ANT YAPI’NIN 2022 HEDEFLERİ

YENİ YIL YENİ UMUTLAR, YENİ HEDEFLER DEMEK… ANT YAPI OLARAK BİZ DE 2022’DE YURT DIŞI PROJELERİ- MİZİ YÜZDE 10 ARTTIRMAYI, BODRUM’DA VE İSTANBUL’DA YENİ PROJELERİMİZİ HAYATA GEÇİRMEYİ HEDEFLİYORUZ. AMA EN ÖNEMLİSİ 4 ÜLKEDE 18 BİN ÇALIŞANIMIZLA KURDUĞUMUZ SAĞLAM VE İTİBARLI VARLIĞIMIZI SÜRDÜRMEYİ PLANLIYORUZ.

30’uncu yaşımızı kutladığımız 2021 yılı kurumsal açıdan büyüdüğümüz, geliştiğimiz ve karınca gibi çalışmanın karşılığını ödüllerle aldığımız bir yıl oldu.

10 yıldır Engineering News Record (ENR) tarafından yayımlanan ‘Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi’ listesinde adım adım yukarı tırmanıyoruz. 2021’de de bir önceki yıla göre 23 basamak birden yükselerek 57’nci sıraya oturduk. Türkiye sıralamasındaysa 2 basamak birden yükseldik ve 3’üncü sırada yer aldık.

Dünyanın en büyük müteahhitleri arasında varlığımızı başarıyla sürdürdüğümüz 2021 yılında 10 milyon metrekare inşaat alanını aştık ve devam eden işlerimizle birlikte 1.1 milyar dolarlık ciroya ulaştık. 30 yılda toplam 200’ü aşkın projeye imzamızı attık. Şu an 4 ülkede toplam 59 devam eden projemiz bulunuyor. Bunların 47’si Rusya’da, 5’i İngiltere’de, 4’ü ABD’de, 3’ü ise Türkiye’de devam ediyor.

Her zaman en büyük rakibimiz kendimiz olduk; 2022’de bir önceki yıldan daha iyi bir performans yakalayacağımız, hedeflerimizi daha da büyüteceğimiz, başarımızı katlayacağımız bir yıl olacak.

Bugün 18 bin çalışanımızla 4 ülkede faaliyet gösteriyoruz ve bu coğrafyalarda sağlam adımlarla ilerliyoruz. Bulunduğumuz 4 ülkede kurduğumuz sağlam varlığımızı devam ettirmeyi, ekibimizle 2022’de de geçen 30 yıl gibi sağlam bir duruş sergilemek istiyoruz. Gelecek yıl yurt içi ve yurt dışındaki projelerimizi taahhüt ettiğimiz sürede teslim etmek için çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz. Yurt dışında ise hedeflerimizi her yıl yüzde 10 arttırıyoruz. 2022’de de aynı şekilde faaliyet gösterdiğimiz pazarlarda en az yüzde 10 büyüme hedefiyle çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

Önümüzdeki dönem için yurt içinde İstanbul ve Bodrum’da yeni projeler hayata geçirmeyi hedefliyoruz. Bodrum’da ve İstanbul’da yer alan arsalarımızda yeni projelerimizi 2022 yılında başlatmayı hedefliyoruz.

Bugün Türkiye, Rusya, İngiltere ve ABD’de aktif olarak çalışan 59’un üzerinde şantiyemiz bulunuyor.

Ant Yapı olarak kurulduğumuz günden 30’uncu yılımızı kutladığımız 2021 yılına kadar yurt içi ve yurt dışında nitelikli işlere imza attık. Yurt dışında iş yapma koşulları, yasal gereklilikleri ve rekabet ülkemizden çok farklı. Biz yüksek kaliteli işçiliğimiz, inşaat, malzeme kalitemiz ve yurt dışında iş yapmanın bütün gerekliliklerine hızla uyum sağlama becerimizle, buralarda var olmayı ve sürdürülebilir bir büyüme yakalamayı başardık.

Son iki yılda yeniliklere hızla uyum sağlamak çok daha önem kazandı. 2020 yılı her sektörde olduğu gibi bizim sektörümüzde de bakış açılarının değiştiği, farklı iş modellerinin ortaya çıktığı bir yıl oldu. Tüm dünyada etkili olan COVID-19 pandemisinden dolayı iş yapış biçimlerimizden insan ilişkilerimize hayatın her yanında değişimi yaşadık. 2021 ise büyük umutlarla birlikte ‘değişim ve dönüşüm’ yılı olarak kapımıza geldi. ‘Yeni normal’ diye adlandırdığımız bu dönemde farklılaşmanın öne çıktığını ve bu farklılaşmanın en büyük avantaj olduğunu fark ettik. Yeni dönemde, analiz etmenin ve aksiyonları anında hayata geçirmenin kıymetini bir kez daha anladık. Uzaktan iş yapma modelinin, seyahat ve dolaşımın aksamasından dolayı çok daha fazla parladığını söylemek mümkün.

Ant Yapı olarak dünyanın çeşitli yerlerinde şantiyelerimiz var; farklı ülkelerdeki ofislerimizle irtibatımızı COVID-19 pandemisinde dijital kanallardan sürdürdük. Zorluklar her zaman var ve olmaya devam edecek. Önemli olan, doğru zamanda doğru aksiyonu alabilmektir. Biz de 2021’de değişimlere hızla uyum sağlayarak hız kesmeden yolumuza devam ettik.

Aynı şekilde 2022 yılında da insana hizmet eden, değer katan projeler hayata geçirerek emin adımlarla hedeflerimize yürüyeceğiz; Türkiye’nin ve dünyanın en önemli inşaat şirketleri arasında basamakları tırmanmayı sürdüreceğiz.

YURTDIŞINDA DEVAM EDEN PROJELERİMİZ

RUSYA:

Tolmaçevo Havalimanı, Soho-Noho, Capital Towers, JK Ostrov, Skyview, Tverskaya Plaza, Afi Square, House on Tishinka, Reka, Paveletskaya, Mirny Havalimanı, Radisson Hotel, Grand Tower, Poklonnaya 9, Medniy 3.14, Westerdam Konut Kompleksi, Victory Park, Bvlgari Hotel & Residences, Apart Complex Hill 8, White Khamovniki, YE’S Botanik Bahçesi, Hide, Vrubelya, NEBO, Svobodny, Foriver, JK Reka, JK Ostrov, JK Ever, JK Simvol

İNGİLTERE:

Park Modern

ABD:

The Crown Building, Missoni Baia, 30-77 Vernon Blvd, 830 Brickell, UNA Residences,

AKTİF OLARAK DEVAM EDEN İŞLERİMİZ

ANTHAVEN BODRUM İKİNCİ ETAP SAHİL EVLERİ

Ant Yapı’nın Bodrum’daki ilk projesi olan Anthaven, farklı ilkleri de içerisinde barındıran karma bir proje olarak hayata geçiriliyor. Konsept mimarisi Atelier Xavier Bohl tarafından geliştirilen ve ilk etabı 2020 yaz aylarında teslim edilen Anthaven, 162 konut ve dubleks villadan oluşuyor. Anthaven; kanal boyunca uzanan Sahil Evleri, yamaçta deniz manzarasına hâkim Yamaç Evleri, özel mini iskeleleri ve tekneler için iç limanıyla yeni sakinlerini bekliyor. Anthaven ayrıca Radisson’un Premium markası olan Raddisson Collection’ı da içerisinde barındırıyor. Projenin ikinci etap sahil evlerinin inşasına 2022’de devam edeceğiz.

ANTTERAS BEYLERBEYİ İKİNCİ ETAP EVLERİ

Beylerbeyi sırtlarında, Kirazlıtepe-Küplüce sınırlarında yer alan Antteras, Beylerbeyi semtinin tarihi dokusu göz önüne alınarak projelendirildi. 28 bin metrekare arsa alanı ve 33 bin metrekare inşaat alanı bulunan Antteras’ta, ‘eski İstanbul’ denildiğinde akla gelen ahşap evlerden oluşan bir semti andıran ve dört farklı tip bloktan oluşan projenin ilk etabında toplam 88 konut yer alıyor. Projenin ikinci etap evlerinin de inşasına 2022 yılında başlamayı planlıyoruz.

ŞİŞECAM’IN BİNALARINI YENİLİYORUZ

Türkiye’nin en köklü kuruluşları arasında yer alan Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları’nın Mersin Fabrikası Şubesi Paketleme Tesisi ve Eskişehir Fabrikası Şubesi Ürün Ambarları Projesi’nin yenileme inşaatını Ant Yapı olarak gerçekleştiriyoruz. 2022’de tamamlanması planlanan iki proje kapsamında Mersin’de 14 bin 600 metrekarelik iki katlı endüstriyel bina, Eskişehir’de ise 48 bin metrekarelik iki ambar binası üzerinde çalışacağız. Her iki projeyi de daha fonksiyonel bir tesis kullanımı yaratma amacıyla güvenli şekilde tamamlamayı hedefliyoruz

İŞ GYO KASABA EVLERİ

İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) geçen mart ayında Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) İstanbul, Ömerli Mahallesi’nde geliştireceği 16 adet villa projesinin inşaatını, yapılan ihale sonucunda Ant Yapı’ya verdiğini açıkladı. 4.580 metrekarelik alan üzerine inşa edilecek 16 adet iki katlı villa projesini 2022’de tamamlamayı planlıyoruz.

One Comment

Bir cevap yazın