ANTTERAS’TA 2. ETAP HEYECANI

Beylerbeyi’ne yakışır eski İstanbul evlerinin asil bir temsilcisi olan Antteras projemizde 2. etap heyecanını yaşıyoruz. 54 adet konuttan oluşan 2. etapta 12 bahçe dubleksi, 12 Çatı dubleksi, 24 adet 4+1 daire ve 6 adet 3+1 daire var.

Osmanlı İmparatorluğu döneminde padişahların has bahçeleri olarak kullanılan Beylerbeyi, İstanbul Anadolu yakasının Ortaköy’ü olarak da adlandırılan güzel bir Boğaz semti… İstanbullular kadar şehir dışından gelenler için de popüler mekanları, gezilecek yerleri, aktiviteleri ve ulaşım kolaylığıyla her zaman ilgi odağı olan Beylerbeyi, bu tarihi dokusuyla bütünleşen ödüllü projemizi de içinde barındırıyor. Ant Yapı olarak Antteras Beylerbeyi projesiyle, dünyanın en güzel şehri İstanbul’a iki koldan sarılan bir boğazın yanı başında benzersiz bir mahalle konsepti sunuyoruz… Beylerbeyi’ne yakışır eski İstanbul evlerinin asil bir temsilcisi olan Antteras, 18’inci yüzyıl mimarisinin izini süren konutları, rengi, dokusu ve özel tasarımıyla şehrin tam içinde ama bir o kadar da karmaşadan uzak bir konumda adeta huzurlu bir liman gibi…

TÜRKİYE’NİN İLK ÇEVRE SERTİFİKALI PROJESİ

Projemizin bir diğer özelliği ise Türkiye’de ilk defa verilen Yeşil Bina sertifikası ÇEDBİK-Konut’a sahip olması. Bildiğiniz gibi, Türkiye’de ve dünyada inşa edilmiş ve edilmekte olan birçok Ant Yapı binası, yeşil sertifikalıdır. Pilot proje olarak Antteras, ÇEDBİK (Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği) Konut Sertifikası’nı alarak bu zincire çok önemli bir halka daha ekledi. Ant Yapı olarak yeşil binalar ve sürdürülebilirlik konusundaki hassasiyetimizi sertifikalarla geleceğe taşıdığımızı bir kez daha gösterdik.

Beylerbeyi sırtlarında, Kirazlıtepe-Küplüce sınırları içerisindeki Antteras projemizin 88 konuttan oluşan ve satışları tamamlanan ilk etabındaki konut tiplerini hatırlayalım… 2+1, 4+1 ve 5+1 dublekslerle 3+1 tek katta daireler şeklinde dört farklı tip blok sıralanıyor. 2+1, 4+1 ve 5+1 dubleks daireler 187 metrekareyle 435 metrekare, 3+1 daireler ise 189 metrekareyle 263 metrekare arasında değişiyor. Ayrıca birleştirme imkanı sunulan dubleks konutlar isteğe göre ikiz konutlara dönüştürülebiliyor.

Toplamda 350 milyon dolar yatırım değerine sahip olan projemizin tamamlanmış ilk etabının ardından şimdi 2. Etabında satışına başlıyoruz. Projede yer alan konutların yaklaşık yüzde 70’i manzaraya hakim.

Beylerbeyi Sarayı’na komşu olan Antteras, tüm ihtiyaçlara cevap veren geniş yerleşim planlarına sahip. Projemizin ikinci etabı 54 adet konuttan oluşuyor. 12 adet bahçe dubleksi, 12 adet çatı dubleksi, 24 adet 4+1 daire ve 6 adet 3+1 daireden oluşan Antteras 2. Etap büyük özenle tasarlandı.

BOĞAZIN İNCİSİ BEYBERBEYİ

  • Osmanlı Devleti döneminde bir eyaletin yönetiminden sorumlu olan kişiye Beylerbeyi denirdi.
  • Beylerbeyi, Boğaziçi’nin Anadolu kıyısında, Kuzguncuk ile Çengelköy arasında yer alan en eski Boğaz köylerinden biri. Semt bugünkü adını 16. Yüzyılda Sultan III. Murad zamanındaki Beylerbeyi (Rumeli Valisi) Mehmed Paşa’nın burada bulunan köşkünden almış.
  • 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nün Anadolu yakasındaki ayaklarının hemen dibinden başlayarak geniş bir sahil boyunca tepelere kadar uzanıyor. 1960’lara kadar Üsküdar’a bağlı bir bucak iken sonraki idari değişiklikler sırasında semt olarak doğrudan Üsküdar ilçesine bağlanmış. Son değişimler ile ‘mahalle’ statüsüne alınan semt halen Abdullahağa (Istavroz), Küplüce ve Burhaniye mahallelerini barındırmakta.
  • Birçok köşk, konak, çeşme, sarnıç ve maslak barındıran Beylerbeyi’ndeki Yalıboyu Caddesi’nde bulunan yalıların çoğu 1960’ların Yeşilçam filmlerinde mekan olarak kullanılmış.
  • Beylerbeyi’nin sembolü, 1. köprünün hemen altında yer alan Beylerbeyi Sarayı’dır. Avrupa barok tarzı mimarisi ve oryantal dokusu ile İstanbul’un en görkemli saraylarındandır. Beylerbeyi Camii külliyesinde yer alan Tarihi Beylerbeyi Hamamı da ayrıca hamam sevenler için güzel bir mekan.
  • Beylerbeyi’nde turistik eşya satan dükkanları, sanat galerilerini, iskele ve yola serpilmiş masalarıyla çeşitli midyeci ve balık restoranlarını, çay bahçelerini bulabilir ve buralarda hoş vakit geçirebilirsiniz.

ANTTERAS BEYLERBEYİ AYRICALIKLARI

Ant Yapı olarak ürettiğimiz tüm projelerimizin odak noktası ‘insan’. Amacımız ise müşterilerimizin ihtiyaçlarını doğru tespit etmek ve bu ihtiyaçlara doğru çözümler sunmak. Bu nedenle, mimarlık sanatının en ince detaylarıyla işlenen Antteras projesi bir ailenin tüm ihtiyaçlarına doğru çözümler üreten bir yaşam alanı olma özelliğini koruyor. Projemizde kullanılan tüm malzemeler ve yapılacak imalatlar Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı teknik şartnamelerine uygun ve TSE normlarında.

Genel: Kullanılacak tüm malzemeler ve yapılacak imalatlar Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı teknik şartnamelerine uygun ve TSE normlarındadır.

İnşaat Sistemi: Son deprem yönetmeliğine uygun, radye temel, konvansiyonel sistem betonarme karkas, çatı katları projesine uygun çelik konstrüksiyon.

Bölücü Duvarlar: Betonarme perde ve gazbeton blok üzeri alçı sıva üzerine saten alçı, çatı katlarında ve projesine uygun yerlerde izolasyonlu alçıpanel bölücü duvarlar üzerine saten alçı. Dış Cephe: Isı yalıtım levhalarıyla mantolanan betonarme perde ve tuğla veya gazbeton blok dış duvar yapı elemanları üzerinde dekoratif kaplamalı boya ve projesine uygun taş, ahşap, fibercement ve benzeri malzeme. Kış bahçelerinde projesine uygun sistem ve malzemeyle cam kapama sistemi; projesine uygun olarak teraslarda motorlu tente altyapısı.

Çatı: Projesine göre çelik konstrüksiyon yapılarak gerekli ısı ve su yalıtımı sağlayacak detayda çatı kaplaması üzeri metal örtü. Projesine uygun yağmur olukları ve iniş boruları.

Döşeme Kaplamaları: Projesine uygun olarak salon, oda ve oda koridorlarında lamine parke, hol, mutfak, banyo ve tuvaletlerde doğal taş veya granit seramik kaplama. Teras döşemeleri projesine göre doğal taş veya granit seramik kaplama.

Duvar Kaplamaları: Islak hacimler hariç tüm mahallerde tekstil tabanlı vinil duvar kâğıdı, banyo ve tuvaletlerde projesine uygun olarak doğal taş veya granit seramik ve tekstil tabanlı vinil duvar kâğıdı.

Tavan Kaplamaları: Projesine uygun olarak betonarme tavan veya alçıpanel asma tavan üzeri saten alçı sıva ve su bazlı plastik boya, banyo ve tuvalet tavanlarında neme dayanıklı alçıpanel asma tavan üzeri saten alçı sıva ve su bazlı plastik boya.

Pencereler: Projesine uygun ebatlı ısı bariyerli ve ısı camlı alüminyum doğramalar ve cam korkuluklar. Güneş ve ısı kontrolü için yüksek nitelikli camlar ve projesine uygun dış cephe stor perde gölgeleme sistemi alt yapısı.

Kapılar ve dolaplar: Dış kapılar projesine uygun olarak çelik, diğer kapılar mdf üzeri mat lake kaplamalı ahşap. Projesine uygun yerlerde duvar içine ya da duvar yüzeyine kayan kapı mekanizması, varsa camlı mutfak kapısı. Projesine uygun olarak daire iç kapılarıyla uyumlu malzemeden gömme vestiyer dolapları ve telore dolaplar.

Mutfaklar: Projesine uygun olarak ahşap veya lake kapaklı mutfaklarla kompozit taş veya akrilik tezgâh ve duvar paneli, ankastre beyaz eşyalar (buzdolabı, fırın, mikrodalga fırın, bulaşık makinesi, doğalgazlı ocak, davlumbaz), paslanmaz çelik evye, evye bataryası ve projesine uygun aksesuarlar.

Banyo/Tuvaletler: Projesine uygun olarak ankastre veya sıva üstü banyo ve lavabo armatürleri, tezgahlı lavabolu banyo dolapları, doğal taş, kompoze taş veya akrilik duş tekneleri, temperli cam ve paslanmaz çelik veya alüminyum duş panelleri, gömme rezervuarlı asma klozetler, aynalar, projesine uygun banyo aksesuarları.

Dubleks konut merdivenleri: Projesine uygun çelik konstrüksiyon üzeri ahşap kaplama merdiven basamakları, varsa projesine uygun korkuluk ve ahşap küpeşteler ile.

Blok ortak alanları: Blok girişleri, merdivenler ve sahanlıklarla kat holü döşeme kaplaması doğal taş veya granit seramik kaplama.

Asansörler: Kapalı otoparka kadar inen, kat ve kabin kapıları tam otomatik, kabini özel dizayn edilmiş laminat veya paslanmaz kaplı, dijital sinyalizasyonlu, acil durum aydınlatmalı, güvenlikle irtibatlı diyafon tertibatlı, elektrik kesintisinde kabini kata getirme (UPS) sistemli, iniş ve kalkış konforu artırılmış ithal asansörler.

Site Ortak Alanları: Kapalı sosyal tesis, çocuk oyun alanı ve oyun grupları, spor sahası, yeterince ağaçlandırılıp çimlendirilmiş peyzaj düzenlemesi, yağmur suyu toplama şebekesi, su teminindeki kısıtlamaya karşı ortak alan sulanması ve konutların sınırlı sürede ihtiyacını karşılayabilecek su deposu ve hidrofor sistemi, güvenlik ve hizmet birimleri.

Sosyal Tesisler: Açık yüzme havuzu ve çocuk havuzu, fitness center, sauna, buhar odası, duş- WC, kafeterya, çocuk oyun odası, barbekü alanı, yönetim mekanları.

Otoparklar: Tüm konutlara 2’şer adet projesine uygun ve blok asansör holleriyle bağlantılı kapalı otopark.

Depolar: Projesine ve konut tipine göre bir adet kapalı depo.

Isıtma ve Soğutma Sistemi: Tüm konutlarda yerden ısıtma sistemi; kademesiz alev modülasyonlu, yakıt tasarruflu, sabit sıcaklıkta su garantili kombi cihazı; salon, yatak odaları ve mutfakta inverter kompresör teknolojili A+ enerji sınıfı klima sistemi.

Sıhhi Tesisat Sistemi: Poliproplen boru ile sıcak-soğuk su sistemi, mineral katkılı poliproplen sessiz borular ile atık su sistemi, şebeke suyu şartlandırma sistemi.

Elektrik Tesisat Sistemi: Otomatik devreye giren 1/1 güçte ses izolasyonlu jeneratör, konutlarda kaçak halinde akımı kesecek kaçak akım rölesi, özel ve TSE garantili kablo ve elektrik ekipmanları, garaj, kat holleri, merdivenler gibi ortak alanlarda hareket sensörlü ve tasarruflu armatürler, site içi yollar, ortak alanlar ve konut bahçelerinde özel aydınlatma elemanları. Konut içlerinde projesine uygun anahtar ve prizler, gömme asma tavan armatürleri. Sayaç panolarında, hibrit ve elektrikli araçların şarj prizi kurulumuna hizmet edecek alt yapı düzenlemesi.

TV, Telefon, İnternet: Yapılacak protokole istinaden, Türk Telekom tarafından konut içi zayıf akım kutusuna kadar fiberoptik kablo altyapısı oluşturulması ve abonelik kapsamında IPTV, IP veya analog telefon, geniş bant internet erişim hizmeti, tüm odalarda ve mutfaklarda telefon, data ve TV-SAT hattı, her konut için multiswitch’ten beslenen iki TV hattı üzerinden 40 analog yayın, dekoder üzerinden Digiturk ve D-Smart yayınları, sosyal alanlarda Wi-Fi kablosuz internet için kablo altyapısı.

Güvenlik Sistemi: Ana girişte 7/24 hizmete uygun güvenlik binası, site girişi ve çevre duvarlarında yüksek çözünürlük ve gece/gündüz özellikli kameralar, dijital görüntü kayıt cihazları, konutlarda blok girişleri ve site güvenliği ile irtibatlı görüntülü interkom sistemi.

Yıldırımdan Korunma: Bina bazında, topraklama ve paratoner sistemi (yakalama çubuğu).

Yangından Korunma: Site ortak alanlarında ve konut içlerinde dijital adresli yangın ihbar sistemi, mutfaklarda ısı dedektörü, ıslak mekanlar hariç tüm mahallerde duman dedektörü, kat hollerinde yangın dolabı, yangın ihbar butonu ve flaşörlü siren, güvenlik merkezinde yangın ihbar santrali, kapalı otopark ve araç yollarında yağmurlama, yangın dolabı, açık alanlarda hidrantlar ile sulu yangın söndürme sistemleri, kapalı otopark ve araç yollarında yangın duman tahliye sistemi.

Peyzaj: Ortak alanlarda yeterince ağaçlandırılıp çimlendirilmiş peyzaj düzenlemesi; konut bahçelerinde peyzaj projelerine uygun olarak bitkisel toprak serimi, bitkisel drenaj sistemi, bahçe sulama sistemi, çimlendirme ve ağaç/ bitki dikimi yapılacaktır. Peyzaj projesi Antteras’ı parsel bazında bütüncül bir yaklaşımla ele alacak olup, uygulamada sürdürülebilirlik kriterleri dikkate alınacaktır.

Şömine Bacası: Sadece çatı dubleks konutlarda, projesine uygun yer, ebat ve kapalı tipte şömine kurulumuna imkân verecek şömine bacası.

Yalıtım: Teras, çatı ve toprak altı mahallerde su yalıtımı; dış duvarlar, açık havayla temastaki döşemeler ile teras ve çatılarda projesine uygun nitelikte ısı yalıtımı; döşeme ve iki konut arası duvarlarda ses yalıtımı.

Bu liste, ekinde yer aldığı mimari projesi ile birlikte bir bütündür. Ant Yapı proje geliştirme ve uygulama aşamasında gerekli gördüğü değişiklikleri yapma hakkını saklı tutar.

2 Comments

Bir cevap yazın