YURTDIŞI BAŞARILARINA ÖDÜL

Dünyanın en büyük 250 Uluslararası Müteahhidi Listesi’nde Türkiye’yi temsil eden ilk 10 şirket arasında 6. Sırada yer alan Ant Yapı, Türkiye Müteahhitler Birliği tarafından da ödüllendirildi.

Uluslararası inşaat sektörü dergisi ENR’nin (Engineering News Record) her yıl firmaların, ülkeleri dışında gerçekleştirdikleri projelerden elde edilen gelirlerini esas alarak hazırladığı “Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi Listesi”nde yer alan Ant Yapı’nın başarısı, Türkiye Müteahhitler Birliği tarafından da “2019 Yılı Yurtdışı Müteahhitlik Hizmetleri Başarı Ödülü” ile taçlandırıldı.

CUMHURBAŞKANI’NDAN MESAJ

Türkiye Müteahhitler Birliği’nin 25 Aralık 2019 tarihinde düzenlediği ödül töreni Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın katılımıyla gerçekleşti. Yurtdışı ziyareti nedeniyle bu yılki törene katılamayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ödül alan şirketleri gönderdiği mesajla tebrik etti. Ant Yapı’nın 2016-2018 yılları arasındaki performansları sayesinde kazandığı ödülü, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Ant Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Okay’a takdim etti.

TÜRKİYE’DE DE DÜNYADA DA DEVLER LİGİNDE

Global müteahhitlik sektöründe en büyüklerin yer aldığı ENR’nin listesinde Türkiye, 2018 yılında uluslararası müteahhitlik pazarındaki performansını devam ettirerek önceki yılda elde ettiği başarıyı korudu ve yine ikinci sırada yer aldı. Türkiye’den toplam 44 şirketin yer aldığı listede, Ant Yapı 6. sırada bulunuyor.

GURUR TABLOSU

Ant Yapı’yı dünyanın lider firmaları arasına katan projeleri arasında başta Rusya’daki yatırımları yer alıyor. Avrupa’nın en yüksek binası OKO Towers, Soçi Olimpiyat Köyü ve Domodedovo Havaalanı Terminal 2 binası olmak üzere değeri 7 milyar doları aşan 100 projede Ant Yapı imzası var. 13 bin kişiye istihdam sağlanıyor ve 30’un üzerinde proje devam ediyor.

Uluslararası alandaki inşaat firmalarının liderlerinden olan Ant Yapı, Rusya, İngiltere ve Amerika’da devam eden projeler de dahil olmak üzere yurtdışında toplam tutarı 1 milyar doları aşan yıllık ciroya ulaştı.