Mehmet Topaloğlu İle Anthaven Üzerine

Çalışmalarını finans alanında sürdüren Mehmet Topaloğlu Port Alaçatı’daki konutunun ardından Anthaven’da da bir Ant Yapı projesiyle iki kez Ant Yapı dostumuz oldu. Topaloğlu, proje tamamlandığında Anthaven’a taşınmayı planlıyor.

Merhaba Mehmet Bey, sizi biraz tanıyabilir miyiz? 
Son 10 senedir kışları Toronto, Kanada’da yaşıyorum. Finans alanında çalışıyorum, gayrimenkul ve menkul yatırımlar günlük işimiz diyebiliriz. 

Kızımız Su, bu sene 6. sınıfta ve okulda yüzme takımında. Spora yatkın bir çocuk, buranın hakkını en iyi o veriyor diyebiliriz. Oğlum Dersu da bu sene Toronto Üniversitesi Makine Mühendisliği’nden mezun oldu. Toronto’da da bir yat kulübüne üyeyiz, Alaçatı’da olmadığımız dönemlerde, özellikle eylül, ekim aylarında buradaki tekneyle gölde seyir halindeyiz. Ontario Gölü, Marmara Denizi’nden büyük ve günlük güzel seyir imkânları oluyor. Eşimle birlikte, Türkiye’de üretilen deniz havlularının satışına yönelik kurduğumuz summerforever.ca adresli bir online alışveriş sitesini yönetiyoruz. Bu şirketle, Toronto International Boat Show’a ve benzer diğer fuarlara katılıyoruz birkaç senedir. Ürünler için iyi bir tanıtım, bizim için de kış aylarında teknelerin arasında geçirdiğimiz güzel bir aktivite oluyor. Ayrıca kış tatillerinde, imkânlar el verdiği sürece Toronto’dan 4-5 saat uçuşla ulaşılan Karayip Adaları, Küba ve Orta Amerika’da deniz tatilleri yapmaya çalışıyoruz. 

Mehmet Bey, Ant Yapı ile nasıl tanıştınız? 
2005 yılından beri Port Alaçatı’nın ilk etabında oturuyoruz. Ant Yapı ile Port Alaçatı projesi sayesinde tanıştık. Tamamen tesadüf eseri olarak Alaçatı’da tatildeyken projede kalan son evi alarak Port Alaçatı’ya dahil olduk. 

Kardeşiniz Ahmet Bey de Antrium’da yaşıyor, Ant Yapı ailesinde hep berabersiniz. Diğer Ant Yapı projelerimiz hakkında neler düşünüyorsunuz?
Projeler genelde başarılı, yaşayanların da mutlu bir hayat sürdüklerini biliyoruz. 

Toronto’da yaşıyorsunuz… Türkiye’ye geldiğiniz zamanlarda Port Alaçatı’da ne kadar kalıyorsunuz?
Yazları 3 aya yakın bir zaman geçiriyoruz. 

Tekneniz Alaçatı’da. Nerelere seyahat ediyorsunuz, kaptanlığı bizzat siz mi yapıyorsunuz? İstanbul’a geliyor musunuz?
Teknenin kaptanlığını kendim yapıyorum. Civardaki koylar, Sakız ve Samos adaları da en çok gittiğimiz yerler arasında. İstanbul’a tekneyle gelmiyoruz. 

Port Alaçatı yönetimindesiniz. Evinizden memnun musunuz?
Kış boyunca gelmeyi dört gözle beklediğimiz evimizi ve sitemizi seviyoruz. Yaşam başlayalı 10 yılı geçtiği halde sitemiz hâlâ iyi durumda, daha da güzelleşti. Her yaz vaktimizin bir kısmını yönetim işlerine severek ayırıyorum, hepimiz yönetimde aktif olmaya çalışıyoruz. Anthaven Aspat’tan nasıl haberdar oldunuz? Birçok Ant Yapı Dostumuz Aspat sevdalısı. Siz de daha önce gitmiş miydiniz?
Aspat projesini Mehmet Okay Bey’den duyduk. İlk defa bu yaz Haziran ayında proje alanını ziyaret ettik, koyda denize girdik. Çok farklı enerjisi olan bir yer, pozitif duygularla ayrıldık. 

Anthaven’de konut almaya nasıl karar verdiniz?
Alaçatı’dan dostlarımızın oradan ev alacak olması ve sezonun uzun olması, gidilecek daha çok koy alternatifinin olması bize cazip geldi. 

Ant Yapı satış ofisimizin desteğinden memnun musunuz?
Satış ofisi, sorularımıza ve taleplerimize yoğun dönemlerine rağmen her zaman yardımcı oluyorlar. 

Bodrum ve Alaçatı, Türkiye’nin, belki de dünyanın en güzel köşeleri. Türkiye’ye geldiğiniz zaman her iki evinizde de kalmayı düşünüyor musunuz?
Her iki evde yaşamamız mümkün olamayacak gibi gözüküyor. Anthaven’i tercih edersek, Alaçatı’dan vazgeçmek durumunda kalacağız. 

Bizi davet ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Biz teşekkür ederiz.