Huzurun Yeni Adı: Anthaven Aspat

Ayrı kollardan akan nehirlerin denizde buluşması gibidir huzur. Bambaşka maceraların ardından hepimizin peşine düştüğü zirvedir bir anlamda. Uzaktaki özlenen sevgili gibidir bir yanıyla, hep ulaşmak hep kavuşmak istediğimiz. Farklı yaşamların ortak nirvanası desek yeri. Ama kolayından teslim etmez kendini insana. Zorlu bir yaşam mücadelesinin ardından gelir çoğu kez; o da belki… Şimdi huzurun yeni bir adresi var: Anthaven Aspat. Bodrum’un bu cennet parçasında bambaşka bir hayat inşa ediliyor. Aspat’ta yükselen bu yeni yaşama dair ayrıntıları öğrenmek için sözü, Mehmet Okay’a bırakıyoruz.

Bir önceki sunuş yazımda hatırlarsanız Aspat ve Anthaven’dan bahsettim size. Bodrum yarımadasının tam ortası, karşısı Kos adası, tam güneye bakan eski bir LİMAN, sanki bir CENNET… İkisini birleştirdik ve ismini koyduk; yazılışı liman, okunuşu cennet. Her projemiz gibi başına Ant koyduk “ANTHAVEN” oldu. 

Deniz tertemiz masmavi, yazın karadan denize doğru devamlı tatlı bir esinti; nem yok, en sıcak zamanlarda bile püfür püfür… Öyle ki Aspat’ta bunaltıcı sıcak, tarihinde görülmüş değil. Yelken, sörf, kano vb. her türlü su sporları için bulunmaz bir yer.

Yüzlerce metre kumsal sahil…

Bir yanında Aspat kalesi tarihle iç içe müthiş bir dağ manzarası…

İçindeki heykeller ile sanat harikası, dünyanın ve ülkemizin çeşitli heykeltıraşlarının eserleri sanki açık hava sergisi…

Kısaca; deniz, kum, güneş üçlüsünün yanında harika bir doğa, spor, sanat, tarih ve huzurun yeni adı artık “ANTHAVEN!”

83. sayımızda da genel özelliklerini anlattığımız 1. Etap Sahil Evleri’nde 2020 yazında teslim hedefi ile inşaat çalışmaları başladı. Bütün bir yıl yaşamın sürdürülmesi hedefi ile içinde limandan otele, kafelerden restoranlara, marketten butik mağazalara kadar benzersiz bir konsepti olan projemizi yine öncelikle sizlere özel başlangıç fiyatları ile sunmaya başladık…

Yine de akıllara takılabilir, neden Bodrum, artık tükenmedi mi diye? Neden Bodrum: Çünkü Bodrum, tam tersine artık 12 ay yaşanacak bir kaleye dönüşüyor. Özel hastaneler, üniversiteler, hatta birçok özel ilköğretim, ortaöğretim, lise gibi çocuk ve gençlere yönelik eğitim kurumlarının varlığı da gösteriyor ki sadece emekli veya ileri yaş değil genç nüfus da Bodrum’a göç etmeye başladı. 

Neden Aspat derseniz de; Aspat Koyu, Bodrum içinde ayrı bir cennet köşe. Doğası, tarihi, sanat ve coğrafi konumu ile hem yarımadanın güneyinde Bodrum merkeze hem de Yalıkavak’a eşit mesafe uzaklıkta. Laf aramızda, tüm eski Bodrumluların “Bodrum’un en güzel yöresi” diye tarif ettikleri bölge.

Bu bölgenin özelliklerinin korunarak geliştirilmesi adına, yine bu sayımıza konuk olan Murat Balkan Bey’in bahsettiği gibi üzerinde çok düşünülmüş, her türlü fonksiyon değerlendirilmiş, kısaca uzun yıllar koruyarak geliştirdiği bu bölgeyi, “sürdürülebilirlik adına” yeni bir yorum getirerek tabiri caizse mütevazılığa gerek yok; “özel, yeni bir yaşam konsepti” ile yeniden var etmeyi hedefliyoruz.

Port Alaçatı’dan sonra ülkemiz adına çok özel projeler yapmaya devam ediyoruz ki çok kısa sürede aldığımız tepki, kelimenin gerçek anlamıyla çizgi dışı. Bu da gösteriyor ki Türk insanı doğru, güzel, kısacası feasible projelere ilişkin ortam ne olursa olsun her zaman doğru karar veriyor. 

Bir hayalim daha var sizinle paylaşmak istediğim. İyi insanın elinin değdiği yerde yeşillik artar, çevre güzelleşir bana göre. İşte Murat Balkan Bey buna canlı bir kanıt. Yıllarını verdiği bu bölgeye 70 bin ağaç dikmiş zamanında. Bir yangında hepsi kül olana kadar bölgenin belki de en yeşil alanıymış Aspat. İşte şimdi Ant Yapı olarak biz, Murat Bey’in girişiminin takipçisi olacağız ve kaybedilenden çok daha fazla ağaçlandırma yaparak Aspat limanını Cennet limana çevireceğiz.

Bu vesile ile uzun yıllar koruyup geliştirdiği bu cennet mekânı değerlendirmeye bizleri layık gördüğü için Sayın Murat Balkan’a tüm ekibimiz adına teşekkür ediyorum.

Merkez Ofis / İstanbul Satış Ofisi
Saray Mahallesi Akçakoca Caddesi
No: 11 34768 Ümraniye – İstanbul
T: 0216 630 68 68 – F: 0216 632 56 40

Bodrum Satış Ofisi
Akyarlar Mahallesi Atatürk Caddesi
(Tuzla-Aspat Mevkii) No:348 Bodrum – Muğla
T: 0252 393 85 20 – 21

E: info@anthaven.com.tr
W: anthaven.com.tr