Uygur Kardeşler Anthaven’da ‘Hey Gidi Günler’ dedi

Süheyl ve Behzat Uygur kardeşler, babaları usta tiyatrocu Nejat Uygur’un izinde emin adımlarla ilerliyor. Uygur kardeşlerin, “Bizim atmaya kıyamadığımız anılarımız var” diyerek yola çıktıkları müzikli gösterileri ‘Hey Gidi Günler’ geçtiğimiz günlerde Anthaven’da da sahnelendi.

Babaları Nejat Uygur’un izinde, sanat dünyasında kendi yerlerini sağlamlaştırmış iki yetenekli sanatçı, Süheyl ve Beyzat Uygur… Tiyatro ve televizyonda başarı merdivenlerini hızla tırmandılar.

Süheyl Uygur, 1958’de İstanbul’da dünyaya geldi. Genç yaşlarda tiyatroya ilgi duydu ve babasının izinden gitmeye karar verdi. İlk sahne deneyimlerini babasının tiyatro topluluğunda yaşadı ve kısa sürede yetenekleriyle kendini kanıtladı. Ardından pek çok tiyatro oyununda rol aldı ve izleyicileri kahkahalara boğan performanslarıyla tanındı. Behzat Uygur ise 1960’da dünyaya geldi. O da tiyatro tutkusuyla büyüdü. İlk sahne deneyimlerini ağabeyi ile birlikte yaşadı ve ikili, sahne üzerindeki uyumlarıyla büyük bir çıkış yakaladılar.

Süheyl ve Behzat Uygur, tiyatro kariyerlerinin yanı sıra televizyon dünyasında da büyük başarılara imza attılar. Komedi dünyasının vazgeçilmez isimleri haline geldiler ve birçok televizyon programında seyircileri güldürdüler.

Şimdilerde, Süheyl ve Behzat Uygur’un “Bizim atmaya kıyamadığımız anılarımız var” diyerek yola çıktıkları ‘Hey Gidi Günler’ adlı müzikli gösterileriyle turnedeler. Bu gösteri, seyircileri kahkaha ve nostalji dolu bir yolculuğa çıkarıyor. Datça Açıkhava Tiyatrosu, Telmessos Açıkhava Tiyatrosu ve Anthaven’da da sahnelenen bu gösteri, seyircilere unutulmaz anıları yeniden yaşatıyor. Süheyl ve Behzat Uygur, bu gösteride yıllarca biriktirdikleri hatıraları albümlerden gün yüzüne çıkarıyor ve izleyicileri bu hatıralara ortak ediyor. Babaları Nejat Uygur ile çocuklukları boyunca turnelere katılan Süheyl ve Behzat Uygur, gösteri boyunca izleyenleri dönemin en önemli sanatçılarının kulislerine doğru kısa bir yolculuğa çıkartıyor.  Farklı kuşaklardan insanların aşina olduğu şarkıları birlikte seslendirdikleri bu gece, seyircilere keyifli anlar yaşatıyor.

Bir cevap yazın