ANTPLATO’NUN LOKASYONU OFİSİMİZ İÇİN EŞSİZDİ

2014’te kurduğu ve çok çalışarak büyüttüğü saç ekim merkezi için Antplato’daki ofisini geçen yıl aldı Erkan Vural. “Antplato hem mimarisi hem de konumuyla bizim için bulunmaz bir yerdi” diyen komşumuzu yakından tanıdık…

Yeni sayımızın ‘Karşı Komşu’ köşesinde bu kez, Ant Yapı ile ofis projemiz olan Antplato sayesinde tanışan komşumuz Erkan Vural’ı ağırlıyoruz. Geçen yıl lokasyonu ve sadece ofis olarak tasarlanmış mimarisinden etkilenerek Antplato’dan bir ofis alan Erkan Bey’i hem yakından tanıdık hem de saç ekim merkeziyle ilgili ilginç bilgiler aldık.

Erkan Bey, Ant Yapı dostlarına biraz kendinizden bahseder misiniz?

Merhabalar… Ben Erkan Vural, 35 yaşındayım. Liseyi Sakarya’da, Sapanca Sağlık Meslek Lisesi’nde okudum. Lisansımı ise İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme bölümünde tamamladım. Evliyim, 2 çocuğum var. Kızım 3 yaşında, oğlumsa 7 yaşında. Eşim hemşire ama şu an küçük çocuğumuz olduğu için çalışmıyor. Benim işyerim Antplato’da. Transes Hair Transplant adlı saç ekim merkezi. Ben gezmeyi, yeni yerler keşfetmeyi çok severim. Ayrıca kitap okurum, ilgimi çeken konuları araştırırım…

Antplato’ya ne zaman taşındınız, bu süreci anlatır mısınız?

Antplato’ya 2020 yılının sonunda taşındık. Daha önce başka bir yerde, kiralık bir ofisimiz vardı. Kendi yerimiz olsun istedik, araştırdık… Basın Ekspres Yolu üzerinde en prestijli projenin Antplato olduğunu fark ettik ve burada ofis almaya karar verdik.

Neden Antplato’yu tercih ettiniz?

Buranın sunduğu imkânlar, avantajlar neler sizce? Antplato hem mimarisi hem de konumuyla bizim için bulunmaz bir yerdi doğrusu. Oteller bölgesinde olması ve tamamen ofis olarak dizayn edilmesi bizi çok cezbetti.

Saç ekim merkezinizin kuruluş sürecinden bahseder misiniz biraz?

Sağlık meslek lisesi mezunu olmam sebebiyle uzun zaman hastanelerin değişik birimlerinde görev aldım. Sonra ülkemize yurtdışından sağlık amaçlı birçok turistin geldiğini fark ettim. Bu sayede 2014 yılında bir sağlık turizmi ve saç ekim firması kurmaya karar verdim. Böyle başladı hikâyemiz… Tabii ki kolay olmadı, ilk zamanlar 3 kişiydik. Böyle başladığımız şirketimizde şu an 17 çalışanımız var. Uzun zaman çok çalışma ve gayretle bugünlere gelmek nasip oldu.

Erkeklerde saç ekimi konusunda Türkiye önemli bir merkez haline geldi. Bize bu konuda biraz bilgi verir misiniz? En çok hangi ülkelerden, hangi yaş grubundan müşteriniz oluyor?

Ağırlıklı 25-45 yaş grubundaki erkekler tercih ediyor diyebiliriz. Genelde Arap Yarımadası’ndan ve Avrupa ülkelerinden çok gelen oluyor. Hem ülkemizi gezip görmüş oluyorlar hem de biz saç ekiminde çok kaliteli hizmet sunuyoruz. Ayrıca yurtdışına göre fiyatlarımız daha uygun. Bu da talebi arttırıyor. Bir de ülkemiz konum itibariyle, birçok ülkeden rahat ulaşım imkânı sağlıyor, bu da büyük bir avantaj yabancılar için. Gelen misafirlerimize otelde konaklama, havalimanından VIP transfer hizmeti, İstanbul turu gibi paket programlar sunuyoruz.

Saç ekiminde yenilikler var mı, son gelişmelerden bize biraz bahseder misiniz?

Şu an dünya genelinde SAPPHIRE FUE tekniği ve DHI tekniği en yaygın kullanılan teknikler. Bununla beraber saç klonlama üzerine ciddi çalışmalar mevcut.

Kadınlarda saç ekimi olmuyor diye biliyoruz. Bu konuda gelişme var mı?

Kadınlarda saç dökülmesi erkeklere nazaran daha farklılık gösterir. Yani kadınlarda erkek tipi kellik yerine genel seyrekleşme şeklinde dökülme oluyor. Bu tarz dökülmelerde saç ekimi olmuyor fakat bazı kadınlarda erkek tipi dökülme gerçekleşebiliyor, böyle durumlarda ekim yapabiliyoruz.

Bazı insanların saç ekimi operasyonuyla ilgili endişeleri oluyor? Onlara ne söylemek istersiniz?

Genellikle endişeler ‘ağrı olacak mı?’ veya ‘saçlarım çıkar mı’ şeklinde oluyor. Ağrı hususundan bahsedersek, günümüzde ağrısız anestezi dediğimiz, iğne olmadan, basınç kalemiyle yapılan anestezi imkânı mevcut. Bu da müşterilerimizin ağrı korkusunu ortadan kaldırıyor. Yine günümüz teknolojisiyle ekilen saçlarda çıkma oranı yüzde 95-97 gibi yüksek bir orandır. Bu sebeple herkes gönül rahatlığıyla bu işlemi yaptırabilir.

Bir cevap yazın