Antwell’Le HAYAT YENİDEN BAŞLIYOR

‘Sağlık Konseptli İyi Yaşam Evleri’nin Türkiye’deki ilk örneği Antwell, basın mensuplarına tanıtıldı. Ant Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Okay, “Antwell’i bir marka olarak tasarladık ve Çeşme, Bodrum gibi pek çok yerde Antwell projeleri yapmayı planlıyoruz,” dedi.

Çamlıca eteklerinde konumlanan ve özellikle ikinci baharını konforlu, güvenli, sosyal ve sağlıklı geçirmek isteyenlere yeni bir yaşam alanı sunan Antwell, kasım ayında hizmete giriyor. Dünyanın gelişmiş ülkelerinde benzer örnekleri olan Antwell, bu konseptin Türkiye’deki ilk örneği.
2017 yılında yapımına başlanan proje; 158 daire ve 13 ticari birimden oluşuyor. Sağlıktan sosyal alanlara tüm hizmetleri aynı çatı altında buluşturan Antwell; merkezi konumu ve sunduğu imkânlarla yaşamı kolay, keyifli ve güvenli bir hale getiriyor.

BİR MARKANIN İLK HALKASI

Antwell’in yaklaşık 150 milyon TL yatırımla inşa edildiğini belirten Ant Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Okay, 16 Ekim’de düzenlenen basın toplantısında Antwell’in, bir marka olarak tasarlandığını ve zincirin yeni halkalarının da planlandığını söyledi. Okay, projeyle ilgili şu bilgileri verdi: “Antwell’i; zengin sosyal donatılar ve sosyal imkânların yanı sıra Acıbadem Sağlık Grubu’nun hizmetleriyle, üyelerinin sağlık ihtiyaçlarına da yanıt verebilecek şekilde tasarladık. Projemiz yaklaşık 20.000 metrekare alan üzerinde konumlanıyor. Toplam 13 kattan oluşuyor ve tamamında 158 daire bulunuyor. Akıllı binamızda, engelli yaşamına uygun şekilde tasarlanan stüdyo; 1+1 ve 2+1 olmak üzere üç farklı daire seçeneği yer alıyor. Dairelerimiz ayrıca şık, modern ve kullanışlı mobilyalara sahip. Dileyen konut sahipleri kendi eşyalarını da getirebiliyor.”

Basın mensupları Antwell’in örnek dairelerini, ortak yaşam ve sosyal alanlarını yerinde inceledi.
Basın mensupları Antwell’in örnek dairelerini, ortak yaşam ve sosyal alanlarını yerinde inceledi.

ASIL AMAÇ KİRALAMA

Binadaki daireleri asıl olarak kiralama sistemiyle işletmeyi hedeflediklerini kaydeden Okay, buna rağmen şimdiden dairelerin yüzde 30’unun satıldığını belirtti. Okay, “Kiralar, stüdyo daireler için 3 bin 550’den büyük daireler için 7 bin 800’den başlıyor. Bunların yanı sıra işletme aidatları olacak. Tesis, revir gibi ihtiyaçlar için de ayrıca aidat olacak. Aidatlar 1300 liradan başlayacak. Aidatlara enerji ihtiyaçları da dahil olacak,” dedi.

Antwell üyelerinin sağlığı güvenli ellerde. Acıbadem Mobil Sağlık ekibi, kişiye özel 7/24 sağlık hizmeti sunacak.
Antwell üyelerinin sağlığı güvenli ellerde. Acıbadem Mobil Sağlık ekibi, kişiye özel 7/24 sağlık hizmeti sunacak.

AKTİF BİR YAŞAM PROJESİ

İyi Yaşam Evleri ile üyelerin daha kolay ve rahat bir yaşam hayalini gerçeğe dönüştürmeyi amaçladıklarını söyleyen Antwell Genel Müdürü Esen Türkmen ise, Türkiye’de 65 ve üzeri yaştaki nüfusun hızla arttığına dikkat çekerek, projenin özellikle bu yaş grubunun yaşam kalitesine ve ihtiyaçlarına göre tasarlandığını vurguladı. “Aktif, hayatın içinde olmayı, hobi ve ilgi alanlarına daha çok vakit ayırmayı, üretken olmayı, eğitimlerine devam etmeyi, hayatlarının bu döneminde yaşamın tadını çıkarmayı isteyen herkesin yaşamına kolaylık katacak bir proje. Dolayısıyla Antwell sadece yeni bir ev değil, herkesin içerisinde olmak isteyeceği, İyi Yaşanacak Yeni Bir Ev.” 

Antwell’de eğitmen eşliğinde her yaş için özel tasarlanmış spor tesisleri, spa, sauna, masaj ve cilt bakım odaları mevcut.
Antwell’de eğitmen eşliğinde her yaş için özel tasarlanmış spor tesisleri, spa, sauna, masaj ve cilt bakım odaları mevcut.

7/24 SAĞLIK HİZMETLERİNE ERİŞİM

Yüksek hizmet kalitesine sahip ve teknolojik alt yapısı güçlü Antwell İyi Yaşam Evleri’nde; Antwell üyelerinin sağlık ihtiyaçları için, Türkiye’nin alanında tanınmış, güçlü ve güvenilir sağlık kuruluşu Acıbadem Sağlık Grubu hizmet verecek. Acıbadem Mobil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Rasim Topuz da Antwell üyelerine sunacakları hizmetlerle ilgili şu bilgileri verdi: “Sektöründe büyük bir yeniliğe imza atan Antwell projesinde, Acıbadem Mobil Sağlık şirketimizle yer alıyoruz. Antwell’de kişiye özel 7/24 sağlık hizmeti sunacak olan Acıbadem Mobil Sağlık ekibi; düzenli doktor muayenesi, tetkik ve laboratuvar destek hizmetleri, hemşire ve hastabakıcı hizmetleri, fizyoterapi ve diyetisyen hizmetleri ile yatılı refakatçi desteği sağlayacak. Aynı şekilde, Antwell üyelerinin ambulans ihtiyacı da 7/24 Acıbadem Mobil Sağlık ekipleri tarafından karşılanacak. İnşaat sektörünün önemli oyuncularından biri olan Ant Yapı’yla, sektöre örnek teşkil edecek Antwell projesinde yaptığımız iş birliğinden mutluluk duyuyoruz.”