DOKUZ EYLÜL ÖĞRENCİLERİ OTELİMİZDEN ÇOK ETKİLENDİ

Radisson Collection Hotel Bodrum’da Dokuz Eylül Üniversitesi öğrencilerine yönelik bir kariyer günü organize ettik. Otelimizde ağırladığımız öğrenciler hem bizim hikayemizden etkilendi hem de gelecekte mesleklerini hangi yönde icra edeceklerine dair net kararlar verdiler.

Ant Yapı merkez ofis olarak da otellerimizde de her zaman eğitimin gücüne inanıyor, geleceğin profesyonelleri olacak öğrencilerle ilgili çalışmalarımıza, onlarla sık sık bir araya gelmeye büyük önem veriyoruz.

Bu vizyon doğrultusunda son olarak Radisson Collection Hotel Bodrum, bir dizi kariyer günleri düzenledi. Bunlardan birinde, Dokuz Eylül Üniversitesi öğrencileri otelde ağırlandı. Otelde organize edildiği için öğrencilerin çok heyecanlı oldukları bu kariyer gününde, genç turizmcilere bu mesleğin önemini, Radisson Collection markasının değerini ve şirketimizi anlatma imkanı bulduk.

DEPARTMAN YÖNETİCİLERİYLE BİR ARAYA GELDİLER

Öğrenciler öncelikle, gerek Anthaven projemizden gerekse Aspat Dağı’nın hikayesinden çok etkilendiler. Çok büyük bir işveren şirketine bağlı olduğumuzdan bahsederek de kendilerinde büyük bir etki bıraktık. Tek tek bütün departman yöneticileriyle bir araya gelen öğrenciler, aldıkları bilgilerle, mezun olduktan sonra hangi departmanı seçmelerinin kendilerine daha uygun olduğu konusunda netleştiler.

Bir kez daha, Radisson Collection mottolarından biri olan “Yeteneği geliştiririz, yetenek bizi besler” mottosundan yola çıktık; stajyerlere mesleği sevdirmek ve yeni mezun olacak arkadaşlara istihdam sağlamak adına şahane bir kariyer gününe imza attık.

3 Ayrı Okula Gittik

Öğrencilerle, geleceğin turizm profesyonelleriyle her fırsatta bir araya gelmeye çalışıyoruz. Bunun için Radisson Collection Hotel Bodrum olarak ayrıca 3 ayrı okulu ziyaret ettik.

İlk olarak Balıkesir Üniversitesi 15. Kariyer Günü etkinliğinde bizler de yerimizi aldık. Oldukça büyük olan bu organizasyonda hem şirketimizi hem markamızı tanıtma fırsatı bulduk. Ege Bölgesi’nden birçok otelin katılım sağladığı bu okul-sektör buluşmasında maksimum sayıda öğrenci ile tanışma fırsatımız oldu. Bu okulun çok dinamik ve heyecanlı olan öğrencileri, onlara onlattıklarımızdan etkilenerek heyecan içerisinde işe başlamak istediklerini ifade ettiler.

Organizasyonda öğrencilere, İnsan Kaynakları Direktörü Çiğdem ÖZCAN, Yiyecek İçecek Müdürü Ersin KAÇAK ve Ön Büro Müdürü Aytaç KADIKÖYLÜ eşlik ettiler.

ONLINE BULUŞMALARIMIZLA DEVAM EDECEĞİZ

26 Şubat 2024 tarihinde ise Didim Meslek Yüksek Okulu Kariyer Günü’nde öğrenciler ile buluştuk. Burada da öğrencilerin yoğun ilgisiyle karşılaştık.

Son olarak Muğla’da, 6 Mart 2024’te, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Turizm Fakültesi Kariyer Günü’nde öğrenciler ile bir araya geldik. Her bir buluşma bizim için de, öğrenciler için de bilgilendirici, heyecan verici ve ufuk açıcıydı. Radisson Collection Hotel Bodrum olarak, diğer okullar ile online kariyer günlerine devam edeceğiz.

BİRÇOK ÜNİVERSİTE BİZDEN BAHSETTİ

İnsan Kaynakları Direktörü Çiğdem Özcan birçok üniversitenin dekanları ve öğretim görevlileriyle görüşerek; Bilkent Üniversitesi, Haliç Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi, Katip Çelebi Üniversitesi ile birlikte Balıkesir Üniversitesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi’ nde tüm sosyal medyalarında aynı gün Radisson Collection Hotel Bodrum’dan bahsetmelerini sağlayarak birçok gence ulaşmayı başardı.

Bir cevap yazın