YURTDIŞI MÜTEAHHİTLİK HİZMETLERİ BAŞARI ÖDÜLLERİ TÖRENİ YAPILDI

Türkiye Müteahhitler Birliği, geçtiğimiz yıl ENR250 listesine giren firmaları ödüllendirmek için Yurtdışı Müteahhitlik Hizmetleri Başarı Ödülleri Töreni’ne ev sahipliği yaptı. Biz de Ant Yapı olarak Türkiye sıralamasında yer alan diğer firmalarla ödül töreninde yer almaktan gururluyuz.

Türkiye Müteahhitler Birliği, Türk inşaat sektörünün uluslararası başarısını kutlamak ve ödüllendirmek amacıyla her yıl düzenlediği Yurtdışı Müteahhitlik Hizmetleri Başarı Ödülleri Töreni’ne ev sahipliği yaptı. Engineering News Record (ENR) tarafından her yıl yayınlanan ‘Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhitlik Firması’ listesinde yer alan Türk inşaat firmaları, büyük bir onur ve gurur kaynağı olan bu ödüle layık görüldü. 

2022 yılında yayımlanan ENR250 listesinde 42 Türk firması yer alarak Türkiye’yi dünya ikinciliğine taşımıştı. Bu büyük başarının ardından Türkiye Müteahhitler Birliği, bu başarıları ödüllendirdiği bir ödül töreni hazırladı. Bu sene, sektörünün önde gelen firmalarından biri olarak Ödülü Ant Yapı adına Yönetim Kurulu Üyemiz Hasan Yılmaz aldı.

Yurtdışı Müteahhitlik Hizmetleri Başarı Ödülleri Töreni, Ankara Sheraton Otel ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşti. 22 Ağustos 2023’te Türkiye Müteahhitler Birliği tarafından düzenlenen törene Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, teşrifleri ile onur verdi. Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Bolat ve pek çok üst düzey devlet yetkilisinin de katıldığı törene, Türkiye’deki yabancı misyonlar, özel sektör temsilcileri ve basın mensupları da davet edildi.

Lider firmaların bu tür uluslararası başarıları, Türkiye’deki inşaat sektörünün dünya çapında ne kadar güçlü ve rekabetçi olduğunu gösteriyor. Bu prestijli ödül ile Türk müteahhitlik sektörünün uluslararası arenada nasıl bir etki yarattığını bir kez daha kanıtlıyor ve Türkiye’nin gurur kaynağı olmaya devam ediyoruz.

Bir cevap yazın