TENZOR INTERNATIONAL CUP, TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR!

Anthaven’da gerçekleşen ve yüksek rekabete sahne olan J/70 sınıfında, Tenzor International Cup Kış Serisi’nde 2. Etap mücadelesi tamamlandı. Tenzor International Cup’ın ikinci etabında Mehmet Okay önderliğinde yarışan Team Aspat, zorlu rekabetin yaşandığı mücadelede “Corinthian” kategorisinde ikinci ve amatör sınıfta üçüncülüğü kazanarak yelken dünyasında adını bir kez daha duyurdu.

Anthaven Bodrum’da 7-10 Aralık 2023 tarihinde ilk etabı koşulan J/70 Tenzor International Cup Kış Kupası Açık Seri’de 2. Etap yarışları 11-14 Ocak tarihlerinde yapıldı. Akyarlar bölgesinde gerçekleşen mücadeleye 4’ü Rus 13 ekip katıldı. 9 Türk ekipten 4’ü “Corinthian” kategorisinde yer aldı.

Biz de Ant Yapı olarak Team Aspat takımımızla katıldığımız J/70 Tenzor International Cup’ta ödüllerimizi almaktan gurur duyuyoruz. Rus yelkencilerin katılımıyla gerçekleşen ve büyük rekabetin yaşandığı 2. Etap mücadelesinde, toplamda 7 yarış yapıldı. Rus ekibi Russian Bogatrys liderliğinde birinci olurken, Türk ekipleri arasında en iyi dereceyi Cheese Sailing elde etti ve 4. sırayı aldı.

İlk gün yetersiz rüzgâr nedeniyle yarış yapılamazken, ikinci gün rüzgârın sert esmesiyle zorlu bir rekabet yaşandı. 28 knot’a kadar yükselen rüzgarla ikinci gün sona erdi. Üçüncü gün ise rüzgârın hızının düşmesiyle 5 yarış daha yapıldı ve 2. Etap toplam 7 yarışla tamamlandı. Mehmet Okay liderliğinde yarışan Team Aspat, elde ettiği başarıyla “Corinthian” kategorisinde ikinci ve amatör sınıfta üçüncülüğü kazandı. Baş hakemliğini Can Giray’ın üstlendiği yarışlarda, America’s Cup deneyimli Neven Baran “Şef Umpire” olarak görev aldı.

Tenzor International Cup 2023/2024 Açık Kış Serisi, 8-11 Şubat tarihlerinde düzenlenecek olan 3. Etap ile devam edecek ve 11-14 Nisan tarihlerinde final mücadelesi ile sona erecek. 3. Etap için heyecan dorukta!

Bir cevap yazın