GURUR VE BAŞARI DOLU BİR GÜREŞ YOLCULUĞU

Trabzon’dan dünya sahnelerine uzanan bir başarı öyküsü! Şükrü Akyıldız’ın güreşteki zaferleri, sporda çizdiği başarı grafiği ve duyarlılıkla birleşen kariyeriyle birçok sporcuya ilham veriyor.

Şükrü Bey merhaba, sizi yakından tanıyabilir miyiz?

İsmim Şükrü Akyıldız, 1978 yılında Trabzon’da doğdum. İlk, orta ve lise eğitimimim ardından Niğde Üniversitesi Aksaray Beden Eğitimi ve Spor Yüksek okulunu 1999 yılında kazandım, 2003 yılında da üniversiteden mezun oldum.

Güreşe ne zaman ve nasıl başladınız? Bugüne kadar elde ettiğiniz başarılardan bahsedebilir misiniz?

Spor hayatıma Trabzon’un Araklı ilçesinde 1992 yılında başladım. 1996 yılında ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) transfer oldum.  1996 yılından 20025 yılına kadar Türkiye Güreş Milli Takımı ve İBB’de milli güreşçi olarak pek çok derece elde ettim.

2006 yılında İBB İtfaiye Daire Başkanlığı Beden Eğitimi öğretmeni kadrosu açıldı ben de buraya başvurarak İtfaiye Daire Başkanlığına geçtim. 2016 yılında beri İBB İtfaiye Daire Başkanlığı Avrupa Yakası İtfaiye Müdürlüğünde çalışıyorum.

2006 ile 2019 yılları arasında Bakırköy grubunda, 2019-2020 yılları arasında Bağcılar grubunda, 2021 yılından bu yana ise Sultangazi İtfaiye Amirliğinde çalışıyorum.

Bugüne kadar kazandığınız madalyalardan bahsedebilir misiniz?

İtfaiye polis oyunlarına katılma sürecim 2015 yılında ABD’nin Vaşington eyaletinde Dünya Şampiyonası’nda 72 kiloda Grekoromen Dünya Şampiyonu oldum. 2017 dünya şampiyonası, ABD’de Los Angeles şehrinde gerçekleşti burada da 72 kiloda Grekoromen Dünya Şampiyonu oldum.

2022 yılında ise Dünya şampiyonası Hollanda’nın Rotherdam şehrinde gerçekleşti. Bu şampiyonada da 72 kiloda Dünya Şampiyonu oldum.

2018 yılında İspanya’da Avrupa Şampiyonasında 72 kiloda Avrupa şampiyonu oldum.

2023 yılında ise İspanya Alicante şehrinde Avrupa Şampiyonası gerçekleştirildi. Bu şampiyonaya Ant Yapı’nın desteği ve Rahman Akyıldız’ın desteği ile katıldım. İspanya’da hem ülkemi hem de Ant Yapı’yı en güzel şekilde temsil ederek altın madalyayı ülkeme getirmenin gururunu yaşadım.

Ant Yapı’nın kurum kültüründe topluma ve bireylere destek önemli bir yer tutuyor. Ant Yapı’ya bu duyarlı davranış için teşekkür ediyorum. Nice başarılara beraber koşmak istiyorum.

Şampiyonlarda yaşadıklarınızdan biraz bahsedebilir misiniz?

Avrupa şampiyonasında yaşadıklarımızı anlatmak gerekirse tüm sporcuların hayali ideali bu büyük organizasyonlara atılarak altın madalyayı kazanmak ve İstiklal Marşımızı okutup bayrağımızı dalgalandırmaktır. Ben de bu süreçte bu sevinci ve gururu yaşadım ve yaşattım.

Bir cevap yazın