EĞİTİMLERİMİZLE GELECEĞE YATIRIM YAPIYORUZ

Radisson Collection Hotel Bodrum’da bir dizi eğitim ve kutlamalar gerçekleştirdik. Sürdürülebilir turizmden housekeeping departmanının önemine, Yes I Can ve Responsible Business eğitimlerinden işitme engelli farkındalığına, çeşitli etkinliklerimizden söz edelim…

Sözünü edeceğimiz ilk etkinliğimizde, Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü (UNWTO) tarafından tanımlanan sürdürülebilir turizm ilkelerini vurguladık. Bu ilkeler, ekonomik süreklilik, yerel kalkınma, istihdam kalitesi, sosyal katılım ve toplumsal cinsiyet eşitliği, ziyaretçi memnuniyeti, yerel kontrol, toplumsal refah, kültürel zenginlik, fiziki bütünlük, biyolojik çeşitlilik, kaynakların verimli kullanımı ve çevresel etki gibi 12 başlıkta özetleniyor. Bu ilkeleri çalışma arkadaşlarımıza eğitimlerle aktarıyoruz.

Bir diğer etkinliğimizde, Housekeeping departmanının otelcilikte nasıl kilit bir rol oynadığını vurguladık. Uluslararası Housekeeping Haftası kapsamında bu departmanda çalışan arkadaşlarımızın emeklerine özel vurgu yaptık ve ekibe ufak çaplı hediyeler verdik.

Üçüncüsü, Radisson Hotel Grup’un Yes I Can ve Responsible Business eğitimlerine vurgu yaptık. Bu eğitimlerin önemini vurgulamak için 3 departman olarak birlikte eğitim aldık.

Bunların dışında ayrıca Uluslararası İşitme Engelliler Haftası’nı kutladık. Radisson Collection Hotel Bodrum olarak, ‘Sessiz Café’ adlı yeni mekanlarını yeni açan ‘Marmara İşitme Engelliler Derneği’ni plajımızda ağırladık. Bu sessiz kafe, Bodrum’da yaşayan işitme engellileri bir araya getirerek işaret diliyle iletişim kurmalarını sağlıyor. 

Bu etkinlik ve eğitimlerle, sürdürülebilir turizmden başlayarak otelcilik sektöründeki önemli konulara ve toplumsal sorumluluğa odaklanıyor, çalışanlarımıza ve topluluğumuza katkı sağlama sorumluluğumuzun bilincinde ilerlemeye devam ediyoruz.

Bir cevap yazın