PANDEMİ KAPANMALARINDA CENNETİ YAŞAMAK!

Eşi ve kızıyla birlikte Anthaven’a 2020’de, pandeminin en yoğun günlerinde taşındı Burak Yılmaz. “Burası kapanma günlerinde ‘haven’ isminin tam karşılığını yaşattı bize” diyen reklamcı komşumuzu yakından tanıdık.

Burak Bey, öncelikle Ant Yapı dostlarına ve komşularımıza kendinizi biraz tanıtır mısınız?

Tabii ki memnuniyetle… 43 yaşındayım, İstanbul’da doğdum ama 6 yaşından 24 yaşına kadar İzmir’de yaşadığım için kendimi İzmirli de sayıyorum. Evliyim ve Kayla adında harika bir kızımız var. Dokuz Eylül üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum ve reklamcılıkla uğraşıyorum.

İnternet teknolojileri konusunda da uzmansınız bildiğimiz kadarıyla. Güncel ve ilginç bir alan bu. Özellikle yapay zeka teknolojilerinin çok konuşulduğu bugünlerde, sizin uzmanlığınız açısından bizi şaşırtacak yeni gelişmelerden bahseden misiniz, gelecek projeksiyonu çizebilir misiniz biraz?

Yukarıda da belirttiğim gibi asıl uzmanlığım reklamcılık ancak hem kendi geliştirdiğimiz reklam teknolojileri hem de temsil ettiğimiz global teknoloji şirketleri nedeniyle konuya biraz daha yakın olduğumu söylemek daha doğru ama uzmanım demek çok iddialı olur. Yapay zeka yaklaşık 10 yıldır hayatımızın oldukça içinde ama sanırım özellikle Chat GPT, deepfake, AI gibi daha popüler ve günlük hayatımıza dokunan çıktıları insanların heyecanını arttırıyor. Bana göre asıl önemli konu daha az gördüğümüz bölümlerde gerçekleşiyor. Sağlık, yazılım, otonom araçlar, şehir yönetimi, hukuk gibi alanlarda makine öğreniminin daha da ileri gitmesi sayesinde hem heyecan verici hem de doğru regüle edilmediği takdirde biraz korkutucu bir gelecek bizleri bekliyor.

Gündelik yaşamınızdan biraz söz eder misiniz? İş dışında ilgi alanlarınız nelerdir?

Düzenli olarak spor yapıyorum, fitness, snowboard ve wakeboard yapmak haricinde bir futbol kulübü yöneticiliği nedeniyle hobinin ötesinde sporla iç içeyim diyebilirim. Bunun yanında, sanırım her anne baba gibi kızımın hobileri benim ve eşimin hobileri arasına girdi diyebilirim.

Sık seyahat eder misiniz? En sevdiğiniz ülkeler, şehirler hangileridir mesela?

Eşimle seyahat etmeyi çok seviyoruz, kalabalık şehirler konusunda eşim New York, ben San Francisco’cuyum ama ikimizin ortak ve ilk tercih ettiğimiz şehir Londra. Uzak Doğu ve Latin Amerika, iki farklı kültür olarak bizi cezbediyor. Avrupa’da da sanırım İspanya’nın Endülüs bölgesi en sevdiğimiz yerlerden.

Ant Yapı ile ne zaman, nasıl tanıştınız?

Ant Yapı ile pandeminin en ihtişamlı günlerinde tanıştık diyebilirim ve 2020 yazında da Anthaven’a taşınarak Ant Yapı ailesinin bir parçası olduk.

Anthaven’da yaşamak sizin için nasıl bir tecrübe? Burada yaşamak isteyecek gelecekteki komşularımıza nasıl anlatırsınız?

Anthaven’a pandemide herkesin evlere kapandığı günlerde taşındık ve burası ‘haven’ isminin tam karşılığını bize yaşattı. O bunaltıcı günlerde bizim için çok mutlu anlar geçirdiğimiz, gerçek bir sığınak oldu. Doğası, denizi, sükuneti ve komşularımızla harika yazlar geçirdik ama burada bir diğer parantezi Ant Yapı için açmak istiyorum: İlk günden itibaren bir yapı şirketi nasıl olmalı, bunu bize çok güzel örneklerle gösterdi. Aldığımız ürünün sadece bir ev olmadığı ve olmaması gerektiğini anlamış olduk. Genelde inşaat şirketleri sadece yapıya odaklanırken Ant Yapı, yaşama odaklanıyor. Sitedeki komşuluktan site çalışanlarının seçimine, dokuya uygun evler inşa etmesinden kendimin dahi bazılarına rahatlıkla kullanıcı hatası diyebileceğim en küçük arıza veya düzeltme isteğimiz karşısında gösterdiği yaklaşıma kadar ayrı ayrı detaylar Ant Yapı’yı özel kılıyor. Yaşadığımız tüm bu deneyimler sonunda Ant Yapı için gerçek bir marka elçisi oldum diyebilirim. Bu nedenle Ant Yapı ailesini oluşturan tüm çalışanlardan komşularımıza kadar herkese sizin huzurunuzda teşekkür etmek isterim.

Bir cevap yazın