Sanatın Şefkatli Dokunuşu: HİLAL-İ AHMER KOLEKSİYONU

Türk Kızılay, birçok sanatçı ve ünlü isim tarafından tasarlanan, sponsorları arasında Ant Yapı’nın da bulunduğu 150. yıla özel Hilal-i Ahmer Koleksiyonu’nu Ankara’nın ardından İstanbul’da sergilemeye başladı.

Kızılay Başkanı Dr. Kerem Kınık’ın ev sahipliğinde, koleksiyona destek veren sanatçılar, Ant Yapı başta olmak üzere katılımcı firmalarla cemiyet hayatının önde gelen isimlerinden oluşan davetlilerin katıldığı İstanbul Kanyon’daki açılışa ziyaretçiler de yoğun ilgi gösterdi.

Hilal-i Ahmer Koleksiyonu’ndaki Görkem Dikel imzalı fiberglass
heykele Ant Yapı sponsorluk desteği verdi.

Açılışa katılanlar arasında, ressam İsmail Acar, ressam Hikmet Barutçugil ile cemiyet hayatının tanınmış isimleri Petek Ertüre, Tuğba Özerk, Ayşe Kucuroğlu, Arzu Kunt, İnci Gazioğlu, Buket Taşdelen, Sinem Yıldırım, Gizem Özdilli gibi isimler yer aldı.

14-28 Mayıs arasında devam eden serginin açılışında konuşan Türk Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık şunları söyledi: “150. yılımızı kutluyoruz. Bu bir buçuk asırlık kilometre taşına estetik bir işaret de koymak istedik. Sanat eserlerimiz sizlerin görüşünden, vizyonundan çıkan kilometre taşları olarak bundan sonraki yüzyıllara da kalacak. Bu sanat eserlerini Kızılay’a bağışladınız. Aynı zamanda bu sanat eserlerinden bir gelir elde ettik. Bu kaynakla ihtiyaç sahiplerine yardımcı oluyoruz. Cenevre ve Brüksel’de de bu sergileri açmaya devam edeceğiz.”

Koleksiyon, insani yardım ve sosyal sorumlulukta
duyarlılığı arttırmayı amaçlıyor. Geliri ihtiyaç
sahiplerine ilaç olacak.