Devler gibi eserler bırakmak için, ‘karıncalar’ gibi çalışmak lazım!

Necip Fazıl Kısakürek’in başlıktaki cümlesi, başarıyı anlatan sözlerden sadece biri… Biz de inanıyoruz ki hiçbir başarımız tesadüf değil. Çünkü başarılar, hep çok çalışılan yolculukların sonunda gelir. Biz 30 yılı aşan yolculuğumuzda Ant Yapı ekibi olarak her yıl daha da ileriye giderek sektördeki gücümüzü ülkemize ve dünyaya tekrar tekrar gösteriyoruz. Aldığımız ödüller ve uluslararası organizasyonlarda elde ettiğimiz başarılar da bunun kanıtı…

Geçen sene Ant Yapı ekibi olarak 30’uncu yaşımızı kutladık. 2022 yılı ise kurumsal açıdan büyüdüğümüz, geliştiğimiz ve karınca gibi çalışmanın karşılığını ödüllerle aldığımız bir yıl oldu. Bildiğiniz gibi, 30 yıl önceki kuruluş hikâyemizin temelinde şirketimizin yurtdışındaki çalışmaları yatıyor. Bugün 4 farklı ülkede yaklaşık 10 milyon metrekarelik inşaata imza atan bir şirketiz. Ant Yapı olarak, adımızın İngilizce’deki anlamına yakışır şekilde, bir karınca gibi titiz çalışarak sektörümüzde adım adım ileri gidiyoruz.

‘Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi Listesi’nde Ant Yapı olarak, 2022’de de üst sıralardaki yerimizi koruduk.

Kıtalar arasında Ant Yapı isminin farklı milletlerle iş yaparken ilerlemesi ve bunu devam ettirmesinin arkasında güvenilir, sözüne sadık, disiplinli ve çalışkan bir ekibin gücü ve insanlarla kurduğumuz iyi ilişkiler var. Geçtiğimiz 30 yılda başarımızı, emeğimizi ve hayallerimizin gücünü birbirinden uzak kıtalarda binaların üzerinde parıldayan Ant Yapı logomuzla gösterdik. Türkiye, Rusya ve Avrupa’nın inşaat alanındaki en zor piyasalarından İngiltere’nin ardından Amerika Birleşik Devletleri’nde de kendi mimari tasarımımız, güvenlikli konforumuzla zirvede olmaya hep hazırız.

TÜRKİYE VE DÜNYADA DEVLER LİGİNDEYİZ

Çalışmalarımızın sonunda elde ettiğimiz bazı başarılardan söz edelim… Ant Yapı olarak, Capital Dergisi tarafından küresel büyüme başarısını ortaya koyan ve bu yıl 15’inci kez hazırlanan ‘Yurtdışında Kurulu En Büyük Türk Şirketleri/Global 50 Türk Şirketi’ listesinde 8’inci sırada yer aldık.

Başarılarımıza bir onay da ENR (Engineering News-Record) dergisinden geldi. Dünya çapında inşaat sektörü için haberler, analizler, veriler ve görüşler sağlayan haftalık bir Amerikan dergisi ENR, her yıl firmaların, ülkeleri dışında gerçekleştirdikleri projelerden elde edilen gelirlerini esas alarak bir liste hazırlıyor. ‘Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi Listesi’nde Ant Yapı olarak, 2022’de de üst sıralardaki yerimizi koruduk. 10 yıldır hazırlanan bu listede bu yıl tüm dünyada 62’nci, Türkiye’de ise 5’inci firma konumunda olmanın gururunu yaşıyoruz.

Yurt Dışı Müteahhitlik Hizmetleri Ödülleri Töreni’ 24 Ağustos 2022 tarihinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) ev sahipliğinde, Sheraton Otel’de yapıldı. Şirket ortaklarımızdan Hasan Yılmaz, Erdoğan’dan ödülümüzü alırken…
Yurt Dışı Müteahhitlik Hizmetleri Ödülleri Töreni’ 24 Ağustos 2022 tarihinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) ev sahipliğinde, Sheraton Otel’de yapıldı. Şirket ortaklarımızdan Hasan Yılmaz, Erdoğan’dan ödülümüzü alırken…

Ant Yapı olarak ayrıca, Türkiye Müteahhitler Birliği tarafından da ‘Yurtdışı Müteahhitlik Hizmetleri Başarı Ödülü’ ile ödüllendirildik. 2020 ve 2021 yıllarına ait ‘Yurt Dışı Müteahhitlik Hizmetleri Ödülleri Töreni’ 24 Ağustos 2022 tarihinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) ev sahipliğinde, Sheraton Otel’de yapıldı. Tören, uluslararası inşaat sektörü dergisi ENR’nin, her yıl firmaların ülkeleri dışında gerçekleştirdikleri projelerden elde ettikleri ciroyu esas alarak ‘Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi Listesi’ne giren firmaların ödüllendirilmesi amacıyla düzenlendi.

Dünyanın en büyük müteahhitleri arasında varlığımızı sürdürmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Ekibimizin her bir üyesinden aldığımız güçle Ant Yapı olarak her yıl daha ileriye, emin adımlarla yükseliyoruz.

RUSYA’DA İLHAM VERİCİ ÇALIŞMALAR

Uluslararası alandaki inşaat firmalarının liderlerinden biriyiz ve Rusya, İngiltere ve Amerika’da devam eden projeler de dahil olmak üzere yurtdışında toplam tutarı 1 milyar doları aşan yıllık ciroya ulaştık. Ant Yapı’yı dünyanın lider firmaları arasına sokan projelerimizin başında, Rusya’daki yatırımlarımız yer alıyor. Avrupa’nın en yüksek binası OKO Towers, Soçi Olimpiyat Köyü ve Domodedovo Havaalanı Terminal 2 binası olmak üzere değeri 7 milyar doları aşan 100 projede Ant Yapı imzası var. Ülkede 30’un üzerinde projemiz de devam ediyor.

OKO Towers, Soçi Olimpiyat Köyü, Domodedovo Havalimani 2. Terminal Binası, Capital Towers, Yasniy Yaşam Kompleksi, Zolotoy Ostrov, SOHO+NOHO… Hepsi Ant Yapı’nın Rusya’daki gurur projeleri. Poklonnaya 9 ise Ant Yapı’nın, şimdiden ‘Uluslararası Mükemmellik Ödülü’yle onurlandırılan en yeni lüks konut projesi.

Rusya’daki emsalsiz projelerimizin en yenisi Poklonnaya 9, dört katlı bir yeraltı otoparkı ve beş yıldızlı bir otelin üstünde yükselen 32 katlı birinci sınıf konut alanı. Premium segmentteki Poklonnaya 9 yüksek tasarım ve konfor standartlarıyla şehirdeki diğer rakiplerinin önüne geçiyor.

‘ULUSLARARASI MÜKEMMELLİK ÖDÜLÜ’ NEDİR?

Emlak ve gayrimenkul sektörlerinde faaliyet gösteren şirketlerin en yüksek düzeydeki başarılarının onurlandırıldığı ve dünyaca mükemmellik simgesi olarak kabul gören ‘International Property Awards’a, konut ve ticari emlak profesyonelleri katılabiliyor. Bu uluslararası ödül Afrika, Asya Pasifik, Arabistan, Kanada, Karayipler, Orta ve Güney Amerika, Avrupa, İngiltere ve ABD bölgelerini kapsıyor. Ulusal düzeyde başvuran adaylar, emlak disiplini yelpazesinin tamamı konusunda bilgili, çok deneyimli bir profesyonel ekip tarafından değerlendiriliyor. Değerlendirmenin ardından, kazanan şirketler, her bir bölge için düzenlenen görkemli bir ödül törenine davet ediliyor ve International Property Awards’ın prestijli logosunu pazarlama faaliyetlerinde kullanma hakkı elde ediyor. Her bölgede en yüksek puanı alan ödül sahipleri, sonunda dünyanın en iyi emlak şirketlerinin belirlendiği genel Uluslararası Ödüllere katılmaya hak kazanıyor.

‘URBAN AWARDS’ ÖDÜLLÜ SOHO+NOHO

Yine yakın geçmişte Moskova’daki SOHO+NOHO projemiz, uluslararası emlak sektörünün en saygın değerlendirmelerinden biri olan Urban Awards’ın, ‘Business Class Dairelerinin En İyi Kompleksi’ ödülüne değer bulunmuştu. SOHO+NOHO, Moskova’nın merkezinde, birinci sınıf 338 daireden oluşan bir apartman kompleksi. Daireler 25 metrekarelik stüdyolardan kişisel erişimli 244 metrekarelik çatı katlarına dek farklı ihtiyaçlara göre planlandı.

Urban Awards, 21 yıllık bir ödül geleneği. Urban Awards, Rusya’daki konuta yönelik kentsel gayrimenkul alanındaki başarıları belirlemek, çağdaş standartları ve imar, inşaat, mimari, pazarlama ve emlak yönetimi alanlarındaki en iyi uygulamaları teşvik etmek, altyapı ve kentsel çevre kalitesini arttırmak amacıyla düzenleniyor.

Urban Awards’da, adayların ve ödül kazananların seçim süreci, bağımsız uzmanların sıkı kontrolü altında açık ve şeffaf bir şekilde yürütülüyor. Profesyonel jüride, geliştirme uzmanları, mimarlar, emlakçılar, danışmanlar arasından, yalnızca kendi alanlarındaki en ustalar değerlendirmeye alınıyor.

EN BÜYÜK RAKİBİMİZ KENDİMİZ OLDUK

2021 yılında 10 milyon metrekare inşaat alanını aştık ve devam eden işlerimizle birlikte 1.1 milyar dolarlık ciroya ulaştık. 30 yılda toplam 200’ü aşkın projeye imzamızı attık. Faaliyet gösterdiğimiz pazarlarda en az yüzde 10 büyüme hedefiyle çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

‘YENİ NORMAL’ VE ‘SOCIAL MEDIA 2020’DEN BRONZ ÖDÜL

Son iki yılda yeniliklere hızla uyum sağlamak çok daha önem kazandı. 2020 yılı her sektörde olduğu gibi bizim sektörümüzde de farklı iş modellerinin ortaya çıktığı bir yıl oldu. Tüm dünyada pandemiyle birlikte 2021 büyük umutlarla ‘değişim ve dönüşüm’ yılı olarak geldi. ‘Yeni normal’ diye adlandırdığımız bu dönemde farklılaşmanın öne çıktığını ve bu farklılaşmanın en büyük avantaj olduğunu fark ettik. Yeni dönemde, analiz etmenin ve aksiyonları anında hayata geçirmenin kıymetini bir kez daha anladık.

BoomSonar-Marketing Türkiye iş birliği ve Deloitte uzmanlığıyla düzenlenen, ülkemizin en kapsamlı sosyal medya yarışması Social Media Awards Turkey 2020’de Ant Yapı olarak, SocialBrands Veri Analitiği Ödülleri kapsamında, inşaat şirketleri kategorisinde bronz ödülün sahibi olduk.

Ant Yapı olarak dünyanın çeşitli yerlerinde şantiyelerimiz var; farklı ülkelerdeki ofislerimizle irtibatımızı COVID-19 pandemisinde dijital kanallardan sürdürdük. Zorluklar her zaman var ve olmaya devam edecek. Önemli olan, doğru zamanda doğru aksiyonu alabilmektir. Aynı şekilde 2022 yılında da insana hizmet eden, değer katan projeler hayata geçirerek Türkiye’nin ve dünyanın en önemli inşaat şirketleri arasında basamakları tırmanmayı sürdüreceğiz.

‘Yurtdışında Kurulu En Büyük Türk Şirketleri/Global 50 Türk Şirketi’ listesinde 8’inci sırada yer aldık

Bir cevap yazın