İngiltere’deki 5. Yıldızımız: APEX HOUSE

Ant Yapı UK; İngiltere’deki projelerinden beşincisi olan Apex House’u yapısal olarak tamamlamanın gururunu yaşıyor.

SEVEN SISTERS BÖLGESİNDE İNŞA EDİLEN APEX HOUSE, BÖLGENİN GELİŞİMİNDE ÖNEMLİ BİR KİLOMETRE TAŞI OLARAK GÖRÜLÜYOR.

EQ

Ant Yapı UK, İngiltere’deki 5. Projesi Apex House’u yapısal olarak tamamladığını binada gerçekleştirilen bir törenle duyurdu. İnce işlerinin de tamamlanmasının ardından 2020 yılında teslim edilmesi planlanan proje, 42 milyon pound yatırım değerinde. Apex House’un 23. katında düzenlenen törene Haringey Belediyesi İcra Kurulu Başkanı Zina Etheridge, Grainger İcra Kurulu Başkanı Helen Gordon, Grainger Kıdemli Geliştirme Müdürü Jonathan Kiddle, Ant Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Okay, Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Karaduman, Ant Yapı UK Genel Müdürü James Emmett ve çalışanlar katıldı.

KALİTE BEKLENTİSİNE HIZLI YANIT

Grainger İcra Kurulu Başkanı Helen Gordon törende, “Seven Sisters’ta 15 yıldan fazla bir süredir çalışan Grainger, bölgenin geleceğine yönelik büyük bir ilgiye sahip. Aynı zamanda bölge ekonomisine de büyük katkı sağlayacağına inandığımız Apex House, gerçek bir dönüm noktası oldu,” diye konuştu. Ant Yapı’nın kalite beklentilerine hızlı bir şekilde yanıt vermesinden duydukları memnuniyeti vurgulayan Gordon, “Seven Sisters’ta çok ihtiyaç duyulan yeni kiralık ve satılık evleri pazara sunmaya bir adım daha yaklaştığımız için mutluyuz. Projenin kalitesi bizim için çok önemliydi. Beklentilerimize aynı hız ve kalitede yanıt veren Ant Yapı ekibi ile çalışmaktan dolayı çok memnunuz, kendilerine teşekkür ederim,” dedi.

PROJE BÖLGENİN GELİŞİMİNDE KİLİT BİLEŞEN

Ant Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Okay da törendeki konuşmasında, Apex House’un, Ant Yapı için özel bir proje olduğunun altını çizdi ve “Proje, Seven Sisters bölgesinin yeniden geliştirilmesinin kilit bir bileşeni. Proje kapsamında çalışanlarımızın % 20’sinin bu bölgeden olmasıyla, yerel istihdama katkı sağlamak ve yeni fırsatlar yaratmaktan gurur duyuyoruz,” dedi.

EQ

42 milyon yatırım değerindeki Apex House, ince işlerinin tamamlanmasının ardından 2020 yılında teslim edilecek.

ZOR BİR PAZARDA EMİN ADIMLAR

İngiltere’nin yanı sıra şu an Rusya ve Amerika dahil yurt dışında konut, otel, fabrika ve rezidans gibi ihalesi kazanılmış 40’ın üzerinde Ant Yapı projesi bulunduğunu hatırlatan Okay, “Yabancı bir firmanın dahil olmasının çok zor olduğu İngiltere pazarında, Apex House ile ülkedeki beşinci projemizi gerçekleştirmenin mutluluğu içindeyiz. Yakın zamanda İngiltere’de faaliyete geçmemize rağmen emin adımlarla ilerliyoruz. Tüm işlerini üstlendiğimiz projenin her aşamasında titizlikle çalışıyoruz,” diye konuştu.

EQ

Grainger İcra Kurulu Başkanı Helen Gordon törende, Apex House’un dönüm noktası olduğunu ve bölge ekonomisine büyük katkı sağlayacağını söyledi.

ESKİ BELEDİYE BİNASI YENİ YAŞAM ALANI

2020 yılında teslim edilmesi planlanan Apex House projesiyle Tottenham High Road ve Seven Sisters Road’un köşesinde bulunan eski belediye binası, yeni kiralık ve satılık evler sunmak için yeniden geliştiriliyor. Ant Yapı’nın ülkedeki beşinci projesi olan Apex House; biri 23 diğeri ise 7 katlı iki binadan oluşuyor.

SÜRDÜRÜLEBİLİR VE ÇEVRE DOSTU TASARIM

İngiltere’nin en büyük kiralık ev sağlayıcısı Grainger için Ant Yapı UK’nin inşaatını üstlendiği binada bulunan toplam daire sayısı ise 163. Projede dört sıra apartman bloğunun yanı sıra her binanın zemin katında küçük birer dükkân yer alıyor.
John McAslan+Partners’ın mimarisini üstlendiği Apex House; belediyenin sürdürülebilir ve çevreci tasarım kriterlerine uygun olarak, toplu taşıma ve bisiklet kullanımını ön planda tutacak şekilde tasarlandı. Çevre dostu projenin yapı bloğunda motorlu araç yerine 295 adet bisiklet park yeri bulunacak.

EQ

Apex House; biri 23 diğeri ise 7 katlı iki binadan oluşuyor. Dört sıra apartman bloğunda toplam 163 daire, her binada da birer dükkân bulunuyor.

BÖLGE EKONOMİSİNE BÜYÜK KATKI SAĞLAYACAK

Londra’nın kentsel dönüşüm alanlarından biri olan Seven Sisters bölgesinde Ant Yapı UK tarafından inşaatı gerçekleştirilen Apex House, çehresini değiştireceği bölgenin gelişiminde önemli bir kilometre taşı olarak görülüyor.
2020 Haziranı’nda teslim edilmesi taahhüt edilen proje ile yeni ev sakinlerinden, yerel işletme ve mağazalara yılda 1,5 milyon pound ek gelir yaratılacağı, böylece bölge ekonomisine de büyük katkı sağlanacağı tahmin ediyor. Yaklaşık 42 milyon pound tutarında yatırım değerine ulaşacağı hesaplanan proje ayrıca inşaat ve işletme aşamasında, bölgede 400’den fazla yeni istihdam olanağı da sağlamış olacak.

KALİTENİN ADRESİ

Ant Yapı, profesyonel yönetimi ve ödünsüz kalite anlayışıyla, taahhütlerini eksiksiz, zamanında ve başarıyla tamamlayan güvenilir yapısıyla, dünyanın en gelişmiş ekonomilerinden olan İngiltere’de de kısa zamanda kendine kalıcı ve saygın bir yer edinmeyi başardı. Uzun yıllardır Türkiye’nin uluslararası alanda en çok iş yapan 86 müteahhit firması arasındaki sağlam yerini koruyan Ant Yapı, İngiltere pazarında Apex House dışında, halen devam eden Harcourt House ile tamamlanan 13 Eaton Place, 20-22 Eaton Place ve Belgravia Gate gibi birbirinden prestijli projelere imza attı.

EQ

Ant Yapı UK, Apex House’u yapısal olarak tamamladığını binanın 23. katında düzenlenen bir törenle duyurdu.