Volkan Demirel: Deniz tutkum küçük yaşlarıma dayanıyor

Ülkemizin gelmiş geçmiş en ünlü futbolcularından biri Volkan Demirel. Deprem zamanında Hatay’da, pek çok vatandaşımız gibi çok zor günler yaşadı. Aynı zamanda ailesiyle birlikte Anthaven’da komşumuz olan spor adamıyla konuştuk, kendisini daha yakından tanıdık. 

Volkan Bey, biz sizi futbolcu kimliğinizle çok iyi tanıyoruz. Peki siz bize Volkan Demirel’i bir insan, bir vatandaş, bir eş, bir kız babası olarak nasıl anlatırsınız?

Volkan 2 kız babası, ailesine düşkün, hayatının her anında onları düşünen, sevdikleri ile hayatı paylaşan, çalışmayı, yenilikleri arayan ve öğrenmeye çalışan, yaşadıklarının doğrularını anlatan, yanlışlarından da ders çıkaran biri. Aynı zamanda karşısındakiyle konuşurken veya onu dinlerken empati kuran, anlamaya çalışan ve anlatan…

Deniz tutkunuzu biliyoruz, denizle ilişkinizden, sizin için öneminden bahseder misiniz?

Deniz tutkum aslında küçük yaşlarıma dayanıyor. 7-8 yaşlarında denizle ilk kez haşır neşir oldum. Dedemin kayığıyla Haliç’te, insanları karşıdan karşıya geçirirdik ve ben sabahtan akşama kadar sandalla karşıya gider gelirdim ve çok severdim. Dedeme Kaptan Ahmet derlerdi. Benim de ona benzediğimi söylerler. Dedemdir beni denizci yapan…

Ant Yapı’yla ne zaman, nasıl tanıştınız?

Ant Yapı ve Mehmet Abi (Okay) ile yaklaşık 15 sendir tanışıyoruz. Mehmet Abi benim için çok kıymetlidir; abi-kardeş gibiyizdir. Bizi genç yaşımızda doğru yönlendirdi, o zamandan bu zamana dostluğumuz var. Şimdi de Anthaven’da komşuyuz.

Anthaven’da yaşamak sizin için nasıl bir tecrübe? Yeni taşınacak komşularımıza burayı nasıl anlatmak istersiniz?

Anthaven bizim ailece, annem ve babamla da beraber olduğumuz, çocuklarımızla geldiğimizde çok keyif aldığımız bir yer. Huzurlu doğası ve denizi olan Bodrum’daki en iyi konum olabilir diye düşünüyorum. Babam pandemi sonrası yaz-kış burada ve kendisine çok iyi geldi. Ailece çok keyif aldığımız, çok iyi dostlarımızın olduğu butik yazlık…

Yeni gelecek komşularımızın, huzurlu ve sağlıklı bir ortamda olacakları için çok şanslı olacağını söyleyebilirim.

Kendi kariyer planınızda gelecek hedeflerinizden bahseder misiniz?

Kariyer planlamam her zaman var. Ama doğru yer ve doğru zamanı bulmak gerekiyor. Doğru yer ve zaman şu an için Hatay ve elimden geldiği kadar onlara yardımcı olmaya çalışacağım. Sonraki düşüncem şu: Eğer iyi olursam zaten kariyerim kendiliğinden doğru yere getirecektir beni.

Futbol dışında ilgi alanlarınız neler? Kendiniz için neler yaparsınız? Ailenizle birlikte neler yapmayı seversiniz?

Benim deniz ve sanat sevgim var. Deniz de olduğumda kendimi çok iyi hissederim. Denizin üstünde hayatımı geçirebileceğimi düşünüyorum, karaya basmadan. Futbol dışında açıkçası, son 3 aydır aslında çok yoğunuz. Çünkü biliyorsunuz 5 ay önce bir felaket yaşadık. İlk aylarda ne yapacağımızı bilmiyorduk ama hayata devam etmenin ve mücadelenin olması gerektiğini düşündük. Son 3 aydır Hatayspor için çalışıyoruz ve yoğun mesai ile Hatayspor’u ayağa kaldırmaya çalışıyoruz. Depremzedelere umut olmak için, mücadeleden vazgeçmemeleri için… İnşallah Hatay’ı ve 11 ilimizi en kısa sürede eski hayata döndürebiliriz.

Bir cevap yazın