‘Antteras’ta huzur buluyorum’

Eşiyle birlikte Antteras’ta yaşayan ve tekstille uğraşan komşumuz Emre Şimşek “Göcek, Çeşme ya da Bodrum gibi tatil yerlerinin havasını yansıtacak şekilde dizayn edilen bu sitenin içine girdiğinde insan tam anlamıyla huzur buluyor” diyor. Şimşek, kendi işini kurduğunda ilk olarak Anthill’den yatırım amaçlı bir daire almış ve bu yatırımı ona çok bereketli gelmiş. Antteras’ta ev alma nedenlerinden biri de bu… Şimdilerdeyse niyeti, Bodrum’daki Anthaven projemizden bir yer almak.

Emre Bey, öncelikle sizi komşularımızla tanıştırmak isteriz. Kendinizden, eğitiminizden ve ailenizden bahseder misiniz bize?

Gemi inşaatı üzerine eğitimimi sürdürdüğüm yıllarda hem okuyup hem de yaklaşık 3 sene tersanelerde çalıştım. Ancak daha sonra 2007 yılında, 20 yaşındayken abim ve ablamla birlikte tekstil üzerine faaliyet gösteren firmamızı kurduk. O günden beri aynı işimizi aynı hevesle yapıyoruz. 2017 yılında bir iş görüşmesinde eşim Ekaterina ile tanıştık ve 2020 yılının aralık ayında evlendik.

Hobileriniz, kişisel zevkleriniz nelerdir?

Motor sporları, arabalar ve futbol, izlemekten, araştırmaktan ve yapmaktan keyif aldığım şeyler. Düzenli olarak haftada 2 ya da 3 gün fitness yapmaya çalışıyorum. Her ne kadar yoğun iş temposu nedeniyle tatile çok vakit ayıramasam da, yaz aylarında fırsat buldukça wakeboard yapmak bana keyif veriyor. Kışın da yine kayak yapmayı seviyorum. Pandemiden önceki dönemde motor sporlarıyla daha yoğun şekilde ilgileniyordum ancak pandemi sonrası işlerimin yoğunluğundan motor sporlarına pek vakit ayıramadım.

Seyahat eder misiniz sık sık? En sevdiğiniz ülkeler, şehirler hangileridir?

Seyahat etmeyi çok severim. Eşimle beraber gittiğimiz son İtalya seyahatimizde daha önce gitmeye fırsat bulamadığım Floransa’yı gezdik ve açıkçası âşık olduk. 20 kadar farklı ülkeye seyahat etmeme rağmen artık favorim kesinlikle İtalya-Floransa.

Tatil yerlerinin havasını yansıtacak şekilde dizayn edilen siteye girince insan huzur buluyor.

Son dönem izlediklerinizden, dinlediklerinizden, okuduklarınızdan öneriler verir misiniz bize?

Yoğun iş temposundan fırsat buldukça, eşimle birlikte dijital platformlardaki polisiye dizileri izliyoruz. Müziği ise genellikle işe giderken arabada, radyodan dinliyorum.

Antteras’a ne zaman taşındınız? Burada yaşamak sizin ve aileniz için nasıl bir tecrübe, biraz bahseder misiniz?

Açıkçası Antteras projesi, yapıldığını ilk öğrendiğim günden beri takip ettiğim ve taşınmayı istediğim bir yerdi. Sonunda 2021 yılının haziran ayında taşınmak nasip oldu. Burayı seçmemin sebebi, işyerimin Şişli’de olması ama aynı zamanda bütün ailemin de Üsküdar ve Kadıköy bölgesinde yaşaması. Lokasyon olarak hem işe hem de aileme yakın olduğu için burayı tercih ettik. İnsanın hem işyerine hem de sevdiklerine kolaylıkla ulaşabildiği bir noktada yaşaması, özellikle İstanbul gibi bir şehirde büyük konfor.

Çevremdeki herkese tavsiye ettiğim bir proje Antteras. Şimdi Antteras Nev adıyla ikinci etabı yapılıyor. Özellikle benim gibi çok yoğun çalışan insanlar için evine geldiğindeki sessizlik, temiz hava ve şehir hayatının karmaşasından uzaklaşmak çok önemlidir. Göcek, Çeşme ya da Bodrum gibi tatil yerlerinin havasını yansıtacak şekilde dizayn edilmiş bu sitenin içine girdiğinde insan gerçekten tam anlamıyla huzur buluyor. İşte biz de bu nedenle burada çok mutluyuz.

Ant Yapı’dan daha önce bir yer almış mıydınız ya da tekrar almayı düşünüyor musunuz? Diğer projelerimizi inceleme fırsatınız oldu mu hiç?

Kendi işimi kurduktan sonra ilk yatırımım, 2011 yılında Anthill’den bir daire almak oldu. 3 sene sonra bu daireyi satarak farklı yatırımlar yapıp güzel kazanımlar elde ettik. Açıkçası Anthill bize çok bereketli geldi. Antteras’ı tercih etmemizin sebeplerinden bir tanesi de bu açıkçası. Bodrum’daki Anthaven projenizi de çok beğeniyorum ve en kısa zamanda gidip orayı gezmek istiyorum.

Bir cevap yazın