Moskova’da Lüksün Yeni Tarifi: POKLONNAYA 9

OKO Towers, Soçi Olimpiyat Köyü, Domodedovo Havalimani 2. Terminal Binası, Capital Towers, Yasniy Yaşam Kompleksi, Zolotoy Ostrov, Soho+Noho… Hepsi Ant Yapı’nın Rusya’daki gurur projeleri. 2022’de teslimi planlanan Poklonnaya 9 ise Ant Yapı’nın, şimdiden Uluslararası Mükemmellik Ödülü’yle onurlandırılan en yeni lüks konut projesi.

Ülkede ve dünyada pek çok prestijli projeye imza atan, dünya devler liginin önemli oyuncularından Ant Yapı’nın Rusya’daki emsalsiz projelerinin en yenisi Poklonnaya 9, dört katlı bir yeraltı otoparkı ve beş yıldızlı bir otelin üstünde yükselen 32 katlı birinci sınıf konut alanı. Premium segmentteki Poklonnaya 9 yüksek tasarım ve konfor standartlarıyla şehirdeki diğer rakiplerinin önüne geçiyor.

İÇİ MODERN DIŞI NOSTALJİK

29. kattan 32. kata kadar, 60 metrekareden başlayan daireler, seçkin bir uluslararası otel işletmecisi tarafından işletilen teraslı çekme katlar ve villalardan oluşuyor. Toplam alanı 115.000 metrekare olan projede, ‘endüstriyel’, ‘modern şık’ ve ‘eskimeyen klasik’ olmak üzere, Metex Tasarım Grubu tarafından özenle hazırlanmış üç farklı tasarıma sahip 521 daire yer alıyor. Kompleks 3,2 metre tavan yüksekliğine sahip.

Mandarin Oriental, Hilton, Le Meridien ve Four Seasons gibi lüks markalar için dünya çapında 60’tan fazla otel tasarlayan Baş Mimar Sinan Kafadar, “İç mekânları göz alıcı ve modern, dış cepheyi ise geçmişin izlerini taşıyan bir anlayışla tasarlamayı hedefledik. Moskova’nın merkezinde, ait olduğu bölgeyle sıkı bir bağlantısı olan bir projedir. Poklonnaya 9, tabanında 5 yıldızlı markalı bir otel olan bir konut binasıdır. Teras ve cumbalı pencerelerden apartman sahiplerine en unutulmaz Moskova sahnelerine harika manzaralar sunacak,” diyor.

TÜM DAİRELERDE PANORAMİK MANZARA

Nitekim, Poklonnaya 9’daki tüm daireler Pobedy Parkı, Moskova kent merkezi, Kutuzovsky Prospekt ve Moskova Devlet Üniversitesi civarının nefes kesici panoramik manzarasına sahip. Daire sahipleri, Poklonnaya 9’un beş yıldızlı otel altyapısını oluşturan, panoramik yüzme havuzlu sağlıklı yaşam merkezi, spa merkezi, ortak çalışma alanları, restoranlar, yaz teraslı kafe barlar ve alışveriş noktalarını kapsayan hizmetlerine 7/24 erişebilecek.

521 daireden oluşan Poklonnaya 9, sakinlerine ‘endüstriyel’, ‘modern şık’ ve ‘eskimeyen klasik’ olmak üzere üç farklı tasarım seçeneği sunuyor.

Poklonnaya 9’un konumu da oldukça dikkat çekici. Proje, sanatçıların, bilim insanlarının, diplomatların, üst düzey yöneticilerin yaşamak için birinci tercihi olan şehrin en prestijli muhitlerinden Batı Moskova bölgesinde yer alıyor. Poklonnaya 9’a yalnızca iki dakika uzaklıktaki Kutuzovsky Bulvarı, daire sahiplerinin kolaylıkla şehir merkezine veya yeşil alanlara gidebilmesine olanak tanıyor. Kreş ve okullar beş dakika yürüme mesafesinde yer alırken, Moskova Devlet Üniversitesine araçla 15 dakikada ulaşılabiliyor. Üç kilometrelik bir yarıçap içerisinde, büyük bankaların birçok şubesinin yanı sıra, Park Pobedy, Vorobyovy Gory, Krasnaya Presnya dahil olmak üzere Vremena Goda, Okeania, Evropeisky parkları gibi büyük alışveriş ve eğlence merkezleri; Masterskaya Petra Fomenko tiyatrosu ve Pioneer sineması gibi kültür merkezleri, Sixty, 354 Exclusive Height, Ruski gibi lüks restoranlar ve Valentino, Ermenegildo Zegna gibi mağazalarla konforlu ve çağdaş yaşam tarzının ihtiyaç duyduğu her türlü altyapı tesisi yer alıyor.

POKLONNAYA 9, KONUMUYLA, MÜKEMMEL LÜKSÜYLE VE YATIRIM DEĞERİYLE BENZERSİZ BİR PROJE.

DÜŞÜK RİSKLİ TATMİNKÂR YATIRIM

Poklonnaya 9 aynı zamanda hem kısa hem de uzun vadede yerli ve yabancı yatırımcılar için tatmin edici bir yatırım aracı olarak da dikkat çekiyor. Rus emlak piyasasındaki yeni düzenlemeler nedeniyle, tüm konut satışları bir kefil bankası tarafından emanet hesaplarıyla gerçekleştiriliyor. Poklonnaya 9, düşük risk segmentinde, güvenli yatırım olan mevcut piyasa koşullarına uyarlanmış piyasadaki ilk projelerden biri. Projenin finansman modeli, Rus emlak piyasasını bu alandaki en iyi uluslararası uygulamalara yaklaştırmak ve eskisinden daha çağdaş piyasa koşulları yaratmak için oluşturuldu.

İLHAM VERİCİ MÜHENDİSLİK ÇÖZÜMLERİ

Poklonnaya 9 projesi, mühendislik açısından da ilham verici özelliklere sahip. Beş yeraltı seviyesi ve sekiz yer üstü seviyesi inşa edildi, elektrik temini için transformatörler yerleştirildi. Yapının çevresinde yer alan çok sayıda harici ağ, yeraltı metro hatlarının altındaydı. Tasarım aşamasında tüm bunlar dikkate alındı. Projenin konumu ve çevresi de dikkate alınınca içinde 5 yıldızlı bir otel bulunan bir konut kulesi geliştirilmesine karar verildi. Zamandan ve maliyetten tasarruf etmek için, mevcut bitmemiş yapıyı değerlendirecek bir tasarım gerekiyordu. Çözüm olarak yer seviyesinin üzerinde kalanları yıkmayı gerektiren, mevcut yer seviyelerinde bir tasarım benimsendi.

Siyah metal, cam, beton, tuğla ve ahşap, endüstriyel tasarımlarda bir arada kullanılıyor. Yüksek tavanlar ve camlar doğal ışığı içeri davet ediyor.

Mevcut yeraltı seviyesindeki dış duvarların etrafındaki su yalıtım kalitesinin düşük olması, yeraltı seviyelerinde yüksek kaliteli su yalıtımıyla ek dış duvarlar inşa etmeyi gerektirdi. Yer seviyelerinin üzerinde doğru yük aktarımı sağlamak için de zemin seviyelerinin altında betonarme ve çelik yapılardan oluşan yeni bir iskelet tasarlandı. Yeni tasarım esnasında oluşan yeni yükler nedeniyle tüm zemin seviyelerini güçlendirmek için standartların üzerinde yapısal test yapıldı. Mevcut yeraltı seviyelerini koruma kararı, en az 12 ay kazandırdı.

Modern tasarıma sahip dairelerde, çağdaş formlar ve baskın beyaz renk, gün ışığının doğru kullanımıyla sıcak bir atmosfere dönüşüyor.

TURUNCUNUN SİHRİ

Poklonnaya 9 konut kompleksinin ana rengi turuncu. Çünkü sıcak renklerin bu en parlak olanı, sıcaklık, ısı, güneş ışığı, coşku, yaratıcılık, başarı, teşvik, değişim, kararlılık, sağlık, mutluluk, eğlence, zevk, denge, cinsellik, özgürlük, ifade ve büyülenmeyi çağrıştıyor. Turuncunun başarıyı getiren parlak fikirlerin de rengi aynı zamanda. Poklonnaya 9, sakinleri güneşin verdiği mutluluğu her an hissetsinler diye, her daim yüksek enerjiyle dolu olsunlar diye turuncu bir proje.

Ant Yapı, her projesinde olduğu gibi Poklonnaya 9 projesinde de işe hayal etmekle başladı. Alanının en iyilerinden oluşan bir ekip kurdu. Geçmiş deneyimlerinden güç alarak bugünün ihtiyaçlarından çok daha fazlasını tasarladı. Her bir ayrıntı ince ince hesaplandı yine, karşılaşılan her sorun sabırla ve vizyoner bakış açısıyla tek tek alt edildi. Sonuç olarak, anahtar teslimi 2022’de yapılacak proje şimdiden International Property Awards’ın 2019’daki mükemmellik ödülünün sahibi oldu.

ULUSLARARASI MÜKEMMELLİK ÖDÜLÜ

Emlak ve gayrimenkul sektörlerinde faaliyet gösteren şirketlerin en yüksek düzeydeki başarılarının onurlandırıldığı ve dünyaca mükemmellik simgesi olarak kabul gören International Property Awards’a, konut ve ticari emlak profesyonelleri katılabiliyor. Bu uluslararası ödül, Afrika, Asya Pasifik, Arabistan, Kanada, Karayipler, Orta ve Güney Amerika, Avrupa, İngiltere ve ABD bölgelerini kapsıyor. Ulusal düzeyde başvuran adaylar, emlak disiplini yelpazesinin tamamı konusunda bilgili, çok deneyimli bir profesyonel ekip tarafından değerlendiriliyor. Değerlendirmenin ardından, kazanan şirketler, her bir bölge için düzenlenen görkemli bir ödül törenine davet ediliyor ve International Property Awards’ın prestijli logosunu pazarlama faaliyetlerinde kullanma hakkı elde ediyor. Her bölgede en yüksek puanı alan ödül sahipleri, sonunda dünyanın en iyi emlak şirketlerinin belirlendiği genel Uluslararası Ödüllere katılmaya hak kazanıyor.