İNGİLİZ ÖĞRENCİLERE KARİYER DERSİ

Londra’nın Totenham bölgesinde Apex House projesini yürüten Ant Yapı UK, Haringey Belediyesinin davetiyle 2019 Aralık ayında Gladesmore School’da 10. sınıf öğrencilerinin kariyer atölyesine konuk oldu

Öğrencilerin, çeşitli kariyer alanları hakkında bilgilenmesini hedefleyen atölyeye Ant Yapı UK’i temsilen İş Güvenliği Uzmanı Lawrence Mckenzie ve Mimar Tuğba Candemir katıldı. Mckenzie ve Candemir, öğrencilere Ant Yapı’nın köklü geçmişi hakkında bilgi verdi ve bir yapının planlama aşamasından finale kadar geçirdiği süreçleri anlattılar. Atölyede, inşaat sektöründe farklı meslek gruplarının bir arada çalışmalarına dair detayların yanı sıra sürece dahil olan tüm disiplinlerin iş tanımı ve kapsamı hakkında bilgiler de öğrencilerle paylaşıldı. Öğrencilerin kariyer planlamalarında inşaat sektörü hakkında bilinçlenmelerinin yanı sıra farklı alanları dahi seçseler iş yaşamına ilişkin ilham verici bir perspektif edinmeleri de sağlandı.  

Haringey Belediyesinin davetiyle gerçekleşen Gladesmore School Kariyer Atölyesine Ant Yapı UK’i temsilen İş Güvenliği Uzmanı Lawrence Mckenzie ve Mimar Tuğba Candemir katıldı.