Türkiye’nin ilk Sağlık Rezidansı ANTWELL LIFE CARE RESIDENCE

ANT YAPI'DAN HABERLER

087İnsan ve Yaşam Dergisi Şubat - Mart 2019http://eqdergi.com/sayi/eq87/

Türkiye’nin ilk Sağlık Rezidansı ANTWELL LIFE CARE RESIDENCE

Bugüne kadar pek çok projesiyle sektörde öncü rol üstlenen Ant Yapı’nın ilk sağlık projesi Antwell Life Care Residence’ ta hazirandan itibaren yeni bir yaşam başlıyor.

Antwell Life Care Residence, tasarımından sunduğu hizmetlere, sosyal yaşam alanlarından otelcilik hizmetlerine kadar bütünlüklü bir anlayışla sağlıklı yaşamı temel alıyor. Acıbadem Sağlık Grubu’nun çözüm ortaklığıyla sakinlerine dengeli beslenmeden tıbbi bakıma, engelsiz tasarımdan alternatif hizmet paketine kadar sağlıklı ve huzurlu bir yuva sunuyor. Projenin öngörülen sürede tamamlanması için çalışmalar son sürat devam ediyor. Hafriyattan iksa imalatlarına; betonarme temelden üst yapı imalatlarına; kaba yapı imalatlarından toprak altı izolasyonlarına; ince yapı imalatlarından mantolamaya kadar projenin inşaat süreçleri planlandığı şekilde bugüne kadar geldi. Haziran ayında Antwell’deki daireler sahiplerine mobilyalı ve 5 yıl kira garantisiyle teslim edilecek. Antwell Life Care Residence’ta yürütülen karınca misali çalışmanın teknik seyri ise şöyle: 2018 yılı Şubat ayında başlayan Antwell Life Care Residence projesi hafriyat ve iksa imalatları, temmuz ayında tamamlandı. Betonarme temel imalatları 2018 Ağustos ayında tamamlanarak, üst yapı imalatlarına geçildi. Kaba yapı imalatlarında 1. dilatasyonda son katına ulaşıldı; 2. dilatasyon imalatları ise son hızıyla devam ediyor. Kaba yapı imalatlarının, şubat ayında tamamlanması planlanıyor. Toprak altı izolasyonlarıyla eş zamanlı olarak, kontrollü dolgu ve alt yapı imalatları devam ediyor. İnce yapı imalatları ile ilgili olarak projelendirme ve malzeme seçimleri için mimari ekiplerin çalışmaları sürüyor. Aynı zamanda bölücü duvar uygulamaları hız kazandı ve plana uygun şekilde sıva ve mantolama ekipleri çalışmalarına başladı. Cephe imalatlarına, duvar ve körkasa imalatlarının ardından başlanması planlanıyor. Elektrik ve Mekanik disiplinlerin çalışmaları da diğer imalatların paralelinde devam ediyor.

Şehrin merkezi lokasyonlarından Çamlıca-Ünalan’daki proje, 1+0, 1+1, 2+1 tipler olmak üzere toplam 168 daire, 13 dükkân ve sosyal alanlardan oluşuyor.

ANTWELL LIFE CARE RESIDENCE, TÜRKİYE’NİN SAĞLIK KONSEPTLİ İLK REZIDANSI. PROJENİN HER AŞAMASI SAĞLIKLI YAŞAM ODAKLI TASARLANDI.

Antwell Life Care Residence ile ilgili daha fazla bilgi almak için 0216 630 68 68 numaralı telefondan satış ofisi ile iletişime geçebilir veya www.antwell.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.


Geleneksel Yılbaşı Partisinde Soner Arıca Rüzgarı

Ant Yapı ailesi, 2019’u hep birlikte neşeyle, coşkuyla, umutla karşıladı. Ant Yapı’nın geleneksel yılbaşı partisi 21 Aralık Cuma gecesi Anthill Residence Kat 54’te gerçekleşti.

Özenle hazırlanmış yiyecek içecek ikramları eşliğinde, ünlü sanatçı Soner Arıca sevilen şarkılarıyla partiye renk kattı. Sempatik şarkıcı, hediye çekilişini de bizzat yaparak gecenin bu heyecanlı anlarını unutulmaz kıldı. Ant Yapı Yönetim Kurulu üyelerimiz Mehmet Okay ve Hasan Yılmaz 5., 10. ve 15. yıllarını dolduran Ant Yapı çalışanlarına plaketlerini takdim etti.

Soner Arıca sevilen şarkılarıyla partiye renk kattı.


Düşler Mutfağı

Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Ant Yapı hediyeleri sahiplerine Düşler Mutfağı’nda sevgiyle pişen kurabiyeler eşliğinde ulaştırıldı.

Alternatif Yaşam Derneği’nin sosyal işletmesi olarak hayata geçen Düşler Mutfağı, eğitim atölyesinde farklı engel gruplarından katılımcılarına pastacılık alanında mesleki beceri ve doğru beslenme bilinci kazandırıyor. Düşler Mutfağı’nda üretilen sağlıklı ve katkısız zengin çeşitlerin satışı, daha fazla sayıda engelli gencin aktivitelere katılmasına da olanak sağlıyor.

Ant Yapı yılbaşı hediyeleri Düşler Mutfağı’nda sevgiyle pişen kurabiyeler eşliğinde ulaştırıldı.


Ant Yapı İmzalı
BELGRAVIA GATE’TE TAŞINMA TELAŞI

Ant Yapı, lüks bir butik konut projesi olan Belgravia Gate’te teslimatlara başladı.

Uluslararası alanda en çok iş yapan 86 müteahhitten biri olan Ant Yapı, İngiltere’deki ilk projesi olan Belgravia Gate’i kontrata uygun olarak tamamladı ve teslimata başladı. Londra’nın en değerli lokasyonunda, “super prime” kategorisinde yer alan Belgravia Gate, şehrin önemli noktalarından olan Buckingham Sarayı ve Hyde Park’ın çok yakınında konumlanıyor. İngiltere’nin soylu ailelerinden Grosvenorlar’a ait 19. yüzyıldan kalma malikâne, yüksek profilli rezidansa dönüştürülürken dış cephesi orijinal hâliyle bırakılarak restore edildi. İngiltere’nin yüksek inşaat standartları ve koruma politikaları gözetilerek yıkılan bölümlere ise dinlenme ve spor tesisleriyle otopark alanlarına sahip modern bir yaşam alanı kuruldu.

Türkçede “Hilal” anlamına gelen Grosvenor Crescent caddesinde bulunan Belgravia Gate, 40 milyon pound kontrat bedelli ve 10 bin metrekare büyüklüğünde. Seçkin projenin iç dizaynında Türkiye’den özel olarak götürülen 9 milyon pound değerinde yüksek kaliteli mermer ve ahşap ürünler kullanıldı.

Ant Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Okay, “Yüzyıllardır Türklerin Avrupa’daki simgesi hâline gelmiş ‘hilal’ sembolünün projemizle bağını hoş bir tesadüf olarak nitelendiriyoruz,” diyor. Okay, yabancı bir firmanın dahil olmasının çok zor olduğu İngiltere pazarına kısa bir süre adım atılmasına rağmen Belgravia Gate dahil beş projenin içinde yer aldıklarını ve bundan gurur duyduklarını belirtiyor. Mehmet Okay, bu kadar kısa sürede önemli projelerin alınmasının, Ant Yapı’nın artık İngiltere pazarında kabul gördüğü anlamına geldiğini de sözlerine ekliyor.

Ant Yapı İngiltere’de bugüne kadar Belgravia Gate’in yanı sıra 13 Eaton Place ve 20-22 Eaton Place projelerini başarıyla tamamladı. İnşaları devam eden Apex House ve Harcourt House projeleri ile birlikte beş farklı projeye imza attı. Devam eden bu iki projenin kontrat bedelleri ise 200 milyon dolar.

Belgravia Gate, şehrin önemli noktalarından olan Buckingham Sarayı ve Hyde Park’ın çok yakınında konumlanıyor.