Bilgi Işığında Yolumuzu Aydınlatan Kahramanlar

Baş öğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden yürüyen, özveriyle emek veren ve geleceğimizi şekillendiren tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü kutlu olsun. Sizlere minnettarız!

Türkiye’de ilk Öğretmenler Günü, 24 Kasım 1981 tarihinde kutlandı. Bu özel gün, Türk öğretmenlerinin büyük özveri ve emeklerini takdir etmek ve onlara teşekkür etmek amacıyla her yıl coşku ile kutlanıyor. Bu tarih aynı zamanda Türkiye’de Milli Eğitim Bakanlığı’nın kuruluş yıldönümü ve bu nedenle öğretmenler için özel bir anlam taşıyor. Yarının liderleri olacak olan genç zihinleri bilgiyle donatmak, onlara ilham vermek ve aydınlık bir geleceğe hazırlamak gibi sorumluluğu büyük, kutsal bir görevi üstlenen tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz. Sizler olmadan hiçbir şey mümkün olmazdı. 

Ünlü şair Can Yücel’in ‘Öğretmenler Günü’ adlı şiiriyle öğretmenlerimizi anmak istedik:

“Öğretmenim bana beni
Aşıladı sevgisini
Özgürlüğün bilincini
Kattı çağlar çağıma
Şimdi ben de özgürlüğümü
Anlatıp aşacağım.”

Türkiye’nin başöğretmeni, önderi ve kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, Türk milletine bağımsızlık, modernlik ve ilerleme hedeflerini ulaştırmak için büyük bir özveriyle çalıştı. Onun liderliği ve vizyonu, Türkiye’yi çağdaş bir ulus haline getirmesinin yanı sıra dünya genelinde de saygı ve hayranlık kazandırdı. Onun öğretilerini ve devrimlerini yaşatmak, Türkiye’nin geleceğine olan sorumluluğumuzun bir ifadesi. Atatürk’ün bıraktığı mirası, onun ilke ve inkılaplarına olan bağlılığımızı bir an için bile yitirmedik. Atatürk’ü ve onunla birlikte mücadele edenleri bir kez daha saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz.

10 KASIM

“Ben de bir gün öleceğim
Ne var ki canım sıkılmıyor
Çünkü ben ölümsüz bir şey yaptım:
Bir çocuk bıraktım dünyada.”
Orhan Veli Kanık

Bir cevap yazın