gibiyiz. Yeni başlayan her projeye ilk günkü heyecanımızla emek verebiliyorsak, enerjimizi diri tutan ve bizi besleyen bir şeyler var burada.

Profesyonelliği elden bırakmadan, ilk günkü heyecanla ve amatör bir ruhla sarf edilen bu emek Ant Yapı’yı gurur duyulacak yerlere çıkardı. Uluslararası alanda, müteahhitlik anlamında zaten yeri belli ama bence önemli olan tüketicilerin yani Ant Yapı dostlarının gözündeki güven veren konumu. Bunu samimiyetine, gösterişten uzak profesyonel duruşuna, işinin arkasında oluşuna ve enerjisine borçlu. Bir de başta kurucu ortakları olmak üzere tüm kadrolardaki çalışanlarının özverili emeklerine… Asıl fark yaratan samimiyetle ve profesyonelce bu sinerjiyi yaratmış ve koruyabilmiş olması.

İtibarımızı yarattığımız güvene borçluyuz

Ertan Beyaz, Rusya Temsilcisi ve Yurt Dışı Projeler Genel Koordinatörü

İşe başladığım ilk günlerde Rusya’da iş yapma kararlılığı olan ve gelişmeye açık, iş geliştirip büyümeye çalışan bir firmaya geldiğimi hissetim. Geçen zaman içinde firma olarak büyük özveriyle ve amatör ruhla çalıştık. Dünyanın en iyi 100 inşaat firması arasında yer alan Ant Yapı’yı farklı kılan unsurları yönetim tarzımız, işe hakimiyet ve deneyimimiz, dayanışma ve ekip ruhumuz, bünyemizde uzun zaman çalışan elemanlarımız olması, yeni katılan elemanların da kaynaşıp uyum içinde çalışması olarak özetleyebiliriz. Gelişmeye ve değişmeye açık; sürdürülebilir başarı ve büyümeyi hedefleyen; azimli, kontrollü hırsı olan, özverili, çalışanlarının gönül bağı kurduğu ve kendilerini Ant Yapı ailesinin bir parçası olarak hissettikleri bir ortam burası.

Öte yandan Ant Yapı sektörde, tüketicilerin ve çalışanlarının gözündeki imajını, itibarını her şeyden önce yarattığı güvene borçlu diyebiliriz. Sektörde Ant Yapı’nın imajı işini zamanında ve bazen zamanından önce bitiren, kaliteli iş yapan, olası sorunları diyalog ve karşılıklı uzlaşmayla çözebilen, kendini kanıtlamış, başarılı bir inşaat firması. Ayrıca Ant Yapı’nın iş yapabilme kabiliyetini etkin kullanmasının, çabuk karar verme-hızlı yerine getirme yani çeviklik özelliğinin de bu başarıya büyük katkı sağladığını düşünüyorum. 30’uncu yılda Ant Yapı, yılların özverili çalışmalarının ve emeklerinin başarıyla taçlandığı, her geçen gün kendini geliştirerek ve yenileyerek doğru yolda ilerleyen, geleceğe umutla bakan bir firma olduğumuzu ifade ediyor.

Mekândan ziyade yaşam üretiyoruz

Hülya Torunoğlu, Mimari Ofis Şefi

Ant Yapı’da 21’inci yılım. O dönemden bu zamana tabii ki tecrübemiz daha da arttı. Bu tecrübeler içinde asıl önemli olduğunu gördüğüm; zamanla sayısı artan Ant Yapı dostlarıyla kurulan bağdır. Onların hayalleriyle Ant Yapı vizyon ve hayallerinin kesişmesi, bu hayalleri gerçeğe dönüştürürken duyduğumuz heyecan ve tutkunun paylaşılması gerçekten çok kıymetli. Nitekim bunun başarımızın ve motivasyonumuzun sürekliliğinde önemli bir etken olduğunu düşünüyorum.

Ant Yapı kaliteyi ön planda tutan, yeniliklere açık, insan için mekândan ziyade yaşam ürettiğinin bilinciyle hareket eden bir şirket. Kullanıcı odaklı bir yaklaşıma sahip ve bu yaklaşım ilk günden bugüne hiç değişmedi. Dolayısıyla insan ve yaşam odaklı bakış açısı Ant Yapı’nın ruhunu oluşturuyor. Bu yaklaşıma paralel olarak çevre ve doğayla uyumlu ve hatta bütünleşmiş projeler gerçekleştirmeyi hedeflemek Ant Yapı’nın bugünkü imajını belirleyen önemli unsurlar. Uzun yıllar, her koşulda bu prensiplerden ödün vermeden, hep daha iyisini yapma çabası nedeniyle takdir görüyor ve Ant Yapı’ya tüm paydaşları güven duyuyor.

Yıllarla birlikte Ant Yapı milyonlarca metrekare yapının yanı sıra kendini de inşa etti diyebilirim. Bu harcın içinde olmak benim için bir gurur kaynağı. Yurt dışındaki işler Ant Yapı’nın kapasitesine ışık tutarken, Türkiye’deki işleri ve imajı Ant Yapı’nın kalitesini gösteriyor. Ant Yapı’nın farkı ise işini iyi bilmesi ve çalışkan olması.

DÜNYADA ANT YAPI

İnşaat sektörünün en saygın yayınlarından Amerikan ENR (Engineering News-Record) dergisinin her yıl yayımladığı ‘Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi’ listesinde son 10 yıldır Ant Yapı sektör liderleri arasında yer alıyor. İlk 100 şirket arasına girmemizi, dünyanın pek çok yerinde kaliteden ödün vermeden, çağdaş, optimum maliyetli, zamanında ve eksiksiz teslim prensibimizle hayata geçirdiğimiz projelere borçluyuz. Ant Yapı olarak bu yıl 80’inci sırada yer aldığımız listede her geçen yıl daha yukarı tırmanmanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Türkiye

Ant Yapı, 2000 yılında yeniden yapılanmasıyla Türkiye pazarına girişi ardından bugüne kadar farklı fonksiyonlarda birçok taahhüt ve yatırım projesini hayata geçirdi. EQ’su yüksek mekanlar üretir sloganıyla yola çıkan Ant Yapı, herkesin yaşamak istediği konutlara, herkesin çalışmak istediği ofislere ve otellere imza atıyor.

Rusya

1991 yılından bu yana Rusya’da Moskova, St. Petersburg, Perm gibi pek çok şehirde konut, otel, ofis, hastane, okul, residence, iş merkezi, eğlence merkezi, kültür merkezi, alışveriş merkezi, havaalanı gibi projeler hayata geçirdik.

İngiltere

Merkezi Londra’da bulunan Ant Yapı (UK) Limited isimli grup şirketimizle 2015 yılından itibaren İngiltere’de faaliyetlerimiz sürüyor. Üst yapı taahhüt anlaşmalarımıza yakın gelecekte proje geliştirmeyi de dahil ederek Türkiye’de olan yatırımlarımızı Birleşik Krallığa da taşımayı hedefliyoruz.

ABD

2016’da kurduğumuz Ant Yapi US Holding Corp. Şirketimizle farklı eyaletlerde faaliyetlerimizi başlattık. Her eyalet için ayrı kurulan ofis ve alt şirketlerde (Miami için ‘Ant Yapi Florida LLC’ ve New York için ‘Ant Yapi New York LLC’) ekiplerimiz çalışmalarını sürdürüyor.

Bir cevap yazın