“DAHA ÇOK SOSYAL İMKANI OLAN BİR YERDE YAŞAMAK İSTEDİK”

2022 Haziran ayından bu yana oğullarıyla birlikte Antteras’ta yaşayan komşularımız Didem ve Orçun Selimoğlu ile tanıştık. Antteras’ı neden tercih ettiklerini, iş yaşantılarını ve geleceğe dair planlarını konuştuk.

Merhaba Didem Hanım, Orçun Bey, öncelikle sizi komşularımızla tanıştırmak isteriz. Kendinizden, ailenizden bahseder misiniz bize biraz? Ne zaman, nasıl tanıştınız birbirinizle?

Didem Selimoğlu: Ben özel bir bankada, Hazine Pazarlama Müdürü olarak çalışıyorum. Aslen Adanalıyım, ailemin geri kalanı orda yaşıyor. Ben üniversite eğitimim için İstanbul’a gelmiştim, daha sonra o dönem bir başka bankanın sınavlarını kazanarak İstanbul’da bankacılık hayatına başladım.

Orçun Selimoğlu: 40 yılı aşkın süredir elektrik&taahhüt sektöründe faaliyet gösteren aile şirketimizin, 2. kuşak temsilcisiyim. Didem ile 2015 yılında Bodrum tatilinde tanıştık, 2018 yılında evlendik ve şu an 2 yaşında bir oğlumuz var.

Hobileriniz, kişisel zevkleriniz neler?

D.S: Ben özellikle seyahat etmeyi çok seviyorum. Gideceğimiz yerlerde, akşam yemeğinden izleyeceğimiz gösteriye kadar her şeyi planlamak, rezervasyonlarını yapmak en keyif aldığım hobim diyebilirim. Bununla birlikte özellikle sabah erken saatte, güne başlamadan pilates yapmanın bana çok iyi geldiğini düşünüyorum. Hamile olduğum dönemde ise yoga ve yürüyüşü hayatıma soktum ve bu iki spor dalı huzurlu bir hamilelik geçirmeme çok yardımcı oldu.

O.S: Benim en büyük hobim tüplü dalış yapmak. Suyun altında huzur buluyorum ve tüm olumsuzluklardan uzaklaşıyorum. Onun haricinde de kayak yapmak ve PlayStation oynamak diğer hobilerim. Çalışma saatlerimin uzunluğundan dolayı düzenli bir spor şu dönemde yapamıyorum ama en kısa zamanda tekrar başlamayı çok istiyorum.

Seyahat etmeyi seviyorsunuz… Dünyada en sevdiğiniz şehirler hangileri? İlginç seyahat anılarınız var mıdır?

O.S: Seyahat etmeyi ben de Didem kadar çok seviyorum. Onun organizasyon becerisi sayesinde seyahatlerde çok rahat ettiğimi de söyleyebilirim. Gittiğimizde, benim herhangi bir şeyi düşünmeme gerek kalmadan tüm tatilimizi dakika dakika planlamış oluyor. (Didem gülümsüyor). İkimizin de en sevdiği destinasyon balayı için gittiğimiz Hawaii olmuştu. Bir gün oğlumuzla tekrar gitmeyi istiyoruz.

D.S: En ilginç seyahat anımız ise tanıştığımız Bodrum tatili oldu sanırım.

Pandemi sonrasında hayatınızda ne gibi değişiklikler oldu?

D.S: Ben pandeminin en başında hamile kaldığımı öğrendiğim için, o dönem izolasyona fazlasıyla önem vermemiz gerekti. Sevdiklerimize sarılamamak, sadece video üzerinden görüşme sağlamak çok zordu. Bugün hala bunların bir kısmına farkında olmadan devam ediyoruz. Artık mecbur kalmadıkça AVM’ye gitmiyorum mesela, gittiğimde de hemen işlerimi halledip çıkmak istiyorum.

Oğlumuz doğduktan sonra daha çok sosyal alanı olan ve yeşil alana ulaşılabilir bir yerde yaşamak istediğimize karar verdik.

Antteras’a ne zaman taşındınız? Bu kararı nasıl aldınız, süreci anlatır mısınız biraz? Burada yaşamak sizin ve aileniz için nasıl bir tecrübe?

D.S: 2022, haziran ayında taşındık Antteras’a. Daha önce Maslak’ta, 28. katta oturduğumuz için bizim için çok radikal bir karar oldu bu. Oğlumuz doğduktan sonra daha çok sosyal alanı olan ve yeşil alana ulaşılabilir bir yerde yaşamak istediğimize karar verdik. Orçun hep Anadolu Yakası’nda yaşamak istiyordu çünkü bütün arkadaşlarımız bu taraftaydı. Ancak ikimiz de Avrupa Yakası’nda çalıştığımız için cesaret edemiyorduk. Antteras hem köprüye yakın olması hem de sunmuş olduğu sosyal imkanlar nedeniyle ikimizin de ortak tercihi oldu.

Antteras hem köprüye yakın olması hem de sunmuş olduğu sosyal imkanlar nedeniyle ikimizin de ortak tercihi oldu.

Ant Yapı’dan daha önce bir yer almış mıydınız ya da tekrar almayı düşünüyor musunuz?

D.S: Ailem, özellikle de ablam, Adana’da yaşadıkları için oğlumuz Sarp’ı çok özlüyor. Bu nedenle onlar için de Antteras’ta bir daire almak, komşu olmak istiyoruz.

Bir cevap yazın