ANTWELL’İN HUZUR MERKEZİ

İstanbul’da şubeleri olan Talya SPA & Wellness misafirlerine huzur, sükûnet, rahatlık, lüks yaşam ve konfor sunuyor. Hamamdan buhar odasına, masajdan cilt bakımına pek çok hizmeti sunan Talya Spa’nın sahibi Songül Ersin’le konuştuk.

Sizi biraz tanıyabilir miyiz? Talya SPA’nın hikayesini anlatır mısınız bize?

Elbette, kozmetik ve sağlık sektöründe yaklaşık 20 sene yurtiçi ve yurtdışı projelerde yöneticilik, proje koordinatörlüğü ve danışmanlık çalışmalarında bulundum. Beden ve ruh dinginliğinin insan hayatındaki önemini ve yaşamın bir parçası olduğu gerçeğini insanlara aktarmayı ilke edindim. Bilgi ve birikimlerimi uzun soluklu tecrübem ile harmanlayarak 2015 senesinde kendi markam Talya Spa Wellness’ı kurdum. 2015 yılında eş zamanlı olarak Ataşehir ve Şişli bölgelerinde, 2018 senesinde Suadiye’de ve son olarak hazırlıklarına 2020 senesinde başladığım ancak pandeminin araya girmesi ile mecburen ertelediğim Üsküdar Antwell şubemi 2022 Mart döneminde hayata geçirdim.

Ne gibi hizmetleriniz var? Sizi diğer SPA ve hamamlardan ayıran en büyük farkınız nedir?

Bünyemizde öz bakımla ilgili alınabilecek tüm hizmetleri bulmanız mümkün. Cilt ve vücut bakımları, zayıflama kürleri, geleneksel Türk hamamı ritüelleri, aromaterapi ve Uzakdoğu masajları, sağlık ve medikal masajlar, sauna ve buhar odası terapileri, fitness ve kapalı yüzme havuzları gibi geniş bir hizmet yelpazemiz mevcut.  Tüm şubelerimizde kalite standardını en üst seviyede tutuyoruz, bununla birlikte hedef kitlemize uygun olarak farklılıklar sunacak esnekliğe sahibiz.  Örnek vermek gerekirse; Talya Ataşehir ve Talya Suadiye Şubelerimizde kadın ve erkek bakımları ayrı alanlarda yapılabiliyor diğer yandan Şişli Talya ya da Antwell Talya şubelerimizde kadın ve erkek misafirlerimiz aile olarak geldiklerinde ortak kullanım alanlarından faydalanabiliyorlar. Otel projelerinde Spa yapılanmaları genel olarak ses ve ışık izolasyonu düşünülerek zemin katlarda planlanır. Ama biz Suadiye şubemizi misafirlerimizin bitki çaylarını yudumlarken eşsiz Adalar manzarasını izleyebilecekleri şekilde tasarladık. Antwell şubemizde yüzme havuzumuzu ve jakuzimizi yemyeşil bir manzaraya karşı konumlandırarak çok keyifli kullanım alanları yarattık…

Çalışma prensiplerinizden biraz bahseder misiniz?

Tüm bu yapılanmalar içerisinde ilk hedefimiz etik ve ahlaki kurallara uygun çalışma prensiplerini benimsemek ve benimsetmek oldu. Misafirlerimiz Spa merkezlerimize sadece Spa Wellness terapisini almak için değil bazen sadece Talya çayını içmek ve bir mola vermek için de bizi ziyaret ediyorlar. Misafirlerimiz her zaman başımızın üzerindedir ve Talya Spa sadece bir Spa Wellness merkezi değil, bir yaşam kulübüdür.

Kullandığınız ürünlerin özelliklerinden bahseder misiniz?

Tüm terapilerimizde doğal ürünlerle çalışıyoruz. Bebek bekleyen ya da emziren annelerimiz dahil, gönül rahatlığı ile kullandığımız saf aromatik yağlar ve organik cilt bakım ürünleri ile çalışıyoruz.

Masaj yaptırmanın sağlığa faydalarından bahseder misiniz biraz? Özellikle son yıllarda artan omurga ve kas problemleri açısından masaj pek çok kişi için büyük önem kazandı… Başka ne gibi tedaviye yönelik hizmetler veriyorsunuz?

Kendimizi fiziksel ve ruhsal olarak iyi hissetmemizde masajın faydası çok. Merkezlerimizde 30 dakikadan 90 dakikaya kadar farklı birçok masaj türümüz var. Aromaterapi, medikal, sırt bel boyun, thai, refleksoloji, lenf drenaj, selülit masajları bunlardan birkaçı. Masajın fiziksel ve duygusal olarak insan bedeninde çok büyük fark yarattığı da kesin. Masaj terapileri, gergin ve stresten sıkışmış bedenleri açıyor, uykuyu düzenliyor, vücut duruş şeklini düzeltiyor, cilde ışıltı katıyor, depresyon ve anksiyeteye iyi geliyor. Ayrıca, dönemsel olarak selülit ve zayıflama konusunda destekleyici rolü büyük ve çok talep görmekte…

Unutmayın, bedensel sağlık ve psikolojik sağlık bir bütündür ve ayrılamaz.

Şubelerinizde spor da yapılabiliyor sanırım. Bu hizmetinizden biraz söz eder misiniz?

Evet Üsküdar Antwell ve Ataşehir Radisson Blu hotel şubelerimiz içerisinde oluşturduğumuz tam donanımlı fitness, kinesis ve pilates bölümlerimiz var. Şunu belirmek isterim ki fitness işletmeciliği ciddi uzmanlık ve deneyim gerektiren bambaşka bir alan. Biz spor alanlarımıza konuya bir türlü ticari yaklaşamadık, yaklaşmak da istemedik. İlkemiz ve bakış açımız gereği ticari getirisinden ziyade misafirlerimize sağlıklı yaşamın bir parçası olan sporu hızlı erişilebilir kılıp bu alışkanlıklarını pekiştirecek spor merkezini bünyemize aldık.

Antwell bünyesinde hizmet vermek nasıl bir tecrübe? Sizin için avantajları neler oldu?

Antwell şubemiz en yeni heyecanımız. Açılış çalışmalarına pandemi öncesinde başladığımız ancak planladığımız tarihten 2 sene sonra, Ant Yapı’nın bizim için çok kıymetli destekleri ve özverili çalışmaları ile açtığımız en yeni şubemiz.

Pandemi, pek çok sektörde olduğu gibi bizim sektörümüz içinde çok sancılı bir süreç oldu. İlk kapanan ve en son açılan işletme grubu oluşumuz, süreç boyunca yaşanan tüm olumsuzlukların sonrasında şubemizi hayata geçirmek ben ve ekip arkadaşlarım için yeni bir doğuş gibiydi. Bu nedenle Antwell şubemizin açılışının bende duygusal bir kıymeti de var…

Ayrıca Türkiye’nin ilk sağlık konseptli rezidansı olan ve bünyesinde misafirlerine hem sosyal yaşam alanları hem otel konaklama olanakları sunan Antwell’in içinde bulunmak bizler için de medikal kanadımızı kuvvetlendirmek adına farklı bir deneyim yaşatırken sürekli kendimizi geliştirmek yönünde yeni adımlar atmamıza neden oluyor.

Pandemide yaşanan tüm olumsuzlukların sonrasında burayı hayata geçirmek yeni bir doğuş gibiydi. Bu nedenle Antwell şubemizin bende duygusal bir kıymeti var…

 

Bir cevap yazın