ANT YAPI'DAN HABERLER

ANTTEQ’in Moskova Gururu

Ant Yapı grup şirketlerinden ANTTEQ, Rusya’daki faaliyetlerinden ötürü onurlandırıldı. ANTTEQ, Moskova Şehir Yönetimi tarafından “En İyi İşverenler 2018” organizasyonunda, “Moskova’da Üretim Yapan Firmalar” arasında “İnsan Kaynakları Gelişimi” kategorisinde en çok istihdam sağlayan 3. şirket seçildi. 260 şirketten 353 başvurunun yapıldığı yarışmada kazananlar, Moskova Sendikalar Federasyonu ile Moskova Sanayici ve Girişimciler Konfederasyonu temsilcilerinden oluşan Organizasyon Komitesi ve Uzman Çalışma Grubu tarafından belirlendi.
Mavisu’nun Dâhi Gençleri

Ülker Sports Arena Etkinlik Salonu’nda 20-22 Ekim 2018 tarihleri arasında gerçekleşen Turkish Robotics Off-Season 2018’de Türkiye’nin dört bir yanından turnuvaya katılan 64 lise takımı, kendilerinin tasarlayıp ürettikleri robotlarıyla yarıştı. Rookie kategorisinde yarışan ve birinci olan, Senior Robotics Team-7458, 32 takımı geride bırakarak Highest Rookie Seed Award ödülünü kazandı. Ant Yapı’nın 2006’da tamamladığı Mavisu’nun gençlerinin de yer aldığı Senior Robotics Team-7458 aynı zamanda Turkish Robotics Off-Season 2018’in en iyi skorunu yapan Rookie takımı seçildi. Senior Robotics Team-7458, ilk kez katıldığı turnuvada yarı finallere 9. takım olarak çıkma başarısı gösterip turnuvada yarı final oynayan tek rookie takım oldu. Geleceğin teknoloji tasarlayan bilim insanları olma yolundaki Senior Robotics Team-7458’in gençleri şimdi de FRC 4-7 Nisan 2019 New York Regional yarışmasında Türkiye’yi temsil etmek için harıl harıl hazırlanırken bir yandan da sponsor desteği için çalışıyor.

 • SEYAHAT
  Kaplıcalar Şifa Dağıtıyor

  Alternatif tıbbın tüm dünyada yükselişe geçmesiyle doğru orantılı olarak kaplıcalar da yeniden revaçta. Hem debi ve sıcaklıkları hem de çeşitli fiziksel ve kimyasal özellikleriyle kaplıcalar açısından oldukça zengin bir ülkeyiz...

  YAZININ DEVAMI
 • SPOR
  Yeni Başlayanlar İçin Kayak

  Kayak sporu açısından şanslı ülkeler arasında sayılabiliriz. Uludağ, Palandöken, Kartepe, Ilgaz, Erciyes, Elmadağ… Her kış binlerce kayaksever bu merkezlerde gönül verdikleri bu sporun keyfini çıkarıyor.

  YAZININ DEVAMI