BU ÜLKEDE, BU ÜLKE ADINA GÜZEL ŞEYLER YAPMAK!

Herhalde 15 yıl önceydi; ülkemiz adına çok güzel bir proje yapmak için yola çıktık ve işe koyulduk…

Port Alaçatı projemiz ilk etabında çok güzel bir proje yapmak istediğimizi ilan ettik. Ülkemiz adına turizmden ticarete, yabancıya satış ile hem döviz kazandırma hem de yurtdışında bizi destekleyecek yeni dostlar edinmek adına, istihdam adına, üretim adına, sürdürebilirlik adına marinasından oteline, ticari dükkânlardan konutuna ve de ülkemizde bir ilk olan kanallı evler (Venedik konsepti diye konuşulan) projemize başladık.

Birtakım çevreler hemen eleştirmeye, karalamaya başladılar; her türlü engellemeyi denediler.

Bu proje daha önce Batılı ülkelerde uygulanmış ki biz de her türlü danışmanlığı alarak florasından faunasına çevre adına her türlü yönüyle düşünerek geliştirdiğimiz bu proje maalesef birçok engellemeye rağmen  gerçekleştirdik. Çünkü biz projemize ve bu ülkeye çok inanıyorduk ve bizi destekleyen siz dostlarımız sayesinde başarıya ulaştık. Her anlamda örnek gösterilen bir projeye imza attık ki o günlerde adı bile bilinmeyen Alaçatı’nın bugün ticaretten turizme her alandaki müthiş gelişimi ve ülkemize sağladığı katma değer ortada…

Port Alaçatı benzeri, hatta daha gelişmişi Bodrum Aspat’ta başladığımız ki – bizce örnek olarak gösterilecek – ülkemizin değil dünyanın sayılı projelerinden biri olacak Anthaven projemizde de aynı filmi izler gibi tekrar yaşıyoruz.

Araştırmadan, öğrenmeden, görmeden, bilmeden fikir yürüten birtakım gruplar kamuoyunu etkileyerek projemiz hakkında kötü bir imaj yaratmaya çalışmaktadırlar ki önce eleştirilerden etkilenenlerin, sonradan yerinde gelip gördükten sonra fikirlerinin değiştiğini, hatta eleştirilerin haksız olduğunu söylediklerini görmekteyiz.

Yanlış anlaşılmasın hatalarımız olabilir; her türlü yapıcı eleştiriye açığız ve yanlışımız varsa da düzeltmeye hazırız!

Neyse ki bu tür yanlış yönlendirmelerden etkilenmeyen sorumluluk sahibi ve de bu ülkeyi düşünen, kamudaki yöneticiler, idareciler, memurlar var. 

Yılmıyoruz, bu ülke düşmanı zihniyetle mücadele etmeye devam ediyoruz. Her zaman dediğimiz gibi bu ülke ne fedakârlıklarla kuruldu, unutulmasın!  Gelecek nesillere daha iyi bir ülke bırakmak için çalışıyoruz, kimseye bırakmayız. Bizim gibi düşünen milyonlar sayesinde bu ülke ayakta kalıyor! Ülkesini seven milyonlardan aldığımız güçle mücadele ediyoruz ve bu güzel ülke adına güzel şeyler yapmaya devam ediyoruz.

Hem yurtdışında Rusya, İngiltere ve Amerika’da hem de yurtiçinde aynı azimle üretmeye devam ediyoruz. Her yıl olduğu gibi bu yıl da ENR tarafından yayınlanan 250 uluslararası müteahhit firma arasında yine ilk 100 içinde kalarak başarımızı kanıtlıyoruz.

Biri bitip biri başlayan tüm projelerimiz başarılı bir şekilde devam ederken müjdeyi verelim: İnovatif projemiz “Antwell” tamamlandı. Çok büyük bir ihtiyaca cevap vereceğine inandığımız,  sakinlerine sağlıklı yaş almayı hedefleyen bu konsept içinde bilinen her türlü otelcilik hizmetinin yanında; engelsiz yaşam, sağlıklı beslenme, sağlık destek hizmetleri, sanat atölyelerinden mutfak atölyesine, kütüphaneden sinemaya, oyun salonlarından restoran-cafelere, spor-terapi ile birçok sosyal donatılar ve fonksiyonlarıyla bu ay kapılarını sizler için hizmete açılıyor. 

Darısı seneye yaza “Anthaven”ın başına…

Bu ülke adına güzel şeyler yapmaya devam ediyoruz; tabii ki bu ülkeyi sevip geleceğini düşünen sizler gibi sorumluluk sahibi tüm dostlara güvenerek.

Mehmet Okay
Yönetim Kurulu Üyesi